Diskuse

686 komentářů

 1. Dobrý den.
  Byli jsme s manželkou na procházce u Soprecskeho rybníka a zde jsme u cesty objevili památník milenců – Lejhanec a Bažantova z roku 1911. Zajímalo by nás, zda jsou známy nějaké bližší okolnosti jejich společného úmrtí?
  Děkuji za odpověď na můj , zřejmě neobvyklý, dotaz.
  LB

 2. Starosto a mistostarosto, kolik zaplatila ODS za užívání plotu dětského hřiště u obchodu pro svůj předvolební transparent? Minimálně pan místostarosta by to měl určitě vědět:-))

 3. Vážení břežáci, připravili jsme petici adresovanou zastupitelstvu obce Břehy, která je vyzývá k řešení neúnosné kamionové dopravy v Bahníkově ulici. Kdyby chtěl kdokoliv podpořit naše snahy svým podpisem, zastavte se k nám, nebo nám napište na tycaci@centrum.cz, určitě se domluvíme. Předem děkujeme za všechny obyvatele Bahníkovy ulice.

  • Nejen Řečany, bohužel. Podívejte se na Živanice, Sopřeč, Semín, dnes už i Přelouč a další. Nemají mlýn a podobně nepraktické projekty, že starosto. Jak třeba může obec natírat střechu toho baráku na pile, když už ho prodala lidem? Ať tedy natřou střechu všem občanům. Všichni jsou si rovni, ne??????

 4. Myslím, že se z obecní Hospody na Kříži stává centrum kultury olašských romů.
  Opakovaně zde oslavují celodenně s romskou hudbou křtiny a pod.
  Vzhledem k tomu , že je krásné počasí a okna , dveře restaurace jsou otevřená hudba se rozléhá po okolí a lituji nájemce přilehlých bytů. Nevím jestli je to rasistické ale romskou hudbu nemusím nedobrovolně poslouchat celé odpoledne a večer.
  Nevíte někdo zda se lze ozvat na hluk i když je do 22 hod.

 5. Už se těšíme na Váš zápis ze schůze tycaci.😊 Co si zas naší zastupitelé tentokrát založili , aby ten božī mlýn nezel tak prázdnotou? Prej už se ani nescházejí na porady a jak pak chtějí o něčem rozumně a demokraticky jednat a rozhodovat? Jo a kolik bude tentokrát bodů pane starosto, mimo zveřejněný program schůze? Tipuji alespoň 5 bodů. 😆 určitě nic o čem jste nevěděl??? 😁. Snad nám zas něco „výhodně“ neprodáte.

  • To mi chcete tady říct, že třeba bude něco co se mě bude dost týkat a na programu schůze to oficiálně nebude. Takže vím, že nemusím z práce na zasedání, ale starosta to tam zařadí až na schůzi a já o tom budu vědět až po? Co to je za blbost? To přece zavání a silně. Proto se přece zveřejňuje program, aby bylo jasné co je obsahem. A dokážu pochopit, havárie, drobné věci, ale tady jak tak čtu to může být v podstatě cokoliv.

   • Ano, presně takhle to pan starosta zavedl a občane, plať poplatky a daně a moc nám do toho nekecej. Když tady čtu o aroganci některých zastupitelů je mi smutno, kam až to se svým egem dohnali.

    Jestli investovat do budovy která jistě počká nebo do hasičského auta??? Jasně vidím o co jim tak jde. Bohužel.

 6. Který idiot pořád odpaluje ty petardy. Je noční klid a brzo ráno jdeme do práce a chceme se vyspat. Silvestr byl včera,tak už prosím o klid. Zvířata jsou neustále ve stresu. Děkujeme.

 7. Po ořezání stromů mezi Břehama a Přeloučí jsem si všiml, že pomník padlých břežských občanů tam pořád je. Je vidět víc než dřív,ale je to hrůza,jak to u něj vypdá.Neměl by se přestěhovat na udržovanější místo?

  • občanem Břehů byl jen pan Hrobař , pomník je proti místu ,kde byl ustupujícími SS zastřelen , takže stěhování někam jinam by bylo proti historii. Je katastr obce Břehy ovšem tento pozemek obci nepatří. Ale to neznamená ,že by na jaře nebylo možné po dohodě s majitelem pozemku prostor například silami TS upravit

 8. Zdravím všechny kritiky dění v obci a zvu na jednání zastupitelstva dne 7. prosince v Autokempu. Tam můžeme účinně přednést připomínky k hluku, čachrům, řízení hasičské Tatry, parkování na chodnících, údržbě komunikací a práci zastupitelů.

  • Byl jste tam někdy sovo? Zažil jste taky ty urážky starosty a spol. k dotazům co jim nesedí? A hlavne to jejich pohrdani. Maximalne slibem neurazis😊 Taková vánoční besídka naší školy v nezkolaudovanem mlýně je třeba ten druh otázky co by je rozpálil do Běla. 😊 zeptejte se a uvidíte. Snad se pletu a mlýn je řádně kolaudovan k pořádání takové akce inženýři.

 9. Jak je možný že pan Marcel Novák..jel s hasičskou tatrou k požáru?!neskutečná ostuda když zastaví na hlavní silnici a neumí ani zařadit kvalt!!!a je mu to upně jedno že ohrožuje lidi na silnici!!tohle už je opravdu vrchol všeho!!a co pan starosta?že by mu to bylo jedno?!opravdu si tady dělá každej co chce!!

 10. Nevíte někdo,zda tu existuje nějaká vyhláška, která řeší hluk v o víkendu? Například v neděli, když nějaký ….. od sedmi řeže dřevo a skončí až k večeru a další víkend řeže cokoliv jinýho. Každý máme práci,ale aspon ta neděle by mohla zůstat v klidu…

  • Občane, počínání souseda bych nepodceňoval. Asi má informace o příchodu tuhé zimy. Ale teď vážně. Obecně závazná vyhláška č.2/2013 obce Břehy v článku 2 ods. (2) řeší hluk až po 22 hodině.
   Na včerejším zasedání zastupitelstva byla možnost se k vyhlášce vyjádřit tzv.přímo u kovářů. Stížnosti zde jsou pouhým výkřikem do tmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.