Archiv diskuse 2010

27.12.2010 (12:20) Tyčáci
Tak co je nového ve Břehách za posledních 14 dní??

Co je nového? reaguje: |27.12.2010 (20:33)
Občas sněží; zavřeli hospodu Na křižovatce, tak je v kempu plno; Ježíšek byl ve Břehách štědrý (je to vidět u kontejnerů na papír) a včera hořela klubovna vodáků u Labe (vyjížděli i Břežští hasiči).

Drtič reaguje: |27.12.2010 (21:02)
Vodáků? ta původně skautská z První republiky?
Njn, oslava narození Pepy byla tradičně naplněním všech duchovních křesťanských hodnot 😉

klubovna reaguje: |27.12.2010 (21:08)
byla to ta udělaná ze starého železničního vagónu

Drtič reaguje: |27.12.2010 (23:02)
aha to bude jiná..

21.12.2010 (20:27) personální změny v TS
Slyšela jsem že byl z místa vedoucího technických služeb sesazen pan Ziegler a že nového vedoucího bude dělat p. Klička a p. Žák. Co je na tom pravdy? Takže výběrové řízení na obsazení tohoto místa nebude??

Zuzana reaguje: |5.1.2011 (12:28)
Pane Klička, nemohl by ste posypat ulice a chodníky? Dost to klouže. Děkujeme.

Tomáš Musil reaguje: |7.1.2011 (20:56)
Jak vidím nikdo ze zastupitelů se k tomuto neráčí vyjádřit a protože se mě na totéž ptalo už několik lidí a zaslechl jsem i pár drbů, tak na to odpovím, aby nevznikaly další. Ano, tato informace je víceméně pravdivá, od nového roku je vedoucím Vráťa Klička, zástupce dělá Pepa Žák, Eda Ziegler pracuje v TS dále. Mimochodem já už v TS nepracuji, dal jsem výpověď.

Lukáš Novotný reaguje : |9.1.2011 (23:15)
Bohužel o těchto personálních změnách mě jako zastupitele nikdo neinformoval, až po dotazech jsem dnes dostal sms od pana místostarosty. Bude to jedna z mých otázek na vedení obce 13.1.2011 kdy máme pracovní poradu. Proč jako zastupitelé nevíme o personálních změnách na pozicích v TS? Myslím si, že na vedoucího TS má být vypsáno veřejné výběrové řízení. A dál se budu ptát, kdy takové řízení bude? Občané obce mají podle mě právo vědět, kdo je a co se děje v našich TS a samoždřejmě kdo je vede. Kdo za TS zodpovídá. Budu chtít, aby to obec zveřejnila stále na webu, na plotě TS a na vývěskách v obci a v Břežanu. TS pracují pro všechny občany naší obce, tak máme přeci jako občané právo oficiálně vědět kdo to je a na koho se obracet. Budu moc rád za Vaše připomínky k tomuto tématu. Děkuji.
Proti zaměstnancům TS nic nemám a vážím si jejich práce v obci. To je hlavně pro ty, kteří by zas viděli za mým příspěvkem nějaké útoky a podobně.

Lukáš Novotný reaguje : |13.1.2011 (22:53)
Tak je po pracovní poradě, situace v TS je tak, jak píše Tomáš Musil. Za práci TS, ale zodpovídá sám pan Starosta, takže u něj naleznete výkazy práce, náklady TS a další informace. On je zaměstnavatel a já jako zastupitel nemusím podle něj vědět o takové změně neb zaměstnavatel nejsem 🙂 Jen je spodivem, že někteří zastupitelé to dobře věděli 🙂 Žádné výběrové řízení na vedoucího TS nebude, neb není potřeba 🙂 Co si o tom jako občané myslíte? A jaké náměty máte pro TS na rok 2011? Podle mě teď je třeba řešit cestu do školy, která je ve velmi špatném stavu, stav stávajích objektů obce, jako je tělocvična, knihovna, hasičská zbrojnice a další, ale určitě to není práce na soukromých bytech na vile na mlýně.

P.P. reaguje: |15.1.2011 (23:11)
Souhlasím. Celý to je nějaký divný, ne? A zamést ten štěrk z chodníků, by chtělo.

Co mají dělat TS? reaguje: |19.1.2011 (21:18)
Chtělo by to začít budovat novou školku na připravených pozemcích Na novině. Také dokončít započatý chodník v Bahníkovce a dále pokračovat v obměně dalších chodníků v obci. Některé jsou opravdu o zlámámí nohy (např. V zákoutí….). Za zbytečné považuji cpaní peněz do té nafukovací haly, školka je přednější, neboť dětí bude čím dál více.

, 20.12.2010 (10:38) Eva
Nevíte prosím, jestli bude ve Břehách v kempu nebo na křižovatce Silvestr?

17.12.2010 (08:34) Dragon
Eště jednou k té veřejné schůzi, nechápu pana Novotného proč zchazoval obec, vůbec mně hlava nebere proč na této schůzi rozebírá pujičky a hlavně kolik…, na tohle se má ptát při schůzina úřadě a né před veřejnosti, samozdřejmně je plno dalších věcí, ale tahle je jedna co mně nejvíce zaujala.

spravedlnost reaguje: |17.12.2010 (20:17)
asi chce poukázat na špatné rozhodování ostatních zastupitelů… ale chápu, že někdo jako vy to nepochopí…

Lukáš Novotný reaguje : |18.12.2010 (11:04)
Vážený/á Dragone, jako nově zvolený zastupitel se při schvalování rozpočtu obce Břehy ptám na i na půjčky, které obec má z minulosti a jak je řeší. Jestli to berete jako „zchazování obce“, je to váš názor, ale potom mě zajímá jestli informace o tom kolik obec dluží, kolik a jak splácí jste již věděl a prosím řekněte mi odkud? A řekněte mi prosím ještě, proč by o tom neměli vědět občané naší obce? Děkuji. Rád se s Váma setkám a můžeme to probrat osobně.
Mějte hezké Vánoce.
S pozdravem
Lukáš Novotný

Dušana reaguje: |18.12.2010 (15:24)
Trochu nechápu pane DRAGONE Váš příspěvek.Je přeci samozřejmé , že ve skoro každé rodině uvažujeme o tom co můžeme vydat ze svých příjmů a musíme do svých výdajů zahrnout i případné půjčky a tak by se měla chovat i obec.Pokud se projednává rozpočet na příští rok je tedy samozřejmostí zahrnout do tohoto rozpočtu i půjčky a jejich splácení.Peníze se kterými obec hospodaří jsou příjmy na každého občana obce a daně každého občana a proto je důležité občany obce informovat o hospodaření s nimi.Nevím proto proč jste na veřejnou schůzi zastupitelstva s bodem programu ,,Projednání rozpočtu na rok 2011,, chodil když odmítáte informace.

Neo reaguje: |20.12.2010 (15:07)
Teda pana Novotného zrovna nemusim, ale tady má pravdu, kdy se na to má ptát jindy než na schůzi zastupitelstva, zvlášt když z nějakých jejich porad vůbec nedělají zápisy, krom toho že přístup starosty je „já jsem obec a všem obyvatelům obce je do toho píp“!

13.12.2010 (23:43) Drtič
K nedávnétématu – už i statistiky/výzkum ministerstva si povšiml, že ekonomická gramotnost národa je pomalu do každé domácnosti hořekující..
viz ii: odkaz

7.12.2010 (09:08) veřejná schůze
Ve čtvrtek bude veřejná schůze a jedním bodem jak je psáno na programu bude „projednání a schválení nájemce bytu č.3 ve mlýně“. Rád bych se zeptal zastupitelů, proč nebyl zveřejněn oficiální záměr tento byt pronajmout???

Cyril reaguje: |7.12.2010 (20:44)
Také bych rád slyšel názor třeba od nových zastupitelů pana Novotného a p. Kubáta. Chcete hlasovat o pronájmu bytu v č.p. 3 aniž by byl zveřejněn záměr tento byt pronajmout. Tak komupak jste ten byt páni zastupitelé slíbili.

byt reaguje: |8.12.2010 (14:13)
Podle toho co se říká má byt slíbenej mladá Žáková, tak se necháme překvapit jak to dopadne.

Jiří Jura reaguje: |9.12.2010 (16:17)
A proč by to měla obec zveřejňnovat? §39 (3) zákona o obcích – pro byty tahle povinnost neplatí.

Metoděj reaguje: |9.12.2010 (16:45)
Co třeba takhle slušnost nebo volná soutěž nebo ať se alespoň dopředu napíše pronájem sociálního bytu pro nynější bezdomovce.

Břežanda reaguje: |10.12.2010 (07:26)
slušnost? Co spíše zvědavost a potřeba sbírat drby. Lidi Vy jste fakt ubožáci akorát drbat a kritizovat,ale sami jste schovaný v koutě nebo v hospodě a nikdy jste nic pro obec neudělali!Mě se líbí,jak se obec snaží oproti panování předchozích starostů. Zajímalo by mě, který z Vás by byl schopný dělat starostu,když pořád tak kritizujete?!

k drbně Břežandě reaguje: |11.12.2010 (09:03)
Drbem je ubožačko kritika požadavku informací o veřejném zájmu?! Už zřejmě příliš dlouho čtete blesk, koukáte na novu a klepete před krámem abyste byla sto pochopit co je veřejná informace a co drbání..

Iva reaguje: |13.12.2010 (08:58)
Když neumíte přijmout kritiku, tak přestaňte kritizovat! Není potřeba hned někomu, kdo má jiný názor, spílat do ubohých drben, tady se pozná, kde ty informace sbíráte asi tak vy, když jste tak informovaný/á!

Kritická Ivo reaguje: |13.12.2010 (09:19)
Kdybyste byla jen trochu inteligentní postřehla byste, že v reakci na Břžežandu byla použita jen její slova – slova jako drby či ubohost použila první právě ona a právě na její neschopnost přijmout kritiku bylo reagováno – takže buď jen neobhajitelně obhajujete sama sebe či ani nejste schopna pochomit jednoduchou narážku na autorčinu nekritickou hloupost a pokrytectví.

Iva reaguje: |14.12.2010 (08:04)
Omlouvám se za svou inteligenci, ale ve vašem útočném příspěvku jsem opravdu žádnou vtipnost nepostřehla a sebe neobhajuji, protože jsem ten příspěvek nepsala, jenom mi v tu chvíli váš příspěvek přišel dětinský?… zbytečný?… s jediným cílem ponížit, ublížit, ale nic nesdělit!

ale hloupost Ivo! reaguje: |14.12.2010 (08:59)
Když někdo obrací druhého nadávky proti němu tak je to dětinské?! Břežanda jako první nadávala do ubožáků a tímto se jí to jen jako v zrcadle vracelo – sdělením ponížená Ivo bylo ji ukázat jak je hloupá když takhle uboze nadává. Ano je to boj s větrnými mlýny- s hloupostí, ignorancí a pokrytectvím, ale určitě není zbytečný!

Břežanda reaguje: |14.12.2010 (12:09)
Tady se člověk opravdu pobaví :))A kde je ta podstata věci , že tady akorát řešíte,kdo vydražil čí barák a kdo kde bude bydlet a kdo se stará či nestará o svou rodin atd.proto tomu říkám drby !!!Konec diskuse

25.11.2010 (15:47) Petra
Tak kdopak jste dnes vydražil Žákův barák?

povedené sestry reaguje: |3.12.2010 (21:49)
Tak dům Žáků ml. se už asi prodal v dražbě před týdnem a zajímavé je, že teď jde do dražby další nemovitost v obci a to sestry Z. Žákové p. L. Dvořákové. To jsou události v těch našich Břehách.

Drtič reaguje: |7.12.2010 (07:59)
Moc nechápu to vysmívání – je to spíše smutné a důkaz překotné doby, jež nebyla schopna zahrnout pro všechny občany i ekonomickou gramotnost, čehož využívají různá individua nabízející přes různé firmy lákavé finanční nabídky s často více než 100% úroky a různými skrytými poplatky a sankčními klauzulemi psanými miniaturním písmem či schovaným za právnické kličky. Je to o důvod více snažit se o rozšíření ekonomické gramotnosti a sebezpytování nikoli posměchu!!

reakce reaguje: |7.12.2010 (10:31)
Souhlasím s názorem Drtiče. A to vysmívání je trapné a ubohé.

Petra reaguje: |7.12.2010 (18:16)
Nevšimla jsem si, že by se tady někdo někomu vysmíval.

17.11.2010 (19:03) Drapy
Dobrý den,
rád bych Vás touto cestou pozval na zápasy našeho-vašeho týmu Beer Stars Břehy. Kompletní rozpis zápasů přeloučské ligy naleznete na našich stránkách: www.beerstarsbrehy.cz.tl Ještě bych dodal, že všechna střetnutí se odehrají v Přelouči na hřišti pod parkem.
Díky a doufám, že se na zápasech potkáme.
S pozdravem Michal Drápalík

Tyčáci reaguje: |18.11.2010 (17:36)
Děkujeme za pozvání.

16.11.2010 (21:33) Otmar
Nechápu, proč Břežské děti musí chodit do školek v jiných obcích, z důvodu nedostačující kapacity naší školky. Proč pane Vančuro chcete stavět ve Břehách zbytečnou nafukovací sportovní halu? Proč pane Morávku cpete dál peníze do mlýnu na výrově?… Není důležitější vybudovat novou školku, na kterou obec již má přichystané pozemky i projekt, jak jste onehdá tvrdil? Když to budou svépomocí dělat TS jako teď mlýn, tak to přeci nebude tolik stát. Začněte prosím konečně dělat něco i pro nás obyčejné občany a pro naše děti!

Hala nehrajícího kapitána reaguje: |18.11.2010 (16:36)
Nuž huž kopili koberce do téj haly tak už asi bude rozhodnuto jest.

1.11.2010 (14:44) Marcel Novák
Ahoj Tyčáci ve středu 3.11 2010 začíná stolní tenis ve věku 8-15 let od 18h v sokolovně dik Marcel Novák

27.10.2010 (19:01) Zoe
Další dům ve Břehách jde do dražby, to je tento rok už druhý případ, nejdřív Benešovi z Nerudovy ulice, teď zase Žákovi ml. Co ty lidi vyvádějí? Dražební vyhláška je vyvěšena na obecním webu: odkaz

Zoe reaguje: |27.10.2010 (19:12)
Vlastně už třetí případ.

A kdo je třetí?? reaguje: |27.10.2010 (21:19)
Nj se není čemu divit vysoká noha, elektrocentrála a nafta od hasičů a jedéééém

21.10.2010 (21:24) viply ploud
Co to je vtipy ty výpadky elektřiny!!

Všechen reaguje: |22.10.2010 (15:32)
Je to děs ta síť, to je o zničení televize nebo počítače takovéhle vypínání proudu, včera to bylo snad 5x :/

19.10.2010 (08:17) Tyčáci
Zítra začne výlov Buňkova po dvou letech – to budou mackové 🙂

17.10.2010 (12:51) Lukáš Novotný
Hezkou neděli,
rád bych touto cestou poděkoval všem občanům obce, kteří přišli ke komunálním volbám a podpořili naše sdružení svým hlasem. Gratuluji všem zvoleným zastupitelům a věřím, že bude společně možné naplňovat principy otevřenosti, vzájemné komunikace a veřejné kontroly. Rád bych také poděkoval ostatním kandidujícím občanům za to, že svojí účastí ve volbách vyjádřili veřejně sounáležitost se životem v naší obci. Těmto i ostatním občanům obce se otevírá možnost pracovat i nadále pro obec, a to formou aktivní účasti, například ve výborech naší obce.
Lukáš Novotný

Tyčáci reaguje: |18.10.2010 (13:38)
Hezké pondělí oslavenče.

17.10.2010 (11:20) ředitel
Tak je to tady zase “ Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí “ no prostě „hlas lidu hlas boží“. Gratuluji všem zastupitelům k jejich zvolení a doufám že budou pracovat ještě lépe než doposud

náměstek reaguje: |17.10.2010 (12:38)
Spíše hloupost a lačnost po osobním ekonomickém prospěchu zvítězily, ale to se dalo čekat že..

občanka reaguje: |18.10.2010 (08:34)
A co takhle, že lidi si váží víc lidí, za kterými je vidět kus práce a ne jenom závistivé a plané kecy !!!!!!

spravedlnost reaguje: |19.10.2010 (09:57)
plané kecy máte akorát vy „občanko“

16.10.2010 (21:55) BIS
Výsledky voleb jsou už od 20.hod. na www.volby.cz . Pro občany se bohužel nic nemění, břežská ODS má opět v OZ většinu, takže si přehlasují co se jim zlíbí. A proč tomu tak je? Je to díky nově zavedenému volebnímu systému upřednostňující volbu celé strany, tak také většina voličů ODS volila, kdežto většina voličů SNK křížkovala jednotlivé kandidáty napříč volebním spektrem.

14.10.2010 (08:38) Zeus
Jen ať kandidují,je to jejich rozhodnutí a tato věc,která se týká člena rodiny je opravdu děsivá a jen to poukazuje na to,jaké sprostoty a neštítění se ničeho jsou někteří lidé v této obci schopni-PÁTRAT V SOUKROMÍ KANDIDÁTŮ.Lidi,už se proberte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13.10.2010 (22:36) Kreeb
Nevidím jedinou spojitost mezi polititckou situací v naši obci a situací zdravotní, příbuzných kandidátů !!! Jak může bejt někdo schopnej tohle napsat na veřejnou diskuzi občanu obce…..radši už dál nemám slov.

13.10.2010 (20:00) Volič
Z rodiny Novotných chtějí kandidovat do obecního zastupitelstva matka a syn, chtějí blaho a morální zásady pro občany a přitom se nedokážou postarat o svého nejstaršího člena rodiny…

Lukáš Novotný reaguje : |13.10.2010 (20:43)
Milý voliči/voličko, nejstarší člen naší rodiny je vážně nemocný a vaše vyjádření je na vaší úrovni. Doufejte, že se Vám vážné nemoci vyhnou a bude mít krásné stáří. Však vy víte jak to myslím…

Vincenc reaguje: |14.10.2010 (16:49)
Je až k nevíře, čeho všeho jsou starostovi přívrženci schopni. Když to čtu, jaké praktiky se v naší obci v předvolebním boji používají, běhá mě z toho mráz po zádech. Pár voleb už pamatuju, ale nepamatuju, že by se někdy protikandidátům ničil majetek, nebo se vytahovaly takové věci ze soukromí. Čeho se ještě dočkáme?

13.10.2010 (16:28) Beer Stars Břehy
Dobrý den všem!
Rád bych vás lehce odlákal od politických témat, ačkoliv vím, že jsou aktuální… V případě, že budete mít volnou chvilku, podívejte se na naše nové webové stránky www.beerstarsbrehy.cz.tl. Stránky jsme spustili tento týden a čeká nás ještě hodně usilovné práce.
Za BSB s pozdravem Michal Drápalík

Tyčáci reaguje: |13.10.2010 (16:54)
Díky za informaci, odkaz už jsme přidali.

Beer Stars Břehy reaguje: |13.10.2010 (16:59)
Všimnul jsem si toho až pak, takže se omlouvám za částečný spam a zároveň děkuji za přidání odkazu 😉
Michal Drápalík

Tyčáci reaguje: |13.10.2010 (17:06)
Nene, ten odkaz jsme přidali na základě Vaší informace, takže žádný spam :o))

Beer Stars Břehy reaguje: |13.10.2010 (17:08)
V tom případě obdivuji rychlost, s jakou jste to stihli 😀
Michal Drápalík

13.10.2010 (11:17) Insekticid
odkaz

11.10.2010 (14:30) Zeus
Ono by mě vážně mrzelo,kdyby mi do mého výfuku od FERARI nějaký břežák dával cokoliv co tam nepatří,proto at toto nikoho ani nenapadne a upřímně soucítím s panem Novotným a pevně věřím a doufám,že už tuto věc dotyčný neudělá,neboť toto je čin necharakterní osoby.Všem přeji krásný slunečný den,plný pohody a duševního klidu 🙂

11.10.2010 (14:18) Zeus
Ano, Bůh se nezlobí 🙂 .Je vidět,že o tyto stránky je dobře postaráno-chválím Tyčáky 🙂 .I tak mě těší,že i tu chvilku,to tu mohlo býti napsáno.

11.10.2010 (09:01) Tyčáci
Ano sposté výrazivo mažeme i bohům.. 😉

11.10.2010 (08:33) Zeus
Proč se nepodepíšu svým jménem?Jednoduše proto,že mě baví být v anonymitě a proto,že by mi někdo stejně jako panu Lukášovi Novotnému mohl nastříkat montážní pěnu do výfuku.

11.10.2010 (08:26) Zeus
Mimochodem,pan starosta se spíše omlouval paní Novotné za svůj minulý únik,kterého si je moc dobře vědom,když na minulé takovéto veřejné radě shazoval před lidmi paní Novotnou,které předhazoval,že její práci v podstatě zvládne kdokoliv………samozřejmě,že aby se ukázal před lidmi,využil toho a omluvil se lidem všem,aby se ukázal býti hodným.Jak cíleně promyšléné 🙂 ……….Ale pane starosto,zapomněl jste ,že všichni tu nemáme výmaz mozku.

11.10.2010 (08:18) Zeus
Takže VÁŽENÍ,pár lidí a okolností mě zavedlo na tyto stránky,kde to tu trošku opepřím 🙂 .Účastnil jsem se poslední schůze zastupitelstva na Cikánce a byl to opravdu hnus fialovej.Urážky paní Huňáčkové vůči panu Novotnému,nebyly na místě.Je demokracie máme nárok si říct svůj vlastní názor a dostat odpovědi na své dotazy,které byly slušnou formou podány z úst pana Novotného.Jednání paní Huňáčkové bylo zcela mimo mísu a hodno ženy z pravěku.Všiml jsem si pana starosty,že měl ale z reakce paní Huňáčkové radost.Příště bych uvítal ,aby si na poradě pan starosta dal do cajku tyhle nevychovance a pokud možno lidi směroval spíše ke slušnému vystupování na takovýchto veřejných schůzích.

hrrr na ně reaguje: |11.10.2010 (10:50)
kdyby chodil Novotnej včas, nemusel být nikým napadán a byl by klid… Když se pak o jedné věci jedná 2X kvůli opozdilci je to hrůza… a to se chce dostat do zastupitelstva… to by jsme si dali

Lukáš Novotný reaguje : |11.10.2010 (17:23)
Milý hrrr, řekněte mi prosím tedy z čeho se skládá částka 14 milionů korun, na kterou jsem se ptal zastupitelů? Já čekám na zápis z jednání a tam bude toto doufám jasně napsáno. Víte-li to hrrr už teď, prosím napište mi to. Diskuze – beseda s občany je od slova diskutovat, jindy není na dotazy občanů příležitost a já se jenom jak jste si jistě všiml ptám svých zástupců na to co a jak dělají. Je vidět, že i podle mě slušné a jasné dotazy, které jsem položil, někomu neskutečně vadí a ptám se Vás proč? Každy máme právo se zeptat a vědět jak to v naší obci funguje. Odtoho je veřejné jednání a diskuze. Jestli se ptáte, proč se vlastně dotazuji svých zástupců? Odpověď je jednoduchá, protože mi není budoucnost obce a jejich občanů lhostejná a myslím si, že mnoho kroků jde dělat více veřejně a více občany informovat o hospodaření obce. Podněcování útoků proti mé osobě je stylem doby, která je už doufám více jak 20 let pryč.

Vincenc reaguje: |11.10.2010 (20:19)
Docela mne překvapuje jakými lidmi se náš pan starosta obklopuje. Je vidět že je to Výrovák, poněvadž každý Břežák ví, co je zač paní Huňáčková. Její hrozné jednání, jež předvedla na onom veřejném zasedání je pro ni typickým. Když kohokoliv z vás v obci potká je ke každému milá, ale běda jak zajdete za roh, to každého tak pomluví, až běda. Holt, víte jak je to s těmi vránami.

10.10.2010 (17:59) Iri
Dobrý den mám jeden dotaz . Nevím zdali mi tady někdo odpoví , ale jedná se o bezpečnější jízdu na kole ze Břehů do Přelouče. Vím , že nová cyklostezka je velmi drahá , ale nemohla by se alespoň zpevnit krajnice vozovky? Sice nevím kdo by to zaplatil …,ale myslím si ,že by se obec také mohla zabývat touto problematikou . Myslím si , že nás Břežáků-kolařů je hodně co jezdí den co den na kole …mám pravdu ?

Drtič reaguje: |11.10.2010 (08:19)
Nová cyklostezka by byla jistě nákladná, ale zejména se nesmí spoléhat na to že vznikne sama od průplavu. Dalším technickým problémem by jistě byl výkup pozemků, ale to jsou jen problémy, které je možno řešit, ne nepřekonatelná úskalí. Každopádně máte pravdu v tom, že je to jeden ze dvou nejpalčivějších problémů obce, se kterým je akutně třeba něco dělat a pro mne také jeden z hlavních důvodů proč jsem se nechal přesvědčit k účasti na obecní politice.

Lukáš Novotný reaguje : |11.10.2010 (21:44)
Dobrý večer, stezka do Přelouče je pro nás občany velmi důležitá a podle mě není na co čekat a je potřeba hledat rychlá a efektivní řešení. Dle mého názoru je potřeba snížit rychlost na této komunikaci posunutím značky obce Břehy co nejblíže Přelouči, dále zpevnění jedné strany podél vozovky a vytvoření případného pruhu pro cyklisty a chodce. Je velká škoda, že se toto nerealizovalo již při opravě této komunikace v nedávných letech, kdy se podle mě mělo na takovou věc pamatovat.
Dále bych byl PRO navázání MHD Přelouč s obcí Břehy v hluchých místech dopoledne, odpoledne a večer (z/do zaměstnání) se zajížděním k poliklinice, nádraží a do centra města (dnešní cena jízdného je 5Kč jedna jízda nebo 10Kč celý den) toto by mělo být komunikováno s občany a předloženy jim varianty a finanční náročnost. Případně vyzkoušen zkušební provoz. Tuto věc jsem již diskutoval s člověkem, který plánuje MHD Přelouč a jednalo by se o další zajímavou možnost, jak se dostat k lékaři, na vlak, do práce a nebo na nákupy v době, kdy nejezdí pravidelné spoje a to třeba i o víkendech.
Vždy bych byl PRO taková nebo podobná řešení.
Břežáci potřebují kvalitní a bezpečnou cestu do Přelouče a zpátky domů.

robocop reaguje: |12.10.2010 (07:57)
1. Snížení rychlosti – nereálné, vzhledem k tomu, že se značka obce umísťuje na začátek zastavěné oblasti obce, a Policie ČR momentálně razí tuto zásadu, tak předpokládám že umístění cedulí začátek/konec obce směrem někam ke Střídni neprojde.
2.Zpevnění jedné strany vozovky – opět nereálné, tohle nikdo financovat nebude. Nebo snad necháme za pár mega, jak říkáte zpevnit jednu stranu vozovky (nevím jestli myslíte rozšířením náspu či opěrnou zdí, je to v podstatě jedno…) a uděláme na ni pruh pro cyklisty a pak ji za pár let možná zbouráme (zadarmo to zase nebude). Tomu říkám účelně vynaložené prostředky obce. O nějakém výkupu pozemku se samozřejmě se taky nedá uvažovat, když se neví kudy (a zda vůbec) nová silnice půjde.
Mimochodem, ze stejného důvodu (nejistota kolem kanálu), vlastník neopravuje most na Labi v Přelouči.
3. Opět nereálné. Nevím, s kým jste jednal, ale dne současného platného jízdního řádu není prostor pro zajíždění do dalších přilehlých obcí. MHD je zajišťována jedním autobusem, který obsluhuje území obce včetně jeho 7 místních částí a obec Mokošín, který je „na trase“ do Tupes. Na nákladech se podílí nejen občané Mokošína (jízdné), ale i obec na základě uzavřené smlouvy s městem Přelouč. Nějaký zkušební provoz nepřipadá v úvahu bez vydané platné licence. A ještě – podle Kr. úřadu půl hodiny před a po odjezdu příměstského linkového autobusu nelze vést spoje MHD Přelouč.

Iri reaguje : |12.10.2010 (09:01)
Děkuji vám za vaše názory , ale měli bychom se alespoň o něco pokusit …než jen zavírat oči nad problémem a předem to vzdávat viz Robocop . Mimochodem i vy přece máte děti a své nejbližší a každý z nás je chodec .
A není už těch pomníčků u silnic víc než dost ? Přeji všem, kdo to s námi s myslí dobře, ať se alespoň pokusí vyřešit tento problém. I jiné obce dosahují nemožných cílů . děkuji

robocop reaguje: |12.10.2010 (10:39)
pro Iri:
Nikdo nezavírá oči před problémem ani to nevzdává.. Pokud chcete něco řešit, doporučuji Vám nastudovat příslušnou technickou normu ČSN 73 6110 (Projektování místních komunikací) a technické podmínky TP 179 (Navrhování komunikací pro cyklisty) a poté se rychle vrátit nohami zpět na zem 😉

Lukáš Novotný reaguje: |12.10.2010 (19:38)
Dobrý den robocope,
O snížení rychlosti je potřeba usilovat a nemyslím si, že by to bylo nereálné.
Je zajímavé, že z druhé strany značky Přelouče jsou daleko za zastavěnou oblastí a nikomu to nevadí.
O stezce je potřeba jednat a samozřejmě zvažovat nejrůznější reálná řešení a ne čekat na to zda průplav bude nebo ne a zda při něm vznikne stezka. Je jednoduší čekat co bude, ale to můžeme čekat i dalších několik let.
Situaci s možným napojením MHD Přelouč jsem probíral s Ing. Matoušem, který byl vedoucím projektu MHD Přelouč, v současné době působí v dopravní komisi města Přelouče a pro radu města zpracovává návrhy změn jízdního řádu MHD.
Pan Matouš mě opakovaně ujistil, že po technické stránce je v některých časových polohách možné jízdní řád upravit tak, aby Břehy mohly být městským autobusem obslouženy. Finanční náklady jsou věcí dohody obec Břehy a samozřejmě si je musí řešit s objednatelem MHD Přelouč – městem Přelouč.
Skutečností však je, že vícenáklady MHD Přelouč na zajíždění do Břehů by neměly být vysoké. Přímé náklady, které za zájezd z nejbližší části Přelouče do Břehů k hostinci (a zpět) činí cca 30 Kč denně za každý zajíždějící spoj.
Licence musí být pro pravidelný provoz vydána. V tom máte pravdu.
Půlhodina by samozřejmě byla dodržena. Nechceme do Břehů objednávat MHD tam, kde již stejně jede meziměstský autobus. K licencím se v současnosti pro krajský úřad vyjadřuje vítěz výběrového řízení – organizátor dopravy OREDO s.r.o. Ing. Matouš je dlouholetým zaměstnancem společnosti OREDO.
Navrhuji, pojďte se sejít a budeme spolupracovat a naše společná řešení prosazovat.
Bezpečná cesta do Přelouče a zpět domů je jistě i ve vašem zájmu.

robocop reaguje: |14.10.2010 (19:45)
k té rychlosti – usilovat můžete, ale jestli to k něčemu bude… jak znám hochy z dopravního inspektorátu, moc se jim to líbit nebude. Ale jinak, i když se povede snížit rychlost, je tu otázka dodržování té snížené rychlosti. Je to rovný, přehledný úsek a ten doslova vybízí jet rychleji… je možné, že že se bude více předjíždět, tím bude vznikat více nebezpečných situací, další věc – bude se více měřit dodržování povolené rychlosti, ať už policie ČR nebo MP Přelouč, a poměrně dost Břežáků jezdí do Přelouče… Co se týče té značky, je tam co si pamatuji, je tam patrně kvůli té nebezpečné zatáčce před mostem, paradoxně už na kat. území Břehů, a jak říkáte – nikomu zatím nevadlila.
Stezka – jestli je nějaké reálné řešení stezky, tak bych určitě byl pro… Je to spíš otázka na projektanta dopravních staveb. Dle mého se tam žádné pruhy pro cyklisty a chodce nevejdou, tedy ne bez zbytečně velkých nákladů. Další otázka , co tomu řekne vlastník komunikace…
MHD – ano, myslel jsem si že je to p. Ing. Matouš, známe… o tom jestli p. Matouš něco momentálně připravuje nevím, rozhodně o tom nebude rozhodovat, a jakýchkoliv změnách JŘ MHD rozhodne rada města. Dalším faktorem bude reorganizace linkové dopravy, kterou připravuje p. Hradecký z OREDA, jakmile bude v tomto jasno a povede se v radě prosadit redukci JŘ bude dohoda možná. Pokud jsem se vyjádřil ve smyslu že je zavedení MHD nerálné, měl jsem na mysli v tomto okamžiku, tj. bez nějakých větších úprav JŘ.

10.10.2010 (14:59) Bc. Lukáš Novotný
Dnes v noci mi někdo nastříkal montážní pěnu do výfuku u auta. Jediný spor, který vedu je politický a nemám s nikým osobní problém. Je mi to fakt líto, když vidím, kam až to došlo. Věc šetří policie ČR.

😀 reaguje: |10.10.2010 (21:02)
:Dhaha :D:D doufam ze poradne 😀

😀 reaguje: |10.10.2010 (21:13)
Věc šetří POLICIE 😀 oooo 😀 tak to má někdo na krku doživotí 😀 měl tě celýho zapěnovat a byl by klid :Dnemá to někdo natočeny ?:D

Drtič reaguje: |11.10.2010 (08:03)
To je vidět jak hloupost kvete v některých myslích. Jen úplní hlupci jsou schopni směšovat a nahradit jakoukoli minimální odlišnost od jejich vlastního názoru ( natož politického ) nějakým násilným činem.
O nějakém haha, který je to ještě schopen zlehčovat ani nemluvě, to je hlupství tuplované neomaleností.

9.10.2010 (01:58) Spirda
Fotogalerie ze závodu Stadion Cupu 7.8.2010 v Březích: odkaz

1.10.2010 (16:43) Z. č. 491/2001 Sb., § 29
Náš pan starosta je asi příliš zaneprázdněn obhajobou sebe sama, než aby plnil své zákonné povinnosti, jako například vyvěšení informací o době a místu konání komunálních voleb. Včera měl na to poslední termín. Na copak se asi bude vymlouvat teď?

1.10.2010 (16:36) Tour de Labe
Když se budete hodně snažit, tak se z odkazu na obecním webu proklikáte až k té části ze Břehů –
odkaz

30.9.2010 (20:24) Věra Novotná
Je čtvrtek 30.9.2010 a žádné písemné podklady pro jednání zastupitelstva svolaného na tuto neděli 3.10.2010 jsem od svolavatele, tedy pana starosty nedostala, ač jsem ho žádala osobně emailem a i zde v této diskuzi. Vysvětlete mi tedy, podle čeho se rozhodují ostatní zastupitelé, kterým předpokládám, také žádné podklady nepředal.
Nezlobte se, ale podle mého názoru, nikdo není schopný kvalitně hlasovat o něčem, co se dozví 10 minut před schůzí, protože jak je vidět, závěry z pracovních porad jsou měněny panem starostou nehledě na hlasování vnich přijatá viz, termín posledního jednání zastupitelstva. Jedná se přece o hlasování o věcech často složitých a drahých a je potřeba se na hlasování o nich dobře a pečlivě připravit, což bez podkladů je v podstatě nemožné. Za tyto věci zodpovídá svolavatel schůze což je starosta obce.
V minulosti jsem již několikrát žádala pana starostu o předání písemných podkladů ve lhůtě stanovené jednacím řádem obce Břehy, který jsme si všichni odsouhlasili. Což je 7 dnů předem. Opravdu nevím, co jsem mu provedla, že mě ignoruje a bojuje semnou v tak normální věci jako jsou podklady pro jednání.
Na vysvětlenou například:
Co jsi mám třeba konkrétně představit pod bodem 3. jednání zastupitelstva (3.10.2010)
– Majetkové záležitosti obce? To je opravdu široký pojem a může se jednat v podstatě o cokoliv.
S pozdravem
Věra Novotná

27.9.2010 (20:47) Jak demokratické.
Všimla jste si paní Novotná, jak se na oficiálních stránkách na titulce jen zaprášilo po divadle co pořádáte, ale například letní kino, které už měsíc není je tam stále :-))) Nevíte zda bude i v roce po volbách? :-)) Koukáme na to tady a smějeme se tomu, jak starosta to vede hezky politicky :-))) Jen to co se mu hodí. 🙂 Jak demokratické.

24.9.2010 (23:12) Mgr. Věra Novotná
Platí dohody mezi zastupiteli?
Vážený pane starosto,
velice mě mrzí, že nedodržujete dohody.
Na poslední pracovní poradě zastupitelstva obce Břehy jsme se formou hlasování přece všichni dohodli, že poslední veřejné jednání zastupitelstva bude 1.10.2010.
Proč tedy měníte bez našeho vědomí termín jednání a musím se to dozvídat jako zastupitelka z internetu. Proč porušujete odsouhlasené dohody?
Vím, že to není nikde zapsáno, protože se na pracovních poradách zápis bohužel nedělá, ale věřila jsem ve vaše čestné jednání. K čemu jsou pracovní porady zastupitelstva, když si vše měníme podle sebe?
To Vám jako zastupitelé už za nic nestojíme?
Je mi to opravdu líto.
Doufám, že se tato schůze nestane Vaším předvolebním mítingem a zůstane tolerantním setkáním občanů se zástupci obce.
Tímto Vás veřejně žádám o předání všech dokumentů ke všem probíraným bodům programu tohoto posledního jednání obecního zastupitelstva a to ve lhůtě dle schváleného jednacího řádu zastupitelstva obce Břehy. Po této zkušenosti se mi nedivte.
Zastupitelka obce Břehy Mgr. Věra Novotná

Tomáš Musil reaguje: |25.9.2010 (09:53)
Také to nechápu, když si jednou odhlasujeme že to bude v pátek, proč aniž by mě jako zastupiteli dal někdo vědět, že původní dohoda neplatí a je to najednou v neděli. Já se to včera dozvěděl od brigádnic co uklízejí na mlýně. Zase si břežská ODS něco sama dohodla, ale už nepovažují za nutné o změnách informovat nejen mě, ale jak vidím i kolegyni Novotnou a Štarmanovou. Pánové děkuji za komplikace.

Docela spokojený občan reaguje: |25.9.2010 (20:32)
Jestli je to tak jak říkáte, tak to je šílené. To mi chcete říct, že starosta nectí hlasování zastupitelů? Nechci tomu snad ani věřit. Tady jde o základní lidské principy jednání a ctění dohod a též práce ve skupině, jakou je zastupitelstvo.

Bývalý volič ODS Břehy reaguje: |26.9.2010 (11:04)
Ani se tomu už nedivím, vedou to po svojem a nectí pravidla. Hanba těm, kdo nejsou slušní a spravedlivý k lidem v naší vesnici. Ten kdo hlasuje pro svou rodinu teď mluví o zákonech a kde jsou jeho morální zákony? Fandím každému kdo do toho tady vnese řád a kontrolu. Jsou pro mě velkým sklamáním. (nezlobte se, ýe se nepodepíšu, ale nechci o sobě slyšet to co slyším o těch co se tady podepsali).

23.9.2010 (22:10) Drtič
Aneb název k názvu sedá
Názvy volebních stran:
Neskutečné názvy – čili promarněné šance na vítězství: Za Křoví zelenější. Zvelebíme Brloh. Hrob, náš domov. Za větší Brambory. Naše Koryta!
celý článek na odkaz

Drtič reaguje: |23.9.2010 (22:39)
Za Břehy zpevněnější 😛

22.9.2010 (23:09) Lukáš Novotný
Stojí to za to.
odkaz

Lukáš Novotný reaguje : |22.9.2010 (23:11)
odkaz

21.9.2010 (23:30) Z webu obce
Ing. Petr Morávek (Břehy) – e-mail 21.9.2010 21:56:18 ? (Dnešní)
Všeobecné otázky a dotazy > Dotazy > Znění dopisu Bc. Lukáše Novotného do PSPČR dne 14.12.2008 (č. 780786)
Konkrétně je zde uveden text dopisu Bc. Lukáše Novotného, který odeslal do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 14.12.2008 v době, kdy jsme měli radost, že se nám novou ubytovnu podařilo dokončit, vybavit nábytkem a plně zprovoznit. Měla za sebou teprve necelou první sezónu.
Níže zvýrazněna obava pana Bc. Lukáše Novotného, že
TAKTO POTŘEBNÝ PROJEKT BY MĚL BÝT UMÍSTĚN DO LÉPE FUNGUJÍCÍHO ZAŘÍZENÍ …
Tohle občan obce, který má zájem na jejím zvelebení, nedělá. A už vůbec ne v době, kdy jsme na veřejných schůzích jasně deklarovali, že chceme provoz autokempu prodloužit i mimo letní období. Proto jsme ubytovnu stavěli. Jenže Bc. Lukáš Novotný na veřejných schůzích jaksi chyběl a „někdo“ mu asi včas neřekl, že nová ubytovna není vůbec speciálně určena pro tělesně postižené, ale postavena s přispěním Ministerstva pro místní rozvoj České republiky na rozvoj cestovního ruchu. Bezbariérovost jsme zajistili nejen u jednoho pokoje, což by stačilo podle stavebního zákona, ale u všech osmi pokojů. V tom je tato ubytovna docela unikátní. Jenže Bc. Lukáš Novotný se na to nikdy nezeptal ani na Obecním úřadu, ani v Autokempu, kde by mu to bylo včas vysvětleno. Nicméně se o to už delší dobu snažím.
RE V
*
Bc. Lukáš Novotný – občan obce Břehy (Neregistrovaný) – e-mail 21.9.2010 23:29:08 ? (Dnešní)
Ubytovna nebo „zázemí pro vozíčkáře“? (č. 780818)
Děkuji za snahu a věřím, že bude odpovězeno na mé otázky.
Proč tuto „ubytovnu“ jak ji nazýváte, popisujete v nejrůznějších zápisech zastupitelstva obce jako cituji:
1. OZ bere na vědomí informaci starosty o stavu zajištění výstavby objektu „zázemí pro vozíčkáře“.
1. Informace o zajištění financování dostavby „Zázemí pro vozíčkáře …“
1. Informace starosty o průběhu výstavby a zajištění akce „Vozíčkáři“ ( nátěry střech p. Čermák )
A sama paní poslankyně byla ve Břehách otvírat 25.5.2008 jak psala na svých stránkách „ubytovnu pro vozíčkáře“. Pásku jste stříhal společně s ní.
Z webu paní Páralové – Otevření nové ubytovny pro vozíčkáře
Břehy 10.5.2008
Myslím si, že si každý udělá obrázek sám.
1) Můžete to vysvětlit?
2) Rád bych znát číslo, pod jakým je evidována dotace na tuto stavbu u Ministerstva pro místní rozvoj České republiky na rozvoj cestovního ruchu a z jakého je data a kdo ji za ministrestvo vyřizoval?
3) Dále se chci zeptat kde v zápisech z veřejných jednání zastupitelstva naleznu deklaraci vašeho zájmu o které zde hovoříte?
4) A opravdu si myslíte, že pro tělesně postižené je autokemp se svou nabídkou služeb dobře fungující zařízení? Já ani po 2 letech bohužel ne. Viz. důvody jsem zde již uvedl.
Děkuji za odpovědi.
P.S. email jsem poslal paní Páralové a ne do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jak zde píše pan starosta.
Parlament má jistě svůj vlastní email. A bych své otázky nikdy neposlal.
Jen vyvětlení tvrzení pana starosty.

Zvelebení obce reaguje: |26.9.2010 (11:24)
Občan který má zájem na zvelebení obce asi má držet hubu a hlavně se nikde neptat :-))) Zajímavá úvaha. A víte teda někdo, kolik těch postižených se tam ubytovalo a když to není pro ně tak, proč to tak sám pan starosta nazývá jako zázemí pro vozíčkáře???? Už se mi to nějak nechce líbit jednou je to tak pak zas jinak.

20.9.2010 (22:05) Bc. Lukáš Novotný
#
břežský absolutismus (Neregistrovaný) 19.9.2010 12:04:16 ? (Včerejší)
Stále čekám na odpověďi. (č. 780193)
Slušnost je odpovědět, nemyslíte? Pan Novotný se Vás slušně ptá a navrhuje zajímavá řešení a zcela mu rozumím, že se mu nelíbí jakým způsobem vedete obec. Odpovězte, prosím. To je komunikace a ta Vám tedy opravdu moc nejde.
RE V
#
Ing. Petr Morávek (Břehy) – e-mail 20.9.2010 11:16:58 ? (Dnešní)
Stále čekám na odpověďi. (č. 780360)
Odpovědi na otázky Bc. Lukáše Novotného :
1. otázka – Znovu mě zajímá, podle čeho jste se vy, tentokrát osobně rozhodoval pro druhého kandidáta, když jste hlasoval o prodeji tohoto obecního majetku.
Odpověď : Vybraný zájemce projevoval konkrétní zájem a na půdu se byl několikrát podívat. Ten nevybraný mne ani jednou nekontaktoval s jakýmkoliv dotazem. Ani mi není známo, že by se na půdu byl podívat. Ing. Petr Morávek – starosta obce
2. otázka – Proč nechcete zařadit jako standartní a transparentní formu prodeje obecního majetku veřejnou soutěž?
Odpověď : Zde odkazuji na Zákon o obcích č. 128/2000 Sb., § 39, 85 a 87. Ing. Petr Morávek – starosta obce.
RE V
*
Bc. Lukáš Novotný – občan obce Břehy (Neregistrovaný) – e-mail 20.9.2010 18:48:09 ? (Dnešní)
Stále čekám na odpověďi. (č. 780477)
Dobrý den, děkuji za velice zajímavou osobní odpověď ze které usuzuji, že máte přesný přehled o každém žadateli co kupuje obecní majetek.
Ještě jste nikdy neodpověděl na to, podle čeho jste se také osobně rozhodoval při prodeji obecního majetku – pozemků na Výrově za školou 290/6 a 290/7. Stačí mi podle čeho, jako v případě půdy na mlýně.
S tím také souvisí moje otázka na výměnu pozemků v kempu jak ji uvádíte v zapisu číslo 53 ze 7.1.2009 a píšete ve svém volebním letáku
Proosím o vysvětlení a odpovědi, nepříjde mi zcela hospodárné a v zájmu co největšího počtu občanů obce, že obec výměňuje svůj stavební pozemek Na Novíně p.č. 390/120 v hodnotě jak uvádíte 720 000Kč, za pozemek p.č. 195/15 na pláži v kempu, na kterém nestojí žádná stavba a je veden jak ostatní plocha a má rozlohu 1011m. To je tedy za cca 710Kč za metr. Proti tomu obec prodává pozemky, jak je známo za 85Kč za metr. Je to podle vás hospodárné a co z pozemku na pláži mají občané obce Břehy, platí za ně autokemp alespoň obci nájem, kdyžtak jaký? Neuznáváte tím náhodou tedy hodnotu nezasíťovaných pozemků v obci v ceně kolem 700Kč za metr??? Podle mě ano. A to na Výrově sítě jsou.
K mé druhé otázce – u uplatnění veřejné soutěže mě zajímá, proč se jako pravicový politik nesnažíte o co nejransparentnější formu prodeje a nákupu obecního majetku?
P.S. Jaká je situace kolem smluvního penále na škole a můžu znát jméno architekta, který pracuje na tom, aby škola byla ideálním místem pro děti. Od barev obkladů, fasády až po stavební úpravy. Předpokládám, že u stavby takového rozsahu je architektonický návrh samozdřejmostí.
Děkuji za odpovědi.
S pozdravem
Lukáš Novotný
RE V
*
Bc. Lukáš Novotný – občan obce Břehy (Neregistrovaný) – e-mail 20.9.2010 22:04:40 ? (Dnešní)
Velice nestandartní vstup do diskuze (č. 780503)
Proč měníte své odpovědi pane starosto????? Je vidět, že vám zákon o lesích, který byl součástí první vaší odpovědi z dnešního dopoledne už nevyhovuje???? Je ještě něco co se takto mění se zpětným časem? To mě na Vás velice mrzí a vaše nová odpověď je taky velice zajímavá. Neměla by obec sama dopředu stanovit podmínky a oslovit žadatele a umožnit jim prohlídku? Proto se ptám, jak jste oslovil a vyrozuměl žadatele? Stojí Vám to za to měnit své odpovědi v průběhu diskuze???
P.S. Pro neznalé -dnes odpoledne se zde objevila odpověď pana starosty i na mou 1. otázku, kde se vyjadřuje o nevybraném žadateli půdy na mlýně tak, že porušoval zákon tím, že jezdil na čtyřkolce po lese a rušil zvěř, atd., proto jej nevybral. A teď v 21:45 zjistím, že příspěvek je pozměnen a je tam úplně jiná odpověď, ale s hodinou vložení příspěvku dnes v 11:16 dopoledne.. Co si o tom mám myslet??? Proč raději neodpoví na mé další dotazy??? Měnit své názory je možné, ale takhle prapodivně? 🙂 Co bude příště?

POZOR reaguje: |20.9.2010 (22:08)
Pozor na oficiální diskuzi obce se mění části příspěvků ze stran zástupců obce, ale časy a datumy zůstávají….. Doporučuji kopírovat do jiných diskuzí….

17.9.2010 (20:10) Z webu obce
Komunikace s občany podle ods :-))
Velice zajímavé a vysvětlující :-))))
odkaz
Rozpočtové opatření č. 3
Obec Břehy, 2010

Zlepšit komunikaci ODS reaguje: |19.9.2010 (18:02)
Přehledné jako vždy. Ať občan přesně ví jak se hospodaří s jeho majetkem :-))) Kdo tomu prosím Vás rozumíte?

16.9.2010 (08:00) Tyčáci
Stále platí, že sprostá slova a osobní útoky budou mazány.

14.9.2010 (18:05) občan
Tak jsme dnes ráno všichni dostali do schránek leták Břežské ODS, který hodnotí předešlé 4 roky práce členů zastupitelstva za ODS. Když si přečtu o pár stránek níže, odpovídají na jeden z dotazů někteří pánové z ODS, že práci zastupitelstva je třeba hodnotit kolektivně, v dnešním předvolebním letáku je najednou vše jinak. Práce celého zastupitelstva je nám předkládána hlavně jako úspěch pánů Morávka, Jiravy, Erbana, Vančury a Rambouska. Co ostatní zastupitelé, Novotná, Štarmanová, Musil a Moravec, ti nic nedělali? Jinak některá ta čísla jsou opravdu zajímavá.

pro občana reaguje: |14.9.2010 (18:32)
četl jsem ten leták až do konce a tam děkují celému zastupitelstvu. Tady asi někdo neumí číst:)

Samochvála smrdí reaguje: |16.9.2010 (21:36)
A někdo počítat :-))))))))))))

Audit reaguje: |17.9.2010 (19:49)
leták ODS je zralej na forenzní audit. Například 2 byty na mlýně za 1,7milionu, to si z nás asi páni z ODS robí srandu. Ať rozkrejí těch 14 milionů na účtech obce a kolik má obec v plánu utratit peněz do konce roku.

a hlavně reaguje: |18.9.2010 (01:13)
kolik musí vrátit-celou dotaci na kanalizaci břehy-sever – 8 milionů

Bruno reaguje: |13.11.2011 (19:50)
hlavně si to vyříkat
linkbuilding

13.9.2010 (19:15) Co bude ve Břehách?
https://www.veciverejne.cz/veci-verejne/clanky/jak-praha-1-chape-politickou-kampan.html?ref=nf

13.9.2010 (18:09) Občanka
Kdy je to divadlo, na pravidelně aktualizovaném obecním webu jsem to bohužel nenašla?

Tyčáci reaguje: |13.9.2010 (21:55)
Informace jsou alespoň u nás – hned na úvodní stránce..

11.9.2010 (11:49) zajímavé dotazy
z webu obce:
Na 75.schůzi, došlo k prodeji obecního majetku a zase bez veřejné soutěže, ač bylo více zájemců (zájem měl i rodilý občan obce Břehy) o půdní prostor (byt) na mlýně.
1. otázka – Znovu mě zajímá, podle čeho jste se vy, tentokrát osobně rozhodoval pro druhého kandidáta, když jste hlasoval o prodeji tohoto obecního majetku.
2. otázka – Proč nechcete zařadit jako standartní a transparentní formu prodeje obecního majetku veřejnou soutěž?

Zatím nic reaguje: |11.9.2010 (18:10)
Koukám, že starosta ani žádný zastupitel na tyto otázky neodpověděli. Myslel jsem, že opravdu občané obce mají přednost. Není to divné.

Tomáš Musil reaguje: |11.9.2010 (20:39)
Já jsem prodej obálkovou metodou navrhoval (viz můj příspěvek níže), bohužel jsem byl přehlasován.

9.9.2010 (14:11) kontrola
zkouška

5.9.2010 (16:20) občanka
nejsem na žádné, neměla bych čas plně se věnovat práci zastupitele a žaludek na ty poměry co tu panují…proto bych kandidovat nešla…myslím, že těch kandidátů je tentokrát až dost

brezan reaguje: |5.9.2010 (20:20)
No a ja si myslim ze je potreba volit uvedomele spoluobcany, co proste vedi jak se to ma , jako pan ing novotny. Co ten uz toho dokazal a udelal pro tudle obec!! to je nase jedina spasa.

občanka reaguje: |5.9.2010 (20:50)
no to bychom pěkně šlápli do h…a, mimochodem ten asi nebude ing. ale jen bc.

Bc. Lukáš Novotný reaguje : |5.9.2010 (21:49)
Občanko, z čeho tak usuzuješ/te? Rád si poslechnu tvoje/vaše důvody. Každá připomínka je dobrá i když je kritická. Těším se na vaši/tvou odpověď občanko a nemám problém se sejít osobně. Navrhni/te kdy a domluvíme se. Dobrou noc.

😀 reaguje: |10.10.2010 (21:08)
ty seš ale sřot 😀 Bc 😀 ˇˇ (-(-(-(-(-(-(-_-)-)-)-)-)-)
nech si to vytetovat na čelo 😀

5.9.2010 (10:23) občanka
poslední tři příspěvky jsou opravdu trefné a pravdivé…bude těžké někoho volit
P.S.-ještě rodina Pospíšilů a Ševítů, Němců a Benešů ….a jak jsou ti členové rodin pěkně každý v jiném seskupení

pro občanku reaguje: |5.9.2010 (11:25)
Je zas pravda, že do voleb mohl jít každý a to, že jsou to příbuzní a na různých kandidátkách není tak hrozné, než když jiní příbuzní hlasují o svých příbuzných když obec něco prodává. Modří vědí :-))

Občance reaguje: |5.9.2010 (11:56)
občanko na které jsi kandidátce?

Beneš ml. reaguje: |5.9.2010 (19:34)
Jsem sice příbuzný pana Němce ml. a to jen z toho důvodu, že jsi vzal moji sestru, jinak kandiduji jen za sebe a né za žádné příbuzné, a milá občanko Břehů taky jsi si mohla založit svojí kandidátku a za ní kandidovat.

5.9.2010 (09:29) Pro lidi 2
Špína číslo 1) Paní Novotná vždy bojovala proti rekonstrukci základní školy. z příspěvku pana Vančury, Jiravy, Rambouska. Špína číslo
2) Měl jsi možnost více než měsíc pracovat jako zastupitel obce a nečinil jsi tak. z reakce pana Morávka
Špína číslo 3) Myslel jsem si, že hlavní představitelé obce by měli trvat na dodržování smluv a hájit co nejvíce zájmy obce a jejich občanů. z dotazu pana Novotného na starostu obce.
Pojte najít další špínu….

5.9.2010 (09:17) Pro lidi
Zapoměl jsi na rodinu Jiravovu :-))))

lidi reaguje: |16.9.2010 (08:03)
Když už jsme u těch tvrzení – nynější starosta Morávek na veřejné schůzi prohlásil, že také kandidovat nebude a ejhle….

5.9.2010 (09:01) lidi
Milý Tomáši, tvrdil jsi, že už nebudeš kandidovat a to samé říkal i Rambousek a ejhle… jste tam a ty rodinné skvadry každý na jiné kandidátce… rodinka Novotných, Němců, Pospíšilů a Malých…. to fakt nechápu. A tak to bude těžký někoho volit… Vůbec se mi to nelíbí… A lidem v obci taky ne… A tyhle tahanice a hádanice před volbama… Házíte jen na sebe špínu… No nevím ,nevím….

tady to je reaguje: |5.9.2010 (12:13)
1200Kč za metr nebo 85Kč???
odkaz
Pane starosto a páni radní, tady je realita a být Váma tak se stydim. Máte čisté svědomí před občany??? Pořád si myslíte, že jste prodali za dobrou cenu pro občany naší obce???
Páni z Ods bŘEHY reaguje:

20.6.2010 (20:16)
Prej že se tam na Výrově vůbec nebude lehké stavět na ty zahradě u školy :-))))))))))))))))))))))))) které tak transparentně dnes patří blízkým některých našich milých zastupitelů…
ODS proti korupci musí bojovat všude třeba i ve Břehách, žejo páni zastupitelé za ODS. Jiravo, Erbane, Rambousku, Musile.
Ať se nemusíte stydět podívat se lidem v obci do očí… Co dělá kontrolní výbor??????????
Tomáš Musil reaguje:

21.6.2010 (21:49)
Jo, to jsem si taky myslel. Byl jsem příliž důvěřivý, moje chyba. Svůj postoj k celé této kauze jsem nejen tu už několikrát napsal. Na otázky jsem odpověděl i pánům z Kriminální policie, takže si myslím, že nejlepší bude vyčkat, jak dopadne vyšetřování a jak rozhodne Státní zastupitelství. A k tomu jestli ODS proti něčemu bojuje nebo ne, k tomu se raději vyjadřovat nebudu. S její současnou politikou (a to jak celostátní i tou na komunální úrovni) nesouhlasím a proto jsem také v únoru z ODS vystoupil. Jistou morální zodpovědnost samozřejmě cítím, proto již v letošních volbách kandidovat do zastupitelstva nebudu. A co dělá kontrolní výbor?, proč se na to nezeptáte osobně jeho předsedy příští pondělí na veřejné schůzi?
Tomáš Musil reaguje:

4.8.2010 (19:29)
Od doby co jsem se rozhodl letos již nekandidovat mě spousta lidí přesvědčovala, ať „neházím flitu do žita“, a pokračuji v tom co jsem začal. Přípravný výbor nově vznikající kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů mě nakonec přesvědčil a v letošních volbách tedy za toto sdružení kandidovat budu.
Haman reaguje:

23.8.2010 (19:20)
To je jenom dobře.

Tomáš Musil reaguje: |5.9.2010 (16:14)
Ano, byl jsem rozhodnutý již v těchto volbách nekandidovat, ale nakonec jsem se nechal přemluvit. Pochopil jsem, že se nic nevyřeší tím, že potichu odejdu. Záleží hlavně na vás lidech, kdo to jak bude chápat, a zda mě bude volit nebo ne. Mě jen hřeje u srdce, že jsem jediný kdo přiznal svou chybu a cítí morální zodpovědnost. Ten kdo chodí na veřejné schůze ví, že dokážu mít vlastní názor a stát si za ním. A je mi úplně jedno, kdo stojí proti mě.

haha reaguje: |5.9.2010 (20:13)
další perla pana Musila:
citace“Tomáš Musil reaguje:30.1.2010 (12:26) V letošních volbách nebudu kandidovat vůbec. I když na vesnici to není o stranách, ale o lidech….“blablabla
inu tomu se říká konzistentní názor:-)

pro ha ha ha reaguje: |5.9.2010 (20:53)
Musím říct, že jediný pan Musil se k situaci prodeje pozemků na Výrově zachoval tak, že řekl a přiznal chybu a plně chápu jeho rozhodnutí znovu kandidovat. Člověk přece může měnit své názory, neboť se vyvíjí a získává informace a zkušenosti. Je dobře, že nekandiduje za stejnou stranu jako minule (dokonce z ní i vystoupil jako člen) a chce být nestranným členem zastupitelstva. Určitě se zachoval líp ten, kdo řekne veřejně, že mění svlůj postoj a kandiduje, než ten co mlčí a kandiduje znovu. Ale i ten má na to právo. Jak to vidíte vy ha ha ha?

Tomáš Musil reaguje: |5.9.2010 (20:58)
Milý haha anonyme, ty jsi nikdy nezměnil názor? Ano nejsem tak dokonalý jako ty, který se bojí i podepsat. Nemá cenu stále vysvětlovat proč jsem změnil názor, už jsem to tu napsal mnohokrát. Buďto to lidi pochopí a budou mě volit, nebo ne. Jak jednoduché. Kdo se jen trochu zajímá o dění v obci a chodí na veřejné schůze ví, kdo jsem a co chci. Ty to holt nechceš slyšet a nebo sedíš mezi námi. Ať tak či tak, pro mě jsi srab, přijď a řekni mě to do očí, ať si tě mohu vážit.

4 roky práce: reaguje: |5.9.2010 (21:18)
Tomáš Musil reaguje: 31.1.2010 (20:33) Bohužel se mně nepovedlo skoro nic. Jediný malinkatý úspěch bych viděl v dětském hřišti, nakonec byl vybrán sice jiný návrh, ale podílel jsem se alespoň na výběru místa. Jinak bohužel nic. Alespoň jsem se snažil chodit na všechny schůze (jen 2x nepřítomen). Do Břežanu jsem nikdy nepsal, na internetu (zde) i v obci se snažím občanům vždy odpovídat. A v čem bych chtěl být dál obci prospěšný? Tím, že budu při příštích hlasování více obezřetňější a méně důvěřivý.

Tomáš Musil reaguje: |5.9.2010 (21:35)
Vidím že haha anonym nelení a vyhrabává, respektivě vytrhává z kontextu další a další mé odpovědi s jediným cílem mě alespoň trochu znemožnit. Proč asi, že? Holt když dojdou argumenty, po vzoru celostátních politiků je tu ještě negativní kampaň. Kdo bude chtít, rád si najde na jakou otázku takto odpovídám a jako jediný odpovídám sám za sebe a pravdivě. Klidně si dále hledej a vytrhávej, to je jediné na co se zmůžeš. To jsme to dopracovali na vesnici.

4.9.2010 (18:49) občan
Na tom něco bude, když se kolem toho tak čertí.

4.9.2010 (15:17) Z ofiko webu
Tomáš Musil (Neregistrovaný) 3.9.2010 21:39:40 ? (Včerejší)
Všeobecné otázky a dotazy > Dotazy > Reakce na zápis 75. schůze OZ (č. 777742)
Musím reagovat na právě zveřejněný zápis ze 75. schůze OZ, který je podle mě neúplný. V bodě o hlasování o prodeji půdního bytu č. 6 (půda) ve mlýnské vile, jsem uveden pouze jako ten, který hlasoval proti, což není tak úplně pravda. V průběhu hlasování jsem navrhoval, zda by nebylo spravedlivější, transparentnější a pro obec výhodnější využití obálkové metody (poté co jsem se poučil z kauzy prodeje pozemků u školy), avšak v zápise o tom není ani zmínka. Taktéž v zápise postrádám zmínku o mé připomínce k fungování výborů (konkrétně co se týče informovanosti mého výboru pro životní prostředí v kauze kácení stromů Na střídni).
RE V
*
Ing. Petr Morávek – starosta obce Břehy (Neregistrovaný) – e-mail 4.9.2010 06:34:44 ? (Dnešní)
Reakce na zápis 75. schůze OZ (č. 777760)
Zastupitel by měl vědět, že v zápisu se uvádí počet přítomných členů zastupitelstva obce, schválený pořad jednání zastupitelstva obce, průběh a výsledek hlasování a přijatá usnesení.
Zápis nemusí nutně doslova přepisovat vše, co kdo řekne, doplní nebo vytrousí.
Zápis je uložen od konce července na obecním úřadu k nahlédnutí, ani jsi do něj nanahlédl. Měl jsi možnost více než měsíc pracovat jako zastupitel obce a nečinil jsi tak. Teprve po více než měsíci…
Zápis byl podepsán všemi, kdo jej podepisují, starostou, místostarostou a oběma ověřovateli.
Jestli trváš na doplnění zápisu, spoj se s ověřovateli zápisu, jednou z nich je paní Marie Štarmanová – lídr vaší SOS kandidátky. Pokud budeš na doplnění trvat, rozhodne o tom příští zasedání zastupitelstva obce. To je jediný správný postup.
Svým veřejným dotazem informuješ širší veřejnost o tom, že jsi do zápisu celý měsíc nenahlédl a teď nám o tom podáváš zprávu. To je pro tebe, jako pro zastupitele po čtyřletém funkčním období zastupitele, spíše na závadu než předností.
RE V
o
Bc.Lukáš Novotný (Neregistrovaný) – e-mail 4.9.2010 11:06:47 ? (Dnešní)
Reakce na zápis 75. schůze OZ (č. 777789)
Vážený pane starosto, proč zveřejňujete zápisy z jednání zastupitelstva obce, občanům tak dlouho? (Schůze se konala 12.7.1010 a zápis je zveřejněn 3.9.2010. tedy skoro 2 měsíce po té). Nerozumím tomu, jestli je běžnou praxí, že zápis vyhotovíte, podepíšete a nikomu to neřeknete? To mají zastupitelé chodit nebo volat na úřad každý den a ptát se, jestli je zápis hotov? To snad ne. Předpokládám, že máte nějaký interní systém například, že zápis zašlete elektronicky všem zastupitelům k připomínkám a nebo je informujete že zápis je vyhotovený. Mělo by být přece normální, mít nastavený jasný řád a komunikovat se všemi zastupiteli a ne je jen tady zase a zase napadat. O tom, co je pro koho na závadu, bych moc nemluvil. Vzpomeňte si, jak to bylo s tímto jednáním zastupitelstva, Tehdá přece nebylo na úřadní desce zveřejňeno konání 75.schůze zastupitelstva, což je povinost ze zákona a kdybych telefonicky pana místostarostu a pana předsedu kontrolního výboru Rambouska na tuto skutečnost neupozornil, byl by celý její průběh bohužel neplatný. A situace mohla potom být dost nepřehledná.
Chce to jen dodržovat jasná pravidla a spolupracovat se všemi zastupiteli. Ještě několik otázek a poznámek na závěr.
Osobně bych navrhoval, aby schůze obecního zastupitelstva byly zaznamenávány na diktafon, který obec pro tento účel již má a předešlo se všem nejasnostem. V řadě obcí v ČR je to běžné. A zadruhé, zápis by měla zapisovat nezávislá osoba (ne zastupitel), která bude přítomna všem jednání a bude dělat kompletní zápis. To jsou dva postřehy jak se vyvarovat situacím do kterých se současné zastupitelstvo pod vaším vedení dostává.
Na 75.schůzi, došlo k prodeji obecního majetku a zase bez veřejné soutěže, ač bylo více zájemců (zájem měl i rodilý občan obce Břehy) o půdní prostor (byt) na mlýně.
1. otázka – Znovu mě zajímá, podle čeho jste se vy, tentokrát osobně rozhodoval pro druhého kandidáta, když jste hlasoval o prodeji tohoto obecního majetku.
2. otázka – Proč nechcete zařadit jako standartní a transparentní formu prodeje obecního majetku veřejnou soutěž?
Děkuji za odpovědi na mé otázky k tomuto bodu.
Dále se chci zeptat, ještě k předešlé naší diskuzi na těchto stránkách.
V zápise se píše, že pro stavební firmu co opravuje naši školu je penále 20 000Kč za den a termín byl smluvně dohodnut na 25.8.2010 , nový termín je 10.9.2010 rozdíl tedy 16 dnů a to je finančně více jak 300 000 Kč na pelále. Nemá obec právo, požadovat tyto nemalé peníze a investovat je například zpět do školy a žáků??? Kdyby obec nedodržela smluvní podmínky a měla ve smlouvě sankci, jistě by se sní o odpuštění nikdo nebavil. Podle mě, je váš postoj k tomuto penále a jeho plnění zvláštní. Myslel jsem si, že hlavní představitelé obce by měli trvat na dodržování smluv a hájit co nejvíce zájmy obce a jejich občanů. Zajímá mě také, jaký je celkový předběžný rozpočet kompletní opravy školy a je možné jej zde zveřejnit? Jinak znovu pro Vás opakuji, že proti škole nic nemám, spíše naopak.
Děkuji.
Lukáš Novotný
RE V
o
Káča (Neregistrovaný) 4.9.2010 11:16:14 ? (Dnešní)
Reakce na zápis 75. schůze OZ (č. 777790)
Mám dotaz ohledně jednoho bodu v tomto zápise: informace o tom, že tetrapaky se hází do kontejnerů na plasty se vzala kde? To jste vymysleli sami? Pokud tato informace není přímo na dané popelnici, tak to absolutně není pravda, protože s tetrapaky se zachází úplně jinak, než s ostatním plastem. Doporučuji web odkaz
Je toto vaše tvrzení důvodem k odstranění kontejneru na tetrapaky?
RE V
o
Tomáš Musil (Neregistrovaný) 4.9.2010 13:20:34 ? (Dnešní)
Reakce na starostovu reakci (č. 777799)
Netvrdím, že by měl zápis doslova přepisovat každé slovo, ale když jsou v něm uvedeny už i takové alibistické poznámky, jako že se hlasuje právě tak proto, že forma veřejné soutěže se dosud nikdy nepoužívala, nevím proč by nemohlo v zápisu být uvedeno také to, co jsem navrhoval já (tedy že by forma obálkové metody byla spravedlivější a transparentnější).
To že je zápis uložen od konce července, nemůžu vědět, já opravdu nemám čas, se denně stavovat na OÚ, nezapomínej také, že jsi měl týden dovolenou a já pak taky týden. Už vůbec nechápu tvojí větu, že měsíc nepracuji jako zastupitel, podle tebe práce zastupitele spočívá v kontrolování zápisů? To snad nemyslíš vážně. Vůbec by mě nenapadlo, že v zápisu nebude uvedena připomínka jednoho ze zastupitelů. Slovo „vytrousí“ si v této souvislosti prosím příště odpust. Děkuji. Na doplnění zápisu samozřejmě trvat budu.
A nebyl to veřejný dotaz, nýbrž veřejná připomínka k veřejně zveřejněnému zápisu. Chápu, že je před volbami, ale nemusel by si hned urážet každého, kdo má trochu jiný názor než ty. Občané moc dobře vědí, jak jsem pracoval jako zastupitel, stačí se podívat na docházku zveřejněnou na neoficiálních stránkách obce. Větší závadou (jak to nazýváš) je spíše to že byl zápis zveřejněn až 53 dní od schůze (v druhém případě dokonce 101 dní). Poviností starosty je zápisy zveřejnit (teď nevím přesně do jaké doby), kdežto zastupitel nemá žádnou povinost to po něm kontrolovat.
Zápisy jsou od toho, aby se i po určité době vědělo o čem se jednalo, proto by jej měl vyhotovovat někdo nezávislý, ostatně na tom už jsme se několikrát domluvili, že to bude zapisovat paní Linhartová. Bohužel se tak zatím neděje a pak to dopadá takto. Já chci jen aby občani byli informováni pravdivě a úplně, nemusíš v tom vidět hned nějaký předvolební boj, to já nemám zapotřebí.

4.9.2010 (12:21) Lukáš Novotný
Bez korupce.
odkaz

3.9.2010 (06:06) lidi
dlouho jsem tady nebyl, ale co čtu, boj o koryta začal…. že si to nedokážeta říct někde jinde….

2.9.2010 (17:16) občan
Spočítejte si lidi, kolik peněž šlo za starostování pana Morávka na Výrov :-))) Nákupy, prodeje, opravy je to v řádech milionů korun z rozpočtu. A kolik peněz šlo do celé vesnice? Obrovský to nepoměr. Ještě se divím jak to všechno stíhá, když si staví dům v Přelouči, ten vedle pronajímá a podniká. Chtěl bych mít tolik energie a dělat zároveň dobře práci starosty. Smekám klobouk.

Chci věřit reaguje: |2.9.2010 (22:50)
Tak už se na Výrově buduje i vodovod. A platí to obec, když to hlásí ??? Doufám, že ne, protože jak psal pan Morávek vloni v Břežanu, že si budou všechny sítě platit nový vlastníci. Tak tomu teď nerozumím. Proč to tehdá tada psal. Pořád doufám, že si to platí ti příbuzní. Jak to je tedy pane starosto? Kdo to celé platí? Chtěl bych totiž věřit svému starostovi. A zatím mám jen pochyby. Je tam kanalizace, el. energie a teď voda? To se vyplatí za těch 85+dph korun za metr. Má obecní úřad ještě nějaké podobné parcely na prodej?

občanka reaguje: |4.9.2010 (09:47)
Obec má snad nějaké pozemky v jižním Tatarstánu. V případě zájmu tam pana“Chci věřit“ zdarma přestěhuje i s celou rodinou. Bude mu tam dobře, žije tam hodne Tatarů.

31.8.2010 (19:57) Projev do deště
Nešel by ten projev vložit na stránky obce ja ho neslyšel. Díky.

Neslyšící reaguje: |31.8.2010 (20:24)
Já ho chci taky na stránky!!

kde je zápis reaguje: |31.8.2010 (20:49)
četl vlastně ten dopis pro rodiče, co na něj je odkaz na obecních stránkách, mírně doplněný o pár pochvalných hesel. Mě by spíš zajímalo, proč stále není ještě na obecních stránkách vyvěšen zápis z té veřejné schůze co byla v červenci na Cikánce. Ráda bych si přečetla o co jsem přišla.

Zápis reaguje: |1.9.2010 (07:47)
Když ono tam není ani to předešlé z 25. 5. 2010… to je těžké

Cyril reaguje: |1.9.2010 (17:06)
Ty zápisy tam dá asi až po volbách, přece si teď nebude naštvávat voliče.

Tomáš Musil reaguje: |3.9.2010 (21:30)
Tak už starosta oba chybějící zápisy z veřejných zasedání OZ na obecním webu zveřejnil, za což mu děkuji. Musím však reagovat na zápis ze 75. schůze OZ, který je podle mě neúplný. V bodě o hlasování o prodeji půdního bytu č. 6 (půda) ve mlýnské vile, jsem uveden pouze jako ten, který hlasoval proti, což není tak úplně pravda. V průběhu hlasování jsem navrhoval, zda by nebylo spravedlivější, tansparentnější a pro obec výhodnější využití obálkové metody (kdo dá více), avšak v zápise o tom není ani zmínka. Taktéž v zápise postrádám zmínku o mé připomínce k fungování výborů (konkrétně co se týče informovanosti mého výboru pro životní prostředí v kauze kácení stromů Na střídni).

Tomáš Musil reaguje: |3.9.2010 (22:00)
omlouvám se, vypadlo mě R ze slova transparentnější.

31.8.2010 (19:28) Děsivé a deštivé
To asi starosta nemá v plánu kandidovat, neboť ten jeho dnešní projev v obecním rozhlase, by člověk musel brát za obyčejné předvolební chlubení a zneužívání obecního majetku ve prospěch vlastní politiky a chuti po funkci. Jsem zvědavá, co bude v Břežanu a jak se i tam budou páni radní být do prsou, co pro nás všechny udělali a to má být nezávislý občastník všech občanů obce Břehy. Ráda se podívám jak hospodaří a ať ukážou čísla za první půlrok tohodle roku 2010. Jestli se teda nebojí a jestli to dovedou, se smlouvou na školu je to moc složité, jak už napsal pan starosta :-))))

hlášení reaguje: |31.8.2010 (20:37)
Cože to tam starosta říkal? že na to obec má, protože dobře hospodařili?? Když si vzpomenu na ty čísla, co nám promítal místostarosta na jedné schůzy v kempu, tak to snad bylo přesně naopak. Kde tak najednou obec vzala potřebné miliony na školu? Není to z té dotace na tu kanalizaci na severu? To ale s dobrým hospodařením nemá nic společného.

a hlášení pokračuje reaguje: |31.8.2010 (22:51)
A to tu dotaci na kanalizaci ještě budou vracet a už nám pak nikdy žádnou nedají..

31.8.2010 (18:04) Pankrác
To byl předvolební projev s možností výletu, kamkoliv. :-)))) Mě začíná zajímat to penále? Proč ho obec nechce????

30.8.2010 (20:01) Penále 2 🙂
Velice zajímavá část diskuze z diskuze na obecním webu. Zajímalo by mě tada, proč si obec netrvá na tom smluvním penále a nepošle děti za něj třeba do Zoo a podobně. To je přece normální a zcela běžné, že nestihnutí termínu je pod sankcí. A to co navrhuje pan Novotný je zcela vpořádku, jednou již firma termín nestihla tak udělejte dodatek a hlavně jedná se přece o naše děti. Dodržování smluv je základ všeho. Obec by měla vždy vystupovat jasně a s důrazem na dodžení smluvních podmínek. Kdyby to bylo obráceně, myslím si, že by nám to penále nikdo neodpustil.

penále 3 reaguje: |30.8.2010 (22:05)
Stejně je to u nás v obci i v celém státě vše jen otázka známostí a příbuzenských vztahů. Proč asi obec netrvá na penále za nedodržení termínu??? Odpověď bych hledala v tom, kdo z vedoucích pracovníků Megasu je blízký příbuzný přátel vedení obce.

Který? reaguje: |31.8.2010 (09:19)
Který je tedy příbuzný zase??

občanka reaguje: |31.8.2010 (19:20)
pročpak asi, taky by mě to zajímalo…to je náhodička, že výběrové řízení vyhraje firma, kde pracuje ve vedení někdo z příbuzenstva kamarádů

30.8.2010 (20:00) Penále
Bc. Lukáš Novotný – občan obce Břehy (Neregistrovaný) – e-mail 28.8.2010 21:34:08
třeba se bude hodit můj názor (č. 777145)
Vážený pane starosto,
jen mě tak napadlo, nebylo by teď vhodné se stavební firmou, která opravuje školu, sepsat dodatek ke smlouvě o termínu dokončení prací na 10.9.2010 jak jste se jak píšete dohodli a to s patřičným penálem za případné nestihnutí tohoto dohodnutého termínu. Divím se, proč takové penále, není již ve stávající smlouvě. Prosím zveřejněte tuto smlouvu na oficiálních stránkách obcea úřední desce, aby ji viděli všichni občané. Děkuji Vám za to. Z mého pohledu je dobře, že se škola opravuje a rozumím, že technologické postupy mají svůj čas. Nikdo přece nechce uspěchanou práci, ale přijde mi, že jsem zase svědkem přesně toho, na co jsem upozorňoval již dávno a to maximálně informovat občany obce o tom co se v obci děje. (a to formou zveřejňění na úřední desce a elektronické úřední desce) V tomto případě hlavně včas informovat i průběžně rodiče dětí z naší školy. Osobně mě zajímá, co se děje v naší škole a rád bych se do ní po letech znovu podíval a těším se na jistě připravovanou prohlídku nově opravené školy. Jedna otázka na závěr. Jakou bude mít škola barvu? Mě by se líbila fasáda do okrova až žluta, protože ta barva se mi vždy vybaví, když se vracím domů. Díky za Vaše názory a odpovědi.
Lukáš Novotný
občan obce Břehy
RE V
*
Ing. Petr Morávek (Břehy) – e-mail 28.8.2010 23:45:58
třeba se bude hodit můj názor (č. 777157)
Dobrý večer pane Bc. Lukáši Novotný.
Penále jsou součástí ujednání smlouvy s firmou a jsou v ní již pevně uvedena od samého začátku. Posun dokončení je zapřičiněn hlavně nemožností pro firmu nastoupit od 1.7.2010, jak se původně předpokládalo, ale až 9.7.2010, kdy teprve mohlo být předáno staveniště, a to hned bezprostředně po podpisu této smlouvy.
Samotná smlouva má mnoho stran a lze do ní nahlédnout kdykoliv v kanceláři Obecního úřadu Břehy, kde je uložena ( kdykoliv k nahlédnutí ) ve složce Zateplení základní školy v obci Břehy. Není tajná ani skrývaná. Spíše není technicky jednoduché smlouvy takto obsáhlé naskenovávat a vkládat na internetové stránky. Nehledě k tomu, že pouhé zveřejnění smlouvy vcelku nic neřeší. Je třeba řešit, a já to dělám, aby stavba pokračovala dopředu a byla dokončena co nejdříve a v optimální kvalitě.
O dalším postupu se radím se zastupiteli, s naším stavebním dozorem investora s p. Ing. Jadrníčkovou a samozřejmě i s již zmíněným p. Ing. Lukášem Omou, jako vedoucím pracovníkem firmy MEGAS, který ma tuto naši stavbu konkrétně na starost.
Osobně dávám vždy přednost dohodě ve snaze technické problémy co nejdříve řešit a vyřešit. Penalizace je spíše až ta poslední možnost pro případy kritického selhání firmy apod. Myslím si, že ji nebude zapotřebí. Práce pokračují a věřím, že se vše podaří. I já se těším, až si společně prohlédneme, jak se interiér školy podařilo vylepšit, i když úplné dokončení je do konce listopadu. Bude-li příznivé počasí, firma to stihne možná i dřív.
Velice zajímavá část diskuze z diskuze na obecním webu. Zajímalo by mě tada, proč si obec netrvá na tom smluvním penále a nepošle děti za něj třeba do Zoo a podobně. To je přece normální a zcela běžné, že nestihnutí termínu je pod sankcí. A to co navrhuje pan Novotný je zcela vpořádku, jednou již firma termín nestihla tak udělejte dodatek a hlavně jedná se přece o naše děti. Dodržování smluv je základ všeho. Obec by měla vždy vystupovat jasně a s důrazem na dodžení smluvních podmínek. Kdyby to bylo obráceně, myslím si, že by nám to penále nikdo neodpustil.

27.8.2010 (23:55) Překopírováno z MFČR
Studie „Partnerství veřejného a soukromého sektoru v České republice“ a doprovodná TZ „Pilotní program partnerství veřejného a soukromého sektoru nesplnil svůj cíl: ministerstva se nepoučila“

13.1.2010 | autor: Společnost Transparency International ČR (TIC)
Společnost Transparency International ČR (TIC) zveřejnila 13. ledna studii nazvanou „Partnerství veřejného a soukromého sektoru v České republice“ a doprovodnou tiskovou zprávu „Pilotní program partnerství veřejného a soukromého sektoru nesplnil svůj cíl: ministerstva se nepoučila“.
Ministerstvo financí považuje za politováníhodné, že autoři této široce publikované studie ignorují právní předpisy platné pro danou oblast v České republice a v důsledku toho prezentují veřejnosti zavádějící informace. Za nepřijatelné pak považujeme, že samotná studie i její prezentace obsahuje výslovně nepravdivá tvrzení a zaměňuje neopodstatněné spekulace za ověřené skutečnosti.
V důsledku tato studie bezpochyby nepřispívá k prosazování transparentnosti a účelného nakládání s veřejnými rozpočty, s majetkem státu a majetkem územních samospráv. Naopak podporuje ty subjekty, které sledují zájem omezit regulaci vzniku dlouhodobých závazků veřejných rozpočtů. Bez povšimnutí nemůžeme ponechat ani potenciální poškození dobré pověsti ministerstva a jeho zaměstnanců v důsledku některých publikovaných nepravdivých tvrzení.
Věříme, že cílem projektu Transparency International nebyla podpora nekontrolovaného nárůstu rozpočtových závazků ani poškození dobré pověsti nepravdivými výroky. Předmětná publikace je zřejmě příkladem ojedinělého selhání, způsobeného neodborností autorů a časovou tísní. Proto Ministerstvo financí reagovalo zasláním dopisu náměstka ministra řediteli společnosti s tím, že očekáváme ze strany Transparency International revizi a přepracování publikace.

Modří vědí:-) reaguje: |28.8.2010 (10:06)
Svůj úspěch hodnoťte podle toho, čeho všeho jste se pro něj vzdali. Dalajláma

26.8.2010 (23:24) břežský absolutismus
Líbí se mi použité spojení „absolutní pravda“ z příspěvku pánů zastupitelů. Tomu se říká absolutismus. Zajímalo by mě, kdo tento příspěvek psal z těch třech zastupitelů, a jakým způsobem došel k závěru, že se nemusí pan starosta stydět. Ve výzvě obou zastupitelek (dle mého názoru oprávněné) není o stydění se ani zmínka. Jestli oni nevědí něco, co ostatní ne :-))).
Je patrné, že chcete být dále zastupiteli obce a zahájili jste předvolební boj. V pořádku. Bohužel ale asi na paní Novotnou a Štarmanovou nic nemáte, tak si myslíte, že napadání slušných lidí vám pomůže. Čtu tady, že nedodržujete jednací řád obce a nevyvěšujete v řádných termínech zápisy z jednání zastupitelstva. Ptám se, proč, když jste takoví správní. Jistě se vám dobře hospodařilo, kupovalo a asi i prodávalo :-), když jste na obecním účtu z minulého volebního období měli nad rámec rozpočtu víc jak +12 milionů korun za prodej pozemků na splavnění Labe. Zajímalo by mě, kolik z těchto peněz má obec na účtu dnes? Kdo ví, ať prosím odpoví. Nezajímají mě, ale žádné dotace, které bude obec nucena vrátit, když nesplní jejich podmínky. Zajímají mě jisté peníze na účtu obce.
Jistě je obec bohatá, když se dozvídám, jak levně prodává pozemky u školy a kolik peněz investuje do nákupů mlýna nebo do ubytování na Buňkově. To, jak jsem si přečet, neslouží ani svému prvotnímu účelu a samotné obci Břehy a občanům obce toho moc nepřináší. Nebo je to jinak?
Zajímavé čtení je i nad hospodařením autokempu, organizaci pro obec tak důležitou a jedinečnou. Která obec má dnes vlastní s.r.o.? Až na neoficiálních břežských stránkách se člověk dozví, že hospodaří s mínusem. Proč to trpíte a neřešíte jako majitelé? Kdo z vás, páni zastupitelé a pane starosto, podniká? Co vím, pár vás bude. A víte, že v podnikání je důležitý zisk. Běžte se do kempu podívat, co za výsledky se tam za posledních 15 let podařily. V číslech to teda není nic moc. Jeďte se podívat do kempu do na Mělice, který má v rukou soukromník.
Mrzí mě, že se navenek tváříte odhodlaně a správňácky, ale na mě už to neplatí. Stačí mi váš styl, jakým prezentujete sami sebe a to jak myslíte na všechny občany stejně.. To se dá jen nazvat „břežský absolutismus“!

26.8.2010 (21:27) Mgr. Věra Novotná
Myslím si, že rodiče žáků, ale i ostatní občané obce Břehy mají právo vědět, 6 dnů před zahájením nového školního roku, kde se jejich děti budou od prvního září 2010 vzdělávat. Proto po včerejší pracovní poradě na obci, jsme znovu večer vyzvaly pana starostu o informování a zveřejnění odpovědí na tyto otázky:
1. Kde a kdy bude zahájen nový školní rok?
2.Kde se budou žáci učit po dobu rekonstrukce školy?
3. Kdy bude škola znovu v řádném provozu?
Myslely jsme tím, zveřejnění odpovědí na internetu, v obecním rozhlase, na úřední desce a i ve zmíněném dopise rodičům. Dnes se divím, proč se od několika jmenovaných zastupitelů dozvídám, že se o informování rodičů žáků naší školy nestarám, jako předsedkyně výboru pro kulturu a mládež (tak jsem označena na oficiálních stánkách obce). Na poradě mě o zajištění tohoto úkolu pan starosta nepožádal. Ráda bych mu byla jistě nápomocna. Reakce zde píšících zastupitelů mi příjdou nepřiměřené a jejich útočných reakcí je mi opravdu líto.
Zmiňovanou “ památnou větu“, kterou použil pan starosta ve svém vyjádření, (je asi náhodně použita cca 1,5 měsíce před koncem tohoto volebního období) nebudu komentovat, neboť jeho citace je vytržena z kontextu volné diskuze, kterou jsme v minulosti vedli o rekonstrukci školy. Stále si myslím, že jsme měli více brát v úvahu vzdálenost ve které je škola od centra obce vzdálena. Zda by bývalo nebylo lepší postavit spolu s plánovanou MŠ i novou ZŠ v centru obce na obecních pozemcích „Na severu“. Nikdy jsem nic proti škole ve Břehách neměla, ba naopak, ale dnes vidíme, že její vzdálenost je někdy pro občany obce rozhodujícím faktorem k umístění svého dítěte do školy.
Všem školákům a zaměstnancům školy přeji v nově opravované škole, hodně školních úspěchů a rodičům radost ze svých dětí.
P.S. Máte-li o mém postoji ke škole ve Břehách jakékoliv pochybnosti, ráda Vám osobně odpovím.
Mgr. Věra Novotná

Díky pane starosto reaguje: |27.8.2010 (17:38)
Ta paní Novotná to napsala moc pěkně a souhlasím s ní. Je vidět, že nad tím co dělá přemýšlí a nežene se jen za mocí. Víc takto morálních a upřimných lidí v obecním zastupitelstvu. Apropo Termínu „Absolutní pravda“ se pánové radní za pravicovou stranu, musím opravdu jen smát. Absolutní pravdu měla vždy přece jen jedna strana, ta co tu byla jediná víc jak čtyřicet let.

25.8.2010 (21:03) Pane starosto, řešte situaci v
Vyzýváme starostu obce Břehy, aby informoval všechny rodiče dětí z naší Základní školy o situaci, která ve škole nastala. 1. Kde a kdy bude zahájen nový školní rok. 2.Kde se budou žáci učit po dobu rekonstrukce školy 3. Kdy bude škola znovu v řádném provozu. Za týden začíná školní rok a situace je nejen podle našeho názoru velice nejasná. Obec Břehy je zřizovatelem ZŠ Břehy a nese za vzniklou situaci plnou zodpovědnost. Prosíme řešte ji. Děkujeme. Mgr. Věra Novotná a Marie Štarmanová

Ing. Petr Morávek reaguje : |26.8.2010 (01:12)
Dobrý večer. Je středa 25.08.2010 po 23. hodině, možná už i víc.
Dneska, ve středu 25.08.2010 byla porada zastupitelstva obce na Obecním úřadu ve Břehách, kde jsem informoval zastupitelstvo obce o stavu rekonstrukce základní školy. Byl přítomen i zástupce stavební firmy MEGAS p. Ing. Lukáš Oma, zástupce firmy, která zateplení školy provádí. Ten nás všechny podrobně informoval o průběhu a reálném ukončení prací na škole ve vztahu k možnému zahájení školního roku. Vlivem nezaviněného opožděného nástupu firmy na stavbu až 9.7.2010 ( a nikoliv 1.7.2010 ) dochází ke skluzu termínu prací. Přítomny byly zastupitelky obce Mgr.Věra Novotná a Marie Štarmanová, Ing. Pavel Jirava, František Moravec, Aleš Vančura, František Rambousek. Omluven byl Ing. Pavel Erban a Tomáš Musil.
Velmi podrobně jsme probírali složitou a náročnou akci zateplení základní školy, kdy po podřezání zdiva bylo nutné vyměnit prakticky vše. Vodovod, kanalizaci, rozvody ústředního topení, elektroinstalaci, která neodpovídala normám…atd.
1. Na poradě bylo informováno, že nejpozdější termín zprovoznění interiéru školy bude v pondělí 13.09.2010.
2. Od 1. září, po dohodě s ředitelem školy, bude výuka probíhat v sokolovně, obědy jsou zajištěny v restauraci v kempu. V tomto období se předpokládají i možné vycházky dětí do okolní přírody.
3. Zahálení ostrého provozu interiéru školy od pondělí 13.09.2010 bylo za přítomnosti zastupitelek dohodnuto s firmou MEGAS !!!
4. Seznámil jsem přítomné, že obešlu rodiče dětí písemně s touto informací.
Překvapen, po návratu z porady zastupitelstva, čtu na neoficiálních stránkách výzvu zastupitelek obce Mgr. Věry Novotné a Marie Štarmanové, že chtějí ode mne odpověď a dokonce mne vyzývají …
Níže uvádím tuto jejich výzvu v plném znění :
„Pane starosto, řešte situaci v
Vyzýváme starostu obce Břehy, aby informoval všechny rodiče dětí z naší Základní školy o situaci, která ve škole nastala. 1. Kde a kdy bude zahájen nový školní rok. 2.Kde se budou žáci učit po dobu rekonstrukce školy 3. Kdy bude škola znovu v řádném provozu. Za týden začíná školní rok a situace je nejen podle našeho názoru velice nejasná. Obec Břehy je zřizovatelem ZŠ Břehy a nese za vzniklou situaci plnou zodpovědnost. Prosíme řešte ji. Děkujeme. Mgr. Věra Novotná a Marie Štarmanová“
Nyní oslovuji vás, zastupitelky Mgr. Věro Novotná a Marie Štarmanová : Nemusíte mne vyzývat týž den a několik minut po ukončení porady zastupitelstva, na které jste se podrobně, a navíc ode mne, dozvěděli to, k čemu mne vyzýváte. O všem jsem vás informoval. I o tom, že budu rodiče písemně informovat !!! Dokonce jsem se všech ptal, jestli s tím souhlasí, abych tak učinil.
Pustili jsme se konečně po letech společně do akce, kterou naše škola léta nutně potřebovala. Totiž kompletní opravy všeho, co v ní bylo staré. A nebylo a není toho málo. Okny počínaje, vodovodem, elektroinstalací a odpady konče.
Populistické výzvy, navíc několik minut po ukončení porady zastupitelstva, na které se ode mne a od zástupce firmy MEGAS dozvídáte to, k čemu mne podivně vzápětí vyzýváte, je přinejmenším od vás jen a jen podivné.
To, co každý soudný člověk a řemeslník ví, že termín se prostě stihnout nedá, protože firma nemohla nastoupit 1.7, ale až 9.7.2010, je opravdu natolik reálné, že nevím, jak s vaší okázalou výzvou dále naložit, než tak, že o ní budu informovat širší okruh čtenářů – občanů obce. V té vaší okázalé a umělé výzvě není intuitivně cítit opravdový zájem o vlastní zdar realizované akce, ale spíš předstíranou – tedy jalovou, obavu o něco, co bychom měli stihnout, ale co jedna z vás vlastně ani moc nechtěla. Vždyť když se mluvilo o zateplení školy za 6 mil. Kč, pronesla Mgr. Věra Novotná památnou větu, že „…škola je z ruky, a že se diví, že tam vůbec rodiče dávají děti. Ona, že by je tam, tak daleko od obce, nedávala…“.
Jako starosta obce jsem odpovědný za dobré provedení stavby tak, aby sloužila všem našim dětem další dlouhá desetiletí. Nemám zájem dávat komukoliv podněty k tomu, aby se práce odflákly jen pro to, aby se stihnul termín začátku školního roku. Objem financí je velký – akce je s příslibem dotace řádově 3 mil. Kč. Firma i řemeslníci moc dobře umí a ví, jaké jsou technické a technologické možnosti. Např. na tvrdý, avšak mokrý beton, nelze klást podlahovou krytinu. Plesnivěla by. A já, ani firma, ani řemeslníci nechceme plesnivou školu.
Ing. Petr Morávek – starosta obce Břehy

Proč urážíte pane starosto? reaguje: |26.8.2010 (07:34)
Pane starosto, informujte raději občany obce a nepředvádějte zde útoky na lidi co jen chtějí, aby rodiče a lidé z obce věděli, ani né týden před zahájením školy, co vlastně bude. A útočit na zastupitelky za to, že Vás vyzývají abyste řešil situaci je od Vás směšné. Urazilo by mě, kdyby o mě někdo hovořil, že nechci ve Břehách školu. To si myslím přeháníte a měl byste se paní Novotné veřejně omluvit. To, že je ve škole málo dětí je určitě způsobené tím, že je dosti daleko od centra obce, nemyslíte? Kolik dětí už dnes rodiče vozí do přelouče? Vaše reakce je populistická a ne hodná starosty obce.

Konečně něco víme!!! reaguje: |26.8.2010 (07:57)
Díky lidem co maj zájem o školu a hlavně informování rodičů dětí jak to bude. Nikdo mě totiž jako rodičku dítěte z Břežské školy neinformoval jak a co bude. A jelikož jedeme ještě na dovolenou, asi bych se to snad ani nedozvěděla. Děkuji a čekám na dopis z obce. p.s. Pan starosta asi nechápe, že rodiče dětí opravdu neví co bude a potřebují se na danou situaci včas připravit. A napadat tady paní Novotnou je jeho vizitka, pořád nechápu jak si to může vůbec jako představitel vesnice kde žiju dovolit. Slyšela jsem jak už paní Novotnou urážel na zastupitelstvu na Cikánce a je vidět, že mu asi vadí jiné názory. Jestli to nebude kuli tomu jejímu klukovi co se tak opřel do celého hospodaření obce???? Bohužel se za našeho pana starostu musím stydět.

občan reaguje: |26.8.2010 (08:27)
Dle výše uvedeného mi příjde, že se paní Novotná a Štarmanová jen zase pokouší bojkotovat poctivou práci pana starosty !!!!!! Měly by se stydět, hamba jim. Za celou rodinu Vám pane starosto děkujeme, že jste se postaral o rekonstrukci naší školy.
ps: paní Novotná a Štarmanová, snažte se spíš pomáhat než házet klacky pod nohy

občanka reaguje: |26.8.2010 (09:35)
naprosto souhlasím s názorem občana….taky mi to tak připadá

z oficiálních stránek obce Bře reaguje: |26.8.2010 (10:40)
Všeobecné otázky a dotazy > Dotazy > Reakce na zmatenou vyzvu, jež se vyskytla na jednom pomýleném webu (č. 776827)
Paní Novotná vždy bojovala proti rekonstrukci základní školy. To co pan starosta píše je absolutní pravda. Pan starosta sehnal peníze jak na rekonstrukci školy, tak i na celou řadu dalších investičních akcí v obci. Nevíme, za co by se pan starosta měl stydět, včera jste byly o všem informovány a to dosti podrobně starostou i zástupcem firmy Megas. Také jsme se jasně dohodli, že budou neprodleně rozeslány dopisy s informacemi všem rodičům. Nechápeme proto, proč píšete takovéto výzvy. Víme, že toužíte po tom vyhrát volby, ale jsou i jiné, slušnější způsoby předvolební agitace. Stále jste ještě zastupitelky a měly by jste se podílet na tom, aby se nám podařilo školu kvalitně zrekonstruovat a ne věci jen komplikovat a dávat ruce od všeho pryč. Proč nepomůžete panu starostovi třeba napsat ten dopis rodičům (to je dle nás náplň práce předsedkyně výboru pro školství, kulturu a péči o mládež paní Novotné)? Proč stále jen hledáte chyby ve všem, co se udělá i když je to ve prospěch celé obce a pro budoucí generace?
Aleš Vančura, František Rambousek, Pavel Jirava

iva reaguje: |26.8.2010 (11:01)
Proč dělat z komára velblouda? Než se rozjede pořádně školní rok, tak škola bude připravena. Děti budou spokojený, protože pro ně to bude dobrodružství a hlavně si ušetří každý den kus cesty a budou si moct pospat déle a nebo si na hřišti ještě pohrají. O děti bude postaráno a to je hlavní. Na jiných školách se třeba končí v červnu dřív, protože začínají opravy v předstihu, takže toto není žádná katastrofa, která postihla naši obec. Je potřeba taky trochu zapojit mozek, než začnu děsit okolí. A že se opravuje škola, tak to snad vidí každý rodič, tak jaképak překvapení, „Kampak to moje dítě nastoupí 1. září ?“ A drby se po vesnici šíří rychle a pokud mám o své dítě zájem, tak se hlavně jako rodič starám a nečekám….

Pánům zastupitelům reaguje: |26.8.2010 (13:35)
Jediný politický boj tady vedou pánové zastupitelé Vančura, Jirava a Rambousek, kteří si neuvědomují, že zastupitelky vyzvaly starostu obce Břehy, aby informoval rodiče žáků naší školy ke vzniklé situaci, ani slovo kritiky, ani slovo urážek. A tvrdit o někom že je proti škole, chce důkazy pánové, jinak to zavání pomluvou a třeba i trestním oznámením za pomluvu. Zkuste pánové nebýt tak zahleděni do svého starosty. Asi by to pomohlo nám všem. Děkuju.

občanka reaguje: |26.8.2010 (14:13)
Tak nevím , jestli jsem tak hloupá, ale na schůzi zastupitelů bylo schváleno, že rodiče budou informováni, tak nevím, co zastupitelky řeší, oni na té schůzi nebyly?

občanka reaguje: |26.8.2010 (14:23)
Omlouvám se „ony“ zastupitelky, ruka byla tentokrát rychlejší

A pak kdo to jak s náma myslí reaguje: |26.8.2010 (15:40)
Pan starosta a jeho milý zastupitelé asi nepochopily co mu paní zastupitelky zde napsali. Vyzývají ho k otevřené komunikaci s občany obce a rodiči dětí které zde chodí do školy. Kdo jiný má tu možnost a měl by takto s občany komunikovat než sám starosta nebo místostarosta. Je hezké jak si problémy na škole vztahujete na sebe, ale ta je bohužel v tento moment ve stavu neumožňující výuku a ve výzvě zastupitelek to nikdo nenapadá.Chtějí a znovu jak si tu Výzvu znovu čtu, pouze, aby starosta Břehů podal informace lidem z obce co bude. Co je na tom tak špatného pane Vančuro, Jiravo, Rambousku????.A ještě Vás prosím pánové radní za ODS v čele s panem starostou Morávkem už si konečně uvědomte, že informování občanů je základ Vaší práce a souhlasím s každým kdo to po Vás bude vyžadovat. Za týden začíná škola a kde jako občan vím, že se bohužel neotevře???? Nazávěr jedno, co si dovolujete k ženám a jmenovitě k paní Mgr. Novotné je vrchol. Styďte se !!!!! a přestaňte myslet jen na své zájmy. Je krásně vidět, že se jí bojíte a o něco Vám asi jde. Bohužel si nemyslím, že je to blaho celé obce.

Věra Novotná reaguje : |26.8.2010 (18:42)
Myslím si, že rodiče žáků, ale i ostatní občané obce Břehy mají právo vědět, 6 dnů před zahájením nového školního roku, kde se jejich děti budou od prvního září 2010 vzdělávat. Proto po včerejší pracovní poradě na obci, jsme znovu večer vyzvaly pana starostu o informování a zveřejnění odpovědí na tyto otázky:
1. Kde a kdy bude zahájen nový školní rok?
2.Kde se budou žáci učit po dobu rekonstrukce školy?
3. Kdy bude škola znovu v řádném provozu?
Myslely jsme tím, zveřejnění odpovědí na internetu, v obecním rozhlase, na úřední desce a i ve zmíněném dopise rodičům. Dnes se divím, proč se od několika jmenovaných zastupitelů dozvídám, že se o informování rodičů žáků naší školy nestarám, jako předsedkyně výboru pro kulturu a mládež (tak jsem označena na oficiálních stánkách obce). Na poradě mě o zajištění tohoto úkolu pan starosta nepožádal. Ráda bych mu byla jistě nápomocna. Reakce zde píšících zastupitelů mi příjdou nepřiměřené a jejich útočných reakcí je mi opravdu líto.
Zmiňovanou “ památnou větu“, kterou použil pan starosta ve svém vyjádření, (je asi náhodně použita cca 1,5 měsíce před koncem tohoto volebního období) nebudu komentovat, neboť jeho citace je vytržena z kontextu volné diskuze, kterou jsme v minulosti vedli o rekonstrukci školy. Stále si myslím, že jsme měli více brát v úvahu vzdálenost ve které je škola od centra obce vzdálena. Zda by bývalo nebylo lepší postavit spolu s plánovanou MŠ i novou ZŠ v centru obce na obecních pozemcích „Na severu“. Nikdy jsem nic proti škole ve Břehách neměla, ba naopak, ale dnes vidíme, že její vzdálenost je někdy pro občany obce rozhodujícím faktorem k umístění svého dítěte do školy.
Všem školákům a zaměstnancům školy přeji v nově opravované škole, hodně školních úspěchů a rodičům radost ze svých dětí.
P.S. Máte-li o mém postoji ke škole ve Břehách jakékoliv pochybnosti, ráda Vám osobně odpovím.
Mgr. Věra Novotná

Tomáš Musil reaguje: |28.8.2010 (14:05)
Právě jsem se vrátil z dovolené a nestačím se divit. Celou situaci vidím spíše z pohledu rodiče budoucího prvňáčka než jako zastupitel. Nevidím nic špatného na tom že obě zastupitelky vyzývají starostu k informování rodičů. Od středy, ikdyž předpokládám, že se o tom vědělo i dřívě, uběhlo několik dní a zatím jsem žádný oficiální dopis domů nedostal. Rodiče by měli být informováni například o tom, do kdy bude probíhat výuka. Někdo si třeba nemůže vzít dovolenou, nebo snad bude i v sokolovně školní družina? Vůbec mě připadá výuka v sokolovně trochu divná, když si představím zavřené všechny děti ze všech tříd v jedné velké místnosti… . Přeci penále za nedodržení termínu je tak veliké, že si můžeme nechat děti vozit do důstojnějších prostor. Nebo se snad na tom něco změnilo?

15.8.2010 (12:28) To je k smíchu :-))
Z oficiálních stránek obce Břehy. Prý tržní cena je i dnes 85Kč za metr na tom Výrově za školou ???? To si dělá asi pan místostarosta srandu, ne???
Lukáš Novotný (Neregistrovaný) – e-mail 9.8.2010 22:00:26
Všeobecné otázky a dotazy > Dotazy > Už je 14 dní po schůzi (č. 774920)
Dobrý den,
prosím o zveřejnění posledního zápisu z jednání zastupitelstva obce Břehy. P.S. Stále čekám na odpovědi na mé otázky viz. tato diskuze níže. Ptám se na oficiální diskuzi a na oficiálních stránkách obce, proto Vás prosím o odpověďi. Děkuji. Lukáš Novotný
RE V
*

Pavel Jirava (Neregistrovaný) 10.8.2010 15:41:44
odpověď (č. 775002)
Tržní cena tohoto pozemku je/byla 85 kč/m2. Jaká je tržní hodnota nebudu odhadovat- zeptej se soudního znalce nebo se zastav na OU a tam je jeden posudek odhadu ceny této nemovitosti k dispozici. Obvyklou cenu ani tržní hodnotu však obvykle nelze stanovit jako přesné číslo. S pozdravem PavelJ

13.8.2010 (19:25) Věra Novotná
Pomozme lidem postiženým povodní.
Pořádáme sbírku čistících a hygienických prostředků, košťat, lopat, balené pitné vody, hadrů na úklid a jiného potřebného materiálu.
Na základě mého dnešního, telefonického hovoru s humanitární organizací „ADRA“, mi bylo sděleno, že dále nutně potřebují a prosí o trvanlivé potraviny a již zmíněný materiál.
Sbírka bude předána lidem postiženým povodněmi a to do konkrétní obce na severu Čech a bude tam osobně odvezena hasičským Tranzitem. Tuto obec vybere organizace „ADRA“ dle aktuální potřeby.
Sbírka proběhne již toto
pondělí a úterý 16. a 17. 8. 2010 a to
od 14.00 do 18.00 hodin
v místní knihovně.
Knihovnu naleznete ve dvoře za restaurací
„Na Křižovatce“.
Bližší informace o sbírce Vám podají:
Věra Novotná tel.: 466 958 491
Marie Štarmanové mobil: 603 164 797
Děkujeme Všem za pomoc.

Je vidět jak to kdo myslí. reaguje: |13.8.2010 (20:25)
Super nápad ženský. Doufám, že zas kandidujete. Díky za možnost přispět těm lidem na tom severu čech. Doufám, že nás nikdy ve Břehách nic podobného nepostihne. Určitě příjdeme a pomůžeme.

Jana reaguje: |14.8.2010 (10:26)
Tady někdo nemyslí na sebe a svůj prospěch a to je dobře. Prospěchářů tu na vsi už pár máme. Děkuju paní Novotná za možnost pomoci.

občan reaguje: |14.8.2010 (14:25)
Myslím si , že by bylo lepší poslat tam třeba dobrovolníky na úklid – máte obecního trazita!!!. Ty košťata a lopaty musí také vzít někdo do ruky a zapojit se. Nejlepší když pojedete celé zastupitelstvo, aby jste se protáhli:) Ono rukou navíc není nikdy dost.

K.V. reaguje: |17.8.2010 (18:42)
Nevěřil jsem kolik slušných lidí se ve Břehách najde, ale když jsem viděl to množství pomoci mám obrovskou radost za všechny co pomáhají a nemyslí jen na své blaho. Super nápad a děkuju paním zastupitelkám za nápad a organizaci. Mám poznámku k zveřejněné pomoci na stránkách obce. Kde se bude kupovat ta hasičská technika, co má být tím darem a do jaké obce? Děkuju.

10.8.2010 (21:37) občanka
?no tak tohle snad nejsou hrubé chyby?

9.8.2010 (22:22) občanka
kdopak zaplatí úklid hřiště po stadionech….že bychom to byli zase my všichni?

občan reaguje: |10.8.2010 (10:58)
pan strosta ma zas dovolenou ( proč to občanům neřekne dopředu kdy jí má, chystáme se ho zeptat na pár otázek a on tam zas není. Můžu vědět kdy tam bude???

J.A.Komenský – občan reaguje: |10.8.2010 (15:52)
Tedy to je výkon – v pěti slovech čtyři hrubé chyby:-) . Nemělo to spíše být „Pan starosta má zase dovolenou.“

M.V. reaguje: |11.8.2010 (13:28)
Obáváte se zbytčeně z vaší kapsy to určitě nepůjde!!

Cyril reaguje: |11.8.2010 (15:45)
Když má starosta dovolenou, tak ho přece zastupuje místostarosta.

občanka reaguje: |11.8.2010 (20:54)
Pokud to uklízí pracovníci TS a nebudou to falturovat mopedářům, tak to půjde z našich kapes.

občanka reaguje: |11.8.2010 (20:54)
pardon překlep…fakturovat

Sezame otevři se reaguje: |12.8.2010 (11:59)
Mopedisti nejdou s námi, jdou proti starostovi a starosta proti nim tak je jasné že má dovolenou a účet budou platit stadionáci 🙂

Simona reaguje: |23.8.2010 (19:53)
Tak se jděte někdy podívat v neděli, kdo to hřiště uklízí než začnete psát takové blbé dotazy

občanka reaguje: |24.8.2010 (10:26)
v neděli se uklízely hromady odpadků, v pondělí se dávalo do pořádku zdevastované hřiště-to dělali pracovníci TS s technikou-vidím zatím dobře

2.8.2010 (23:05) Lukáš Novotný
Podle mého by měli rozhodovat lidé, kteří sami přemýšlejí, a ne ti, co jsou jen loajální.
Řekl Pavel Rödl primátor Plzně. Jde jen souhlasit a přát si víc takto odvážných lidí i třeba v Břežské ODS.

31.7.2010 (13:00) Střešní okna v ceně???
Je opravdu pro obec a její lidi nejvýhodnější prodej obecního majetku formou hlasování zastupitelů???? Jediná spravedlivá soutěž je obálková metoda nebo dražba. Jssem zvědavej kolik stojej ty okna v tom půdním prostoru na mlýně??? A doufám že nejsou v té ceně kterou jistě počítal znalec s kulatým razítkem, že pane starosto???? :-))))

26.7.2010 (15:34) To bude mít obec peněz :-)))
Kempařů rozhodně nijak zvlášť neubývá
I když většina kempů nezaznamela extrémní nárůst návštěvnosti, rozhodně si ale jejich provozovatele stěžovat nemůžou. To potvrdila i vedoucí recepce Autokempu Buňkov v Břehách Monika Špinková. „Jezdí k nám hodně lidí, asi víc než loni. Celý kemp je velmi slušně obsazen, hlavně českými návštěvníky,“ uzavřela Monika Špinková.

To bude mít obec peněz :-))) reaguje: |26.7.2010 (15:38)
Zdroj :Pardubický deník
odkaz

velice zajímavé reaguje: |26.7.2010 (17:42)
Víte tady někdo kolik má obec a její občané z provozu autokempu? minulý rok kemp jako hospodařil se ztrátou? To ho obec dotuje nebo jak to vlasně teda je?????

To jsou věci reaguje: |26.7.2010 (21:12)
A nenapsal ten článek o kempu náhodou pan Lukáš Dubský, kamarád našeho starosty, který tak rád píše o tom jak je tu vše super? Procházel jsem dnes kolem kempu, ale nějak jsem si nevšiml, že by byl „velmi slušně obsazen“.

24.7.2010 (20:19) vrchol drzosti
odkaz

15.7.2010 (21:05) Břežští hasiči v Tv zpravodajs
Včera na TV Nova ve večerních zprávách byla vidět i projíždějící Tatra 815 našich hasičů:
odkaz
A dnes v MF Dnes na str. B1 zase barevná fotografie na které jsou 3 naši zasahující hasiči.

12.7.2010 (22:28) Dobří hospodáři :-)))
hospodáři kteří nechtějí veřejnou soutěž a podle čeho tedy vybírají????? Přeji všem občanům obce Břehy aby měli pozemky za 85kč jako syn starosty a půdní byt 167m čtverečních za 600 000Kč o kterém bylo dopředu jasno i když bylo víc zájemců. Osobně bych dal víc než milion, ale počítal jsem s cenou jak se píše na té obří reklamě 20 000Kč za metr a ne cca 3500Kč. Proč neříkají pravdu všem dopředu. Považuji záměr obce a zmíněný prodej za neplatný. Stejně jako prodej na výrově a ty nehezke zahrady co se na nich stavět dloho nebude, vidte pane Moravec :-))) Vemte někdy psa a běžte se tam podívat kolik obci uteklo peněz. Proč se bojí te veřejné soutěže??? Zamyslete se nad sebou. Kolik asi stály pozemky u Labe na splavnění, když je obec prodávala, taky 85Kč ???? Asi ne že jo.

Děs běs reaguje: |13.7.2010 (06:58)
Je to hrůza co se tady děje. Proč???? Už je volit nebudu. Vesnice se má přece chovat hospodárně. A je-li víc zájemců má rozhodovat cena. Není to přece jejich. jE TO NÁS všech.

A koho budeme volit místo nich reaguje: |15.7.2010 (19:42)
..snad ne černoprdelníky nebo nám tu vznikne nová kandidátka komunistů či komunistů s bradavaicí?! ne děkuji!!!! to budu volit radši znova odsku..

Svědomí a častnost reaguje: |15.7.2010 (20:27)
chce to volit slušný lidi. Co maj svědomí a nehlasujou o svejch dětech a sourozencích a sami sobě o odměnách :-)))

jak to je? reaguje: |21.7.2010 (22:13)
Našeho starostu prý vyšetřuje policie? co je na tom pravdy nevíte někdo?

12.7.2010 (22:00) veřejná schůze OZ
Dnešní veřejná schůze zastupitelstva, to byla opět pěkná fraška. Kdo tam nebyl, o dost přišel.

jdu do toho taky reaguje: |13.7.2010 (18:03)
On se ten pan ministr John začne starat pravě o takove připady jake se deji v nasi krasné vsi. Vlastne, hlavne na tom Výrově – byty, pozemky- odhady tržní??? a chudaci na severu si vše zaplatí a dotace se jim nevrati. Proč??? tomu se říká stejné šance všem a jeden metr. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

6.7.2010 (17:39) libor
jak vám ve břehach závidíme,pojdtě si zkusit bydlet o kus dál na mělicko-lohenický písníky pak uvidíte džungly

Závidíme reaguje: |4.8.2010 (17:33)
taky Vám závidíme ty přelevné pozemky na Výrově. Mimochodem pěkná hrubá stavba nevíte kdo to tam staví?

2.7.2010 (09:26) HAVÁRIE SYNTHESIA
Proč jsme se z rozhlasu místního nedozvěděli o úniku jedů a vytvoření jedovatého mraku z chemičky Synthesie. Tady není něco v pořádku!!!
odkaz

29.6.2010 (23:12) Kolik bude stát ta půda?
To je oč tu běží…

Nezávislí tržní odhad je zákla reaguje: |30.6.2010 (20:52)
Proč cena půdního bytu na mlýně není zveřejněna dopředu panem starostou a nebo nebyla zveřejněna v záměru který z becních stránek náhle zmizel a jeho předchůdce tam stále je-))) A kdo a podle čeho takovou cenu určuje? A je pro obec Břehy a její občany ta nejvýhodnější??? Ví to někdo milý zastupitelé? Doufám, že alespoň vy víte o čem hlasujete. Nebo to dopadne jako ty slavné pozemky na Výrově u školy???? Co myslíte? Typuju cenu toho bytu na takových minimálně 1,6milionu korun. Jinak doporučuji obci opravit na své náklady a prodat opravené nebo pronajímat. Kolik už stála celková oprava té budovy prám se pana místostarosty zodpovědného za rozpočet obce Břehy. Díky Chlapy.

28.6.2010 (14:53) transparentní web
A máme tu skvělý příklad toho, jak přesné a zcela nezkreslené jsou veškeré informace, které nám páni radní nabízí na obecních stránkách.
Pozvání na veřejné zasedání bylo zveřejněno 18. 6., ale když tuto informaci přepsali (změnili), žádná změna se fakticky nekonala – viz.
odkaz
Je to jen nepatrný nedostatek jinak skvělého zlatoerbního webu, nebo je to záměr? A kolik podobných machinací se zde vyskytuje?

27.6.2010 (09:05) Eva
Krásnou neděli všem, kdo se dobře vyspali.
vím, že žiju na vesnici. ale přesto mám dotaz – je možné stěžovat si někde na rušení nočního klidu psím štěkáním? (ze soboty na neděli od 3 hodin ráno dosud)

10.6.2010 (21:22) 1200Kč za metr nebo 85Kč???
odkaz
Pane starosto a páni radní, tady je realita a být Váma tak se stydim. Máte čisté svědomí před občany??? Pořád si myslíte, že jste prodali za dobrou cenu pro občany naší obce???

Páni z Ods bŘEHY reaguje: |20.6.2010 (20:16)
Prej že se tam na Výrově vůbec nebude lehké stavět na ty zahradě u školy :-))))))))))))))))))))))))) které tak transparentně dnes patří blízkým některých našich milých zastupitelů…
ODS proti korupci musí bojovat všude třeba i ve Břehách, žejo páni zastupitelé za ODS. Jiravo, Erbane, Rambousku, Musile.
Ať se nemusíte stydět podívat se lidem v obci do očí… Co dělá kontrolní výbor??????????

Tomáš Musil reaguje: |21.6.2010 (21:49)
Jo, to jsem si taky myslel. Byl jsem příliž důvěřivý, moje chyba. Svůj postoj k celé této kauze jsem nejen tu už několikrát napsal. Na otázky jsem odpověděl i pánům z Kriminální policie, takže si myslím, že nejlepší bude vyčkat, jak dopadne vyšetřování a jak rozhodne Státní zastupitelství. A k tomu jestli ODS proti něčemu bojuje nebo ne, k tomu se raději vyjadřovat nebudu. S její současnou politikou (a to jak celostátní i tou na komunální úrovni) nesouhlasím a proto jsem také v únoru z ODS vystoupil. Jistou morální zodpovědnost samozřejmě cítím, proto již v letošních volbách kandidovat do zastupitelstva nebudu. A co dělá kontrolní výbor?, proč se na to nezeptáte osobně jeho předsedy příští pondělí na veřejné schůzi?

Tomáš Musil reaguje: |4.8.2010 (19:29)
Od doby co jsem se rozhodl letos již nekandidovat mě spousta lidí přesvědčovala, ať „neházím flitu do žita“, a pokračuji v tom co jsem začal. Přípravný výbor nově vznikající kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů mě nakonec přesvědčil a v letošních volbách tedy za toto sdružení kandidovat budu.

Haman reaguje: |23.8.2010 (19:20)
To je jenom dobře.

31.5.2010 (18:09) Tyčáci
Spam promazán. Není to zbytečné?

24.5.2010 (16:07) zajímavý odkaz
odkaz

20.5.2010 (17:37) závěrečný účet
Na obecních stránkách byl zveřejněn závěrečný účet za rok 2009. V minulosti se většinou hospodařilo vyrovnaně, tentokrát jsou výdaje obce o 4 a půl milionu Kč vyšší než příjmy!!!

Dobří hospodáři reaguje: |22.5.2010 (09:57)
Evidentně obec peníze nepotřebuje, když může prodávat pozemky na kterejch se staví za 85kč za metr (vejrov). Za kolik se nakonec prodají ty byty na mlýně, dobří hospodáři??? Pravicová politika je náš vzor :-))) Nebo spíš levicová :-))))

18.5.2010 (09:29) Tyčáci
Jejdánánky včera nám přibylo během jedné hodiny asi 10 hlasů pro všechny ty Gulášové a Bramboračkové ulice, tak který pak ze zastánců hypermarketových ulic ve Břehách nám zaplul do internetové učebny a obešel všechny počítače!?!

Zlatý Erb náš vzor reaguje: |19.5.2010 (20:39)
Kdo asi? :-))))) Kdo to kdo to kdo je kdo si zuby brousí :-))))) Udělejte na to tíma anketu :-))) A nebo o nejlepšího zastupitele:-)))

Huróm reaguje: |20.5.2010 (08:27)
Ako že kdo ju vyhrá ten si zuby brousí?. 😀

1.5.2010 (14:27) Richard Lacko
Jsem bývalý občan Břehů a takřka vše se ve mně vaří, když si na těchto stránkách přečtu, že zastupitelé obce Břehy považují za nesmysl pojmenovat ulici po slavném rodákovi obce, po geologovi Petru Jakešovi. Asi je to tím, že tito lidé patrně vůbec netuší, jak významný člověk ve světě vědy to byl.
O to, aby tomuto významnému vědci byla ve Břehách věnována pozornost, se snažím již delší dobu. Začalo to v roce 2005. Krátce po smrti Petra Jakeše jsem napsal e-mail tehdejšímu starostovi Benešovi, zda je vhodné, že smuteční oznámení o úmrtí ledabyle visí na vývěsce obce mezi oznámeními typu: „Popelnice se vyvážejí každé pondělí“, a jestli by to nešlo trošku důstojněji vzhledem k významu tohoto člověka. Neobtěžoval se mi odepsat. Vypravil jsem se tedy na veřejné zasedání, kde jsem svůj dotaz zopakoval. Beneš se bil v prsa, jak na rozdíl ode mne znal Petra Jakeše od dětství, to bylo ale vše. Velká část zastupitelů tehdy ale pokyvovala, a že to prý podcenili a nápad s novou ulicí je prý dobrá věc. Byli to myslím právě ti, kteří tam sedí dodnes. Paní zastupitelka Novotná mě pak vyzvala k napsání článku o Petru Jakešovi do Břežanu, což jsem učinil a článek byl vytištěn v nějakém vydání v roce 2006.
V dubnu 2008 jsem se dozvěděl o vzniku nové lokality Břehy-Sever. Okamžitě jsem kontaktoval e-mailem starostu Morávka, zda se na příslib názvu nové ulice nezapomnělo. Odepsal mi takřka obratem, že v žádném případě, a ulice Petra Jakeše prý rozhodně bude, což mi zopakoval i osobně při jednom náhodném setkání. Uplynuly dva roky a máme „lepší“ názvy. Ještě chybí třeba Gulášová či Špekáčková, jak je tomu u jednoho nejmenovaného hypermarketu.
Doktor Petr Jakeš byl člověk, který na své rodné Břehy nikdy nezapomněl a pamětníci si jistě vzpomenou na jeho oblíbené přírodovědné přednášky pro občany Břehů. Každá obec by měla být hrdá na takového rodáka. Ulice, nesoucí jeho jméno, rozhodně není nesmysl! Člověk, který toto tvrdí, by měl dle mého názoru asi klást větší důraz na své sebevzdělávání a rozhodně v něm nepolevovat.

Richard Lacko reaguje: |2.5.2010 (22:23)
Doplňuji tento odkaz pro případ, že by jméno Petr Jakeš bylo někomu neznámé: odkaz

23.4.2010 (08:42) Drtič
Asi jsem moc hokejový národ, proto byla malá účast.
Mne spíše zaskočilo rozhodnutí o pojmenování ulic – takové nicneříkající obecné názvy to je dost ostuda. Stále jsem žil v předpokladu, že je věc v jednání a jsou ve hře navržené názvy jako Jakešova apod a že obecní zastupitelstvo sestaví nějakou komisi, která uskuteční nějaký širší průzkum a na jeho základě se teprve rozhodne. Takováhle malá obec nemá a nebude mít nové ulice každý rok a bylo by myslím záhodno toto rozhodnutí revokovat a znovu se nad tím zamyslet a názvy změnit ( tím nemyslím obecný název pro tu oblast Na Novině s čímž jsem souhlasen ). Nestačí, že tu stále máme Fučíkovu ulici ( a nenamlouvejme si nic, že je snad pojmenována po strýci Julia Fučíka – v zápisu rady o pojmenování ulic je jméno pisatele oprátky jasně uvedeno ) a teď tu budeme mít ještě jakési Lesní či Haldovní..

Oprava reaguje: |23.4.2010 (08:42)
JSME moc hokejový národ samozřejmě 🙂

Tomáš Musil reaguje: |23.4.2010 (14:28)
Také jsem navrhoval např. ulici Petra Jakeše, ale bylo mě na poradě OZ 1.4.2010 sděleno většinou zastupitelů že je to nesmysl, takže jsem nakonec souhlasil s těmi schválenými návrhy. Prý bylo potřeba to rychle shválit, aby se už lidi mohli na severu přihlašovat.

Ulice reaguje: |23.4.2010 (21:15)
Tak schvalovaly se na včerejším zasedání názvy ulic nebo ne? Proč se na to teda tak ne/spěchá?? Proč je ulice Petra Jakeše nesmysl? Vždyť tu o něm nikdo nic neví, teda nechci se nikoho dotknout, ale kde je jakákoli zmínka o něm? Myslím něco jako pamětní deska nebo něco, co by ho připomínalo. Aspoň ten název ulice bychom mu mohli nechat.
Proč neudělat aspoň malou anketku na obecním webu? Mohlo se hlasovat o lyžovačce, tak proč ne o takovém zásadním rozhodování, jako jsou názvy ulic??

Káča reaguje: |25.4.2010 (09:13)
Jsou někde zveřejněny návrhy názvů ulic? Nemůžu nikde nic najít.

Tomáš Musil reaguje: |27.4.2010 (20:26)
Názvy nových ulic byly právě na veřejném zasedání schváleny. Ulice propujující další čtyři s ul. Bahníkovou se bude jmenovat „Na Novině“, ostatní ulice směrem od západu pak „Březová“, „Sluneční“, „Severní“ a „Pod Haldou“.

22.4.2010 (21:29) Tomáš Musil
Břehy mají skoro tisíc obyvatel. Dnes na veřejné zasedání OZ přišlo 14 lidí. Proč? Proč je skoro všem lhostejná naše budoucnost?

Nedivte se reaguje: |23.4.2010 (07:18)
V momentě kdy „dobří hospodáři“ jsou ve většině a odsouhlasí si jako třeba pan starosta i sám sobě DAR od obce na 72.schůzi, nedivte se. Osobně bych šel, kdyby se třeba jednalo o dotaci na sever, to je to co je pro nás teď důležité. V programu ale nebyla, až bude příjdeme. Dejte vědět. Zveřejněnte prosím hospopdaření autokempu Buňkov na internetových stránkách, už jsem slyšel různé varianty, tak ať je v tom jasno. Díky.

Tomáš Musil reaguje: |23.4.2010 (14:19)
Právě o dotaci na sever a jiných důležitých bodech se jednalo na této schůzi. Nikdo z občanů o tom nevěděl právě proto, že starosta tyto body zařadil pod nic neříkající bod 10. „Body navržené k zařazení zastupiteli“. Takže pod tímto nic neříkajícím bodem se hlasovalo např o dotaci na sever, o půjčce autokempu, o smlouvách o dílo na okna, rozvody vody a elektro ve mlýně a jiné. Osobně nesouhlasím s tím aby byly tyto důležité body zařazeny pod bod 10. a občané se tak nemohli ani dozvědět ze zveřejněného programu že se o tom bude jednat. Proto jsem se také u většiny k podbodům 10… na protest zdržel hlasování.

Popel :-)) reaguje: |23.4.2010 (20:26)
Kolik penež odevzdal /vyplatil/ kemp obci Břehy za 2009? Pan zastupitel Erban by měl jako jednatel kempu a zástupce obce jistě přesně vědět. Odpověď prosím. A už se ví jak se podepsala /Iceland sopka/ na hospodaření kempu v roce 2010? :-)))

21.4.2010 (19:05) Oficialní
Lukáš Novotný (Neregistrovaný) 16.4.2010 20:20:08
Pokus číslo 2. (č. 755262)
Bohužel, ani po více jak 14 dnech žádná odpověď ze strany pana starosty. Proto se ptám pana místostarosty. A věřím, že na jasné otázky rád odpoví.
Dobrý den,
rád bych se zeptal pana místostarosty obce Břehy na dvě otázky. V příspěvku se píše, že obecní zastupitelstvo rozhodovalo transparentně. Rád bych se ale zeptal, zda obecní zastupitelstvo také jednalo podle schváleného jednacího řádu? A zda byl naplněn § 4 bod 3 jednacího řádu zastupitelstva obce Břehy?
Z jednacího řádu obce Břehy:
“ § 4 Příprava a program jednání – 3. Pokud jsou pro jednání zpracovány písemné podklady, předkládá navrhovatel tyto podklady všem členům zastupitelstva 7 dnů před jednáním. “
Předpokládám, že kupní smlouvy na prodej pozemku jsou dostatečné písemné podklady.
viz. Zápis 65. jednání Zastupitelstva Obce Břehy z 10.6.2009 bod. 6. „OZ schvaluje kupní smlouvy na pozemky v k.ú. Břehy …….. “
Děkuji za odpovědi.
Na odpovědi občanům obce přece nic není. Proto zde toto diskuzní fórum přece máte. Nebo se pletu?
RE V
*
Petr Morávek (Neregistrovaný) – e-mail 16.4.2010 23:58:15
Pokus číslo 2. (č. 755291)
Pane Bc. Lukáši Novotný.
Omlouvám se Vám, že jsem včas neodpověděl na Vaše dotazy. Kancelář Obecního úřadu Břehy je Vám však trvale plně k dispozici a je doslova plná veškerých dokumentů, které v sobě mají odpovědi na všechny Vaše dotazy. Mne osobně mrzí, že jste se ještě nikdy nestavil, ani nahlédnout do nich. Nezeptal jste se nikoho, ani mne, ani na Obecním úřadu, ani v Autokempu Buňkov, např. na záležitosti týkající se nově vybudované ubytovny v Autokempu, a přesto jste psal, v době, kdy jsme se radovali z úspěchu, že se nám podařilo novou ubytovnu v kempu postavit, přímo do Poslanecké sněmovny dotaz, že se domníváte, že by bylo lepší, kdyby ubytovna byla někde jinde … ? Ptám se : Proč by, podle Vás, měla být ubytovna někde jinde ??? My jsme rádi, že je ve Břehách !!! A bude obci vydělávat…
Snažíme se všichni o to, aby obec Břehy obstála v konkurenci žadatelů o dotace. Lhůta pro jejich čerpání bude končit v roce 2013. Potom bude Česká republika spíš jen platit, nikoliv čerpat. Snažím se, aby obec Břehy dosáhla na co nejvíc. Zastupitelstvo, myslím, stejně tak. S úctou Ing. Petr Morávek – starosta obce Břehy, tel. 725091119.
V rámci odpovědi na Vaše dotazy stručně sděluji :
§ 96 Zákona o obcích : Zastupitelstvo obce vydá jednací řád, v němž stanoví podrobnosti o jednání zastupitelstva obce.
§ 95 odst (2) Zákona o obcích : … O námitkách člena zastupitelstva obce proti zápisu rozhodne nejbližší zasedání zastupitelstva obce.
§ 97 Zákona o obcích : Obec informuje občany o činnosti orgánů obce na zasedání zastupitelstva obce a dále jiným způsobem v místě obvyklým.
Závěrem nabízím, že se můžete kdykoliv, nejlépe po předchozím ohlášení, dostavit přímo na Obecní úřad Břehy, kde Vám poskytnu podrobnější informace.
Jak jistě víte, a Vy to určitě velmi dobře víte, určité záležitosti jsou nyní prošetřovány na základě podnětu Transparency international přímo na Okresním státním zastupitelství. Jen příprava dokladů pro to mi trvala skoro celé dva pracovní dny. Bylo to v době, kdy jsem musel stihnout v časové tísni zkompletovat veškerou dokumentaci pro zahájení výběrového řízení na dodavatele Zateplení základní školy v obci Břehy, na které se nám podařilo získat dotaci skoro 3 mil. Kč, a které je již vyhlášeno. Nyní jsem byl poměrně značně zatížen agendou a snahou o získání dotace pro obec Břehy ve výši přes 7 mil. Kč. Období let 2007 až 2013 je důležité pro obec Břehy a celou republiku. V něm máme jedinečnou a asi poslední možnost pro obec získat finanční podporu na rozvoj. Stav veřejných financí ( a jiné souvislosti ) nám po roce 2013 nad rámec daňových výnosů zřejmě už nic neumožní. Tolik závěrem na vysvětlení.
RE V
*
Pavel Jirava (Neregistrovaný) 20.4.2010 12:58:41 ? (Včerejší)
Pokus číslo 2. (č. 756070)
Lukáši, ačkoliv se domnívám, že ohledně prodeje zmiňovaných pozemků již bylo řečeno vše (např. na veřejných schůzích zastupitelstva, na setkání s Transparency Intl., v několika posledních vydáních Břežanu, v zápise z kontroly MVČR, jež proběhla minulý rok atd.) a zdá se mi také, že se stále zbytečně pokoušíš „oživovat“ jedno a to samé, zareaguji na tento dotaz, neboť tě musím brát jako občana, který má právo na dotazy. Obecní zastupitelstvo je při svém jednání vázáno především Zákonem o obcích a souvisejícími předpisy. Z těchto vyplývá, že jednací řád není právním předpisem; obec nemá povinnost jej vydávat; tento dokument nestanovuje pravidla chování, jež by byla vynutitelná; a dále neexistence či porušení jednacího řádu nemá za následek nezákonnost či neplatnost přijatých usnesení a nemá vliv ani na zákonnost průběhu zasedání zastupitelstva obce (více a podrobněji v metodickém pokynu MVČR obcím www.mvcr.cz/soubor/metodicke-doporuceni-blue-01-web-pdf.aspx ). Postupuje-li zastupitelstvo podle jednacího řádu nebo nikoli je z právního i procesního hlediska zcela nedůležité, důležité je aby postupovalo dle platných zákonů. Vzhledem k podanému udání na Okresní státní zastupitelství bude o zákonnosti postupu prodeje pozemků v blízké době rozhodnuto. Pavel Jirava
PS: Přesto, pokud se přesně pamatuji, písemné podklady byly k dispozici na Obecním úřadu 7 dní před 65. jednáním zastupitelstva.
RE V
o
Lukáš Novotný (Neregistrovaný) 20.4.2010 22:43:24 ? (Včerejší)
Pokus číslo 2. (č. 756201)
Děkuji pánům zastupitelům za odpovědi,
poprvé čtu odpověď na tyto moje otázky. /Nikde na tyto jednoduché otázky odpovědi bohužel nejsou, ani v Břežanu, ani na veřejných schůzích, ani v zápise MVČR ani atd./ Děkuji ale za ně. Jen když je čtu, nevím, proč tedy máme schválený jednací řád zastupitelstva obce Břehy? Z odpovědí mi příjde, že se asi tedy nemusí naplňovat? Není to škoda. Nemělo by být normální, aby zastupitelé dopředu věděli o čem a kdy budou hlasovat a měli k tomu všechny podklady 7 dnů dopředu?
Je taky „hezké“, že někoho „musíš“ brát jako občana.
K oživování:
„To jedno a to samé“ jsem já nenavrhl, neosouhlasil ani nepodepsal. A jelikož s tím jak a zakolik „se jedno a to samé“ prodalo nesouhlasím a nechápu to, ptám se.Ptám se zde na oficiální diskuzi a snažím se to pochopit. Chtěl bych se zeptat na jednu otázku, na zveřejňování záměrů obce na oficiální úřední desce na obecních stránkách www.obecbrehy.cz Byl a nebo nebyl zveřejněn záměr o prodeji pozemků na Výrově tak jako ostatní záměry obce o prodeji obecního majetku na internetu. A jestli ne, proč? Když ostatní prodeje byli zveřejněny.
„Udáním“ jste asi myslel – Podnět k podání návrhu na zahájení řízení o neplatnost smlouvy podle
ustanovení § 42 zákona o státním zastupitelství podaný Transparency Internacional . Nalezeno na jejich oficiálním webu
odkaz
P.S. Pro pana starostu – Já osobně jsem pro bytovnu, která slouží hlavně svému účelu a svým hendikepovaným hostům nabízí vše co potřebují. K ubytovně mám tyto otázky. Kolik za roky 2008. 2009 bylo v této ubytovně ubytováno tělesně postižených, jaké služby jsou jim nabízeny a kde všude víte, že je tato velice zajímavá a potřebná možnost bezbariérového ubytování prezentována? Já vím jen o Vaši zmínce v Pardubickém deníku. Díky, ale za ni.Otázka druhá: Kolik peněz se již za 2 roky vrátilo do obecního rozpočtu (nemyslím rozpočtu autokempu) z provozu této bezbariérové ubytovny? Obec Břehy ze svého rozpočtu tato investice stála 3. milony korun?
Prosím o odpověď oba zastupitele (ale i ostatní zastupitele a přesedy výborů) ještě na jednu otázku. Jakou si myslíte, že mají pozemky na Výrově, které obec prodala, tržní hodnotu? Stačí Váš odhad.
Děkuji za odpovědi.
Hezký večer.
P.S. Rád bych se stal členem kontrolního výboru obce Břehy, co proto mohu udělat? Díky za radu.
Lukáš Novotný

14.4.2010 (23:09) Zajímavost
odkaz

Káča reaguje: |20.4.2010 (16:30)
Našel někdo na webu Pardubického kraje ten přehled dotací hasičům? Já ne.

11.4.2010 (23:50) Pošta na mlýně?? 🙂
70. schůze 10,11,2009 Na Kříži
OZ schvaluje, aby obec Břehy
připravila kompletně žádost o dotaci a požádala na ROP SV o dotaci na přestavbu části areálu mlýnu na Kulturní, poštovní a multifunkční objekt obce Břehy. ( 7-0-1Novotná ).
usměvné ale…

🙂 reaguje: |11.4.2010 (23:52)
odkaz

Drtič reaguje: |12.4.2010 (22:01)
To bude asi nějaký překlep 🙂

Drtič reaguje: |12.4.2010 (22:04)
V přiloženém odkazu je to vidět – nahoře v programu je to správně a dole je překlep zapisovatele, který si word upravil ke svému Spokojenému obrazu..

Kdo to je? reaguje: |13.4.2010 (21:14)
Kdo vlastně zapisuje takové jednání? Víto někdo?

Regulerni zápis reaguje: |20.4.2010 (16:03)
Normální je, že zápis obsahuje i jméno zapisovatele, ale vzhledem k ostatním nedostatkům je tento jen další v řadě.. bohužel

11.4.2010 (19:39) Nový záměr
Na oficiálním webu se objevil nový záměr:
odkaz
Tak už se kromě 4 bytů prodává i půdní byt. Nově je prý i možnost koupit byty jak jsou a opravy dokončit svépomocí. Jen by podle mě měl být tento nový záměr hned na úvodní stránce jako ten první a né být schován pod podstránkou nové.

10.4.2010 (17:40) Tony Váza
KAUZA POZEMKY JE TAKÉ NA odkaz

9.4.2010 (19:01) Proč neodpoví????
Z oficiálního webu obce Břehy??? Na co tam tu diskuzi teda mají??? Prej nejlepší web, jak je vidět.
Zajímavý dotaz a žádná odpověď.

Lukáš Novotný (Neregistrovaný) 27.3.2010 09:22:59
Důležité – informace občanům !!! (č. 749551)
Dobrý den,
rád bych se zeptal pana starosty obce Břehy na dvě otázky. V příspěvku se píše, že obecní zastupitelstvo rozhodovalo transparentně. Rád bych se ale zeptal, zda obecní zastupitelstvo také jednalo podle schváleného jednacího řádu? A zda byl naplněn § 4 bod 3 jednacího řádu zastupitelstva obce Břehy?
Z jednacího řádu obce Břehy:
“ § 4 Příprava a program jednání – 3. Pokud jsou pro jednání zpracovány písemné podklady, předkládá navrhovatel tyto podklady všem členům zastupitelstva 7 dnů před jednáním. “
Předpokládám, že kupní smlouvy na prodej pozemku jsou dostatečné písemné podklady.
viz. Zápis 65. jednání Zastupitelstva Obce Břehy z 10.6.2009 bod. 6. „OZ schvaluje kupní smlouvy na pozemky v k.ú. Břehy …….. “
Děkuji za odpovědi.

Podklady reaguje: |9.4.2010 (19:10)
Ať se prosím přihlásí zastupitel co dostal dopředu podklady ke kupním smlouvám na Výrově.

Delux reaguje: |10.4.2010 (17:03)
Taky mě to zajímá…. Prosím o odpověďi.

Cyril reaguje: |11.4.2010 (18:52)
Žádný zastupitel se nepřihlásil, takže asi nikdo dopředu žádné podklady nedostal. Takže se podle jednacího řádu nejednalo.

1.4.2010 (19:01) Bojí se pravdy
odkaz
Pasuje to.

28.3.2010 (12:54) Nalezeno na internetu
Zadejte na www.seznam.cz obec Břehy a 8. odkaz je tahle hrůza.
odkaz
Víte o tom někdo? Jak dlouho, už to vedení obce ví? A co bude dál? Proč to nevíme?

Dobře napsaný reaguje: |28.3.2010 (22:30)
To je hustý. Velmi dobře sepsané a úplně jiné než se psalo tehdá na úřadě. Jasně výjmenované věci co jsou nám vytíkány a nevím proč nám o tomhle nikdo neřekl.

Cyril reaguje: |29.3.2010 (21:42)
Proč to nevíme? Asi proto, že se s tím nikdo nechce chlubit pár měsíců před volbami. A co bude dál? Než Státní zastupitelství rozhodne ať už jakkoliv, bude tam mít už Vančura postavený dům a kdyby rozhodlo o neplatnosti smluv, nechá si od obce zaplatit tučnou náhradu. Nikdo potrestán nebude, jen obec bude chudší o pár milionů.

Kdo za to může? reaguje: |29.3.2010 (22:35)
Zodpovědni jsou přece hlasující zastupitelé a ten kdo předložil takové smlouvy. Ti by měli zaplatit případné škody. Svým rozhodnutím způsobily tuto situaci. Promlčecí doba je 10 let. To je dost.

Cypísek reaguje: |30.3.2010 (10:15)
Šak je to jedno, stejně bude zase kandidovat jen zdejší O.D.S. a spící fanatický křesťan, takže si po volbách zasejc schválí, co budou potřebovat!

27.3.2010 (16:04) Gratulace vítězům 🙂
odkaz
odkaz

Náhoda? :-))) reaguje: |29.3.2010 (21:16)
odkaz
Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.
Jo tak to je síla.

Cyril reaguje: |29.3.2010 (21:56)
Je to fraška, soutěž pořádá sama firma, která soutěžící weby tvoří a hodnotící komise je zase složena z kolegů a studentů našeho místostarosty. To pak nikoho nemůže překvapit, že zrovna weby Břehů a Heřmaňáku vyhrály. Jenom nechápu, jak se pod tuto frašku může podepsat Pardubický kraj.

Zeptej se. reaguje: |31.3.2010 (20:09)
Cyrile, zeptej se na Kraji. Myslím, že to vůbec neví:-) Střet zájmů jako z učebnice Vysoké školy:-) Zajímalo by mě kolik hodnotitelů zná našeho pana místostarostu osobně a v jakém jsou vztahu?
To tu ještě nebylo, obec šetří státní zastupitelství a zastupitelé nám to ani neřeknou. Jen to co se asi hodí, to je to informování občanů obce s nejlepším obecním webem v Pardubickém kraji.:-) 🙂 Politika je služba pánové. Služba lidem.

26.3.2010 (16:28) Rumakola
A je to tady – ted se jasně ukázalo který stránky jsou nejhezčí – www.obecbrehy.cz hiphiphip – vítěz krajského kola za obce – at žije Webhouse a ať žije Pavel Jírava hodnotite soutěžel! Zkrátka s tlačenkou jde všechno!

Velice zajímavé reaguje: |26.3.2010 (17:29)
Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.

náhoda reaguje: |26.3.2010 (22:56)
Břehy a Heřmanův Městec vítězové krajského kola. Je zajímavé jak si jsou tyto dvě obce v poslední době blízké. Ve Břehách je starosta člen ODS a vyšel o něm článek o střetu zájmů, taktéž v Heřmanově Městci je starosta člen ODS a taktéž i on je mediální hvězdou ve věci střetu zájmů. To je zajímavá náhoda. Ale hlavně že oba mají nejlepší web.

co to je? reaguje: |27.3.2010 (01:25)
žijeme v demokracii? asi jo když se zasním. vraťe poze
mky na Výrově.

25.3.2010 (16:07) Tyčáci
Nějak moc nechápeme proč by mělo být podezřelé, že na našich stránkách visí aktuální články dotýkající se obce. Stejně tak rychle vyšel článek v nedávné době o spalovně a další. Asi vadí, že jsme na rozdíl od stránek oficiálních aktuální, ale to bereme více jako dobrozdání. Takže děkujeme za pochvalu za naši aktuálnost!-)

Fandíme Vám reaguje: |26.3.2010 (14:58)
Hospodářské noviny do každé rodiny. Jako ty chvalozpěvné Pardubické co jsme všichni z obecních peněz dostali. Koukám že, tady používá někdo dvojí metr. A asi nejen na noviny :-))) Díky těmto stránkám vidím co se v obci děje. A na oficiálních neumí dát ani odkaz na článek:-)) Kde se asi stala chyba.

23.3.2010 (07:24) maminka
zdravím!Chtěla bych zjistit další podrobnosti o učitelkách v naší školce. Setkávám se samou kritikou jako je nesušení mokrých věcí z procházky,tudíž jdou děti domů v mokrém, špatný přístup , cedule se zakázáním kouření v objektu a u něj stojí učitelky a vypalují jednu za druhou, odemčené všechny dveře a co nejvíce mě znepokojilo ,že některým dětem se dokonce podaří utéct během dne domů!!! Jak je tohle sakra možné??? Slyšela jsem,že jedna z našich učitelek byla z Přelouče vyhozena, nevím však z jakých důvodů. Dá se s tím něco udělat ?

taky maminka reaguje: |23.3.2010 (16:50)
Možná, když si tohle přečtou, tak se nad sebou zamyslí, ale jinak se asi nedá dělat nic moc. Co útěcích pravdy nevím, ale je fakt, že kouření jo a s tím sušením věcí to taky není vždycky růžové. Obecně přístup jak kdy, ale pokud jde o řešení jakéhokoli problému, tak je mnohdy umlácen, jako to malé dítě.

21.3.2010 (14:22) Lukáš Novotný
odkaz

Drtič reaguje: |22.3.2010 (06:15)
Co to jako že má být??

21.3.2010 (08:57) Zajímavé z webu Břehy
Otázka (Neregistrovaný) 15.3.2010 20:29:53
2 otázky (č. 746336)
V čem si myslíte, že jsou Vaše stránky lepší než ty co soutěží v té soutěži?
RE V
*
Aleš Vančura (Neregistrovaný) 16.3.2010 06:09:35
2 otázky (č. 746398)
Občane, proč odpovídáte na otázku otázkou? Zajímalo by mě, co chybí v kalendáři akci jak jste se ptal o dvě políčka výše, rád bych to doplnil. Jinak si myslím, že naše stránky jsou kvalitně zpracované. Určitě budeme a jsme důstojným soupeřem ostatním obcím, které jsou přihlášeny do soutěže zlatý erb. Zbytek bych nechal na porotě a uvidíme.

Matouš Eliáš reaguje: |21.3.2010 (12:23)
Tedy jestli naše stránky se umístí byť jen na předposlednim místě tak bych se zároveň poptal kolik to stálo navíc podmáznout porotu, protože každej soudnej musí uznat jaký jsou naše oficiální obecní stránky nepřehledný chaos o aktuálnosti ani nemluvim.

Tomáš Musil reaguje: |21.3.2010 (22:41)
Celá tato soutěž je podle mě jen reklamou pro firmu Webhouse s.r.o., protože kdože to pořádá tuto soutěž, přece Webhouse, a kdože to dělá obecní stránky, přeci taky Webhouse. Takže proč by si Webhouse nezvolil jako nejlepší web zrovna ten co sám dělal. Jinak k té přehlednosti, mě obecní stránky připadají také dosti složité a nepřehledné. Tvůrci oněch stránek se v tom možná vyznají, ale já jako počítačový ignorant mám někdy problém tam něco najít. Než se člověk prokliká kam potřebuje …

Drtič reaguje: |22.3.2010 (06:34)
Já o tom raději mlčím. Nejsme sice konkurence, ale přeci jen by si to mohl někdo nějak podobně vysvětlovat. Každopádně stránky spoustu nesystémových rozřazení dle mého mají o některých skrytých podskupinách ani nemluvě – třeba diskuse, a to nemluvím o tom, že jsou jednodušší stránky od té firmy dělané pro různé subjekty sobě podobné jak vejje vejci, ale dejme to mu že je to věcí názoru jak se to komu jak líbí a zase na druhou stranu třeba by pak obec nedostala tak dobrou cenu, kdyby Webhouse na výrobu obecních stránek nepoužila už hotový a mnohokrát použitý mustr, kde jen změnila barvičky a přidala pár položek.
Co mě ale vadí a je neoddiskutovatelné je obsah stránek. Chybí de facto jakákoliv soudná prezentace obce, včetně prezentace složek výdělečných. U většiny hlavních složek počínaje obcí, přes zájmové organizace až zejména po turistiku, nemá de facto obsah nebo jen zkratkovitý a zejména je neúplný, chybný nebo dokonce lživý. Spoustu těchto konkrétních věcí jsem neřešil a neřeším tady nebo jinde veřejně, ale říkal jsem je přímo starostovi, který slíbil nápravu s tím, že za obsah zodpovídají zejména jiní dva zastupitelé, nicméně ač je to déle než pár týdnů stále se nic nezměnilo…

občanka reaguje: |22.3.2010 (06:59)
Připojuji se k názoru, stránky opravdu nejsou moc povedené a mám podobný problém jako pan Musil, než se proklikáte kam potřebujete, jednou to najdu a příště s tím mám opět problém. Není důležité jestli se v tom vyznají tvůrci nebo nějací experti, myslím, že stránky jsou hlavně pro obyčejného občana, který tam hledá informace. Informovanost o dění v obci taky nic moc.

Oficiální web reakce reaguje: |22.3.2010 (17:41)
Názor jistě zajímavý. Co si o tom myslíte pane Drtič, pane Musil, občanko, Eliáši, Lukáši a ostatní. Už jen ti zrakově postižení s velikosti písma mají problém v té oficiální diskuzi na www.obecbrehy.cz např ve srovnání s touto.
Pavel Jirava (Neregistrovaný) 21.3.2010 22:44:14 ? (Včerejší)
Všeobecné otázky a dotazy > Dotazy > re diskuse (č. 747634)
Krátce zareaguji na připomínky Lukáše. Předně díky za tvé názory, ať již jsou pozitivní nebo negativní. Tato diskuse byla zavedena právě proto, aby občané mohli vyjadřovat své názory, zasílat dotazy a připomínky, kritizovat. A naštěstí je dnes svoboda slova, každý si může říkat co chce (tedy v rámci zákonů – pochopitelně rasistické či oplzlé texty do svobody slova nespadají) a nic mu nehrozí.
A nyní k věci. Kvalita webových stránek je velmi široká disciplína, jíž se zabývá celá řada firem, institucí i výzkumných týmů. Jinak je chápána z pohledu byznysu, jinak z pohledu veřejné správy a jinak k pohledu teoretického. Pokud hodnotíme webovou stránku, díváme se nejen na kód, ale i na pagerank, design, použité barvy, zvolený kontrast fontu a pozadí, obsahovou bohatost, aktuálnost, přívětivost pro zrakově postižené, originálnost, přehlednost atd. Stejně tak nepoužíváme pouze jeden nástroj komerční firmy (SEO-SERVICE), ale i další aplikace hodnotící webové stránky z různých pohledů a s použitím rozličných algoritmů (např. S-rang, pagerank, Color contrast analyzer ….). Pokud použiji všechny výše zmíněné vlastnosti na náš web, nemohu s tebou souhlasit v tom, že náš web není kvalitní. Ba naopak, prohlašuji, že je velmi nadprůměrný. Neznamená to ale, že se již nedá nic zlepšit a například zmenšit počet html chyb, na které upozorňuješ. To je můj názor. Jinak výsledky Zlatého erbu (více na titulní stránce tohoto webu) budou vyhlášeny 26.3, pokud to někoho zajímá.

21.3.2010 (08:55) Z ofiko webu
Lukáš Novotný (Neregistrovaný) 20.3.2010 13:56:52 ? (Včerejší)
O webu (č. 747437)
O kvalitě webu bych si dovolil polemizovat. Jen několik postřehů ke kvalitnějšímu obecnímu webu. Proč jsou některé kategorie bez obsahu? Nevypadá to dobře, stačí 2 věty a jedno foto, když není bohužel více..
Zveřejňujte dle schváleného jednacího řádu ZO zápisy ze schůzí do 7 dnů i na elektronické úřední desce. Zveřejněte tento jednací řád i na těchto stránkách.
Struktůra samotného webu je neprřehledná. např. Nerozumím, proč se jednou nová informace pro občany objeví na titulce, jednou v nějaké kategorii? Dávejte vše na titulku, třeba formou odkazu. Kategorie úřední deska na titulce, je taky špatně, zápisy z roku 2007 nevypadají moc aktuálně. Prosím opravit. Prosím o doplňení těchto informací. Např. O jedinečné bezbarierové ubytovně jak na stránkách kempu tak obecních ani slovo. Je to přece velmi zajímavá věc. Musím se zeptat, proč ji vůbec neprezentujete? To přece nebolí a nestojí ani korunu. Uveďte na stránkách prosím i členy finančního a kontrolního výboru a zápisy z jejich porad a stanovisek. Nic Vám v tom přece nebrání. Ještě si všimněte u ostatních soutěžících (i malých obcí) v soutěži Zlatý Erb jak podrobně zapisují zápisy ze zasedání ZO a jak mají rozepsanou každou korunu v rozpočtu. Je možné tyto věci dělat ve Břehách taky tak. Jsme přece moderní obec tak proč ne? Prosím o rezepsání jednotlivých položek rozpočtu obce Břehy a dát na oficiální obecní web k informování všech občanů. Všechny dokumenty na web, prosím vkladejte jako kopie originálů (I s podpisy a také všechny důležité přilohy) v pdf. Díky.
Podle mě se v moderní obci, občan nemusí ptát a prositt o základní informace, ale obec mu je sama nabízí a zveřejňuje na internetu.
Na závěr.
Kolik firem na výrobu nového webu bylo poptáno, kolik dalo nabídku a proč a kým byla vybrána tato společnost a toto řešení? Je pro Vás již toto řešení již dostatečné oproti tomu minulému, které podle vás nebylo? Kolik tyto stránky vlastně stály peněz a kolik stojí jejich provoz měsíčně.
Počítadlo návštěvnosti je rozbyté. Co F5 tak jiné číslo.
P.S. Alespoň už konečně víš jakou máme IP adresu:-))))
Budete-li chtít v čemkoliv s webem nebo prezentací obce (obecně) poradit ozvěte se, rád Vám pomůžu zebrehu@gmail.com
RE V
*
Aleš Vančura (Neregistrovaný) 20.3.2010 17:44:30 ? (Včerejší)
O webu (č. 747452)
Tak ještě jednou snad už naposled. Na úvodní straně je odkaz na úřední desku dole na stránce v žlutém chlívečku „důležité dokumenty“. To o čem ty mluvíš, „z úřední deky“, jsou vybrané dokumenty, které tam vkládá administrátor a nemá to s úřední deskou nic společného. Úřední desku také najdeš v sekci „obecní úřad“ v hlavním menu. Výběrové řízení na firmu bylo, to se nemusíš bát. Vybíralo se z pěti firem, jaké to byly, to se můžeme sejít na obci a podívat se do dokumentace, je to už rok a z hlavy si to nepamatuji. Naše stránky od firmy webhouse stály 30 000,-Kč. Za webhosting, doménu a maily se platí cca 3300,- Kč/ rok, což je běžná cena. Co se týče přehlednosti, tak naše stránky jsou přehledné určitě dost. Zdá se mi, že jen hledáš mouchy všude, kde se dá a všechno co se udělá je špatně, od ubytovny v autokempu až po webové stránky obce. Nakonec o tom, jak se snažíš házet klacky pod nohy, ukázal tvůj dopis paní Páralové do poslanecké sněmovny již někdy v roce 2008. V případě, že bych potřeboval pomoc s čímkoli, tak se obrátím na odborníky v dané oblasti a nebudu to řešit s amatéry. Z tvých otázek je totiž vidět, že moc zkušeností se správou webů opravdu nemáš!!!
P.S : Tvoji IP adresu znám již dlouho. Takže moc dobře vím, jak a co píšeš. Ale jinak jsem rád, že jsi konečně dostal odvahu napsat pod svým jménem na web obec. Díky.
RE V
o
Lukáš Novotný (Neregistrovaný) 20.3.2010 19:53:58 ? (Včerejší)
O webu a mouchách (č. 747471)
Zeptej se prosím těch Tvých odborníků, proč nemají vyplňeny základní věci pro webové stránky.
A 60html chyb je opravdu dosti, Ostatní data chybí úplně. Fakt je dobrý je tam mít, to myslím vážně.
odkaz
Tohle jim pošli a oni už budou vědět co mají udělat.
Cena a webhosting jsou reálné a odpovídající. Děkuji za info.
P.S. To samé platí pro kemp – odkaz
Ale je na tom o něco lépe. Pro kemp jsou vyhledávače velmi důležité. To totiž přináší zákazníky. A proto bych víc peněz do reklamy.
Tvůj Amatér:-)))
Amatér co v s webem obecně, administrací nejrůznějších projektů a v internetovém marketingu dělá víc jak 9 let má zasebou několik několikadenních školení, kurzy a semináře na téma např. web, seo, jak psát text na webu, kampaně, atd. Průběžně se vzdělává v této oblasti, často komunikuje se zástupci firem jako je Seznam cz a.s., vývojářských společností a výrobci webových prezentací, lidmi z marketingových agentůr se zaměřením na internet a podobně. Jistě najdeš spousty větších odborníků, ale ti jistě budou zadarmo :-))
Kvalitní počítadlo přístupů je opravdu velice důležité. Chceš-li s webem opravdu pracovat. A já si myslím, že ano.
Ale to není všechno.
Promiň o přehlednosti mám asi jiné mínění. Např. proč tam tedy to /z úřední desky/ vlastně vůbec je? Opravdu je to zavádějící.
A nehledej v tom nějaké klacky:-) to je můj názor. Podle mě stačí jedna jasná úřední deska (kde bude opravdu vše co tam má být) a jedny jasné novinky (Aktuality z obce, atd).
Proč tu ubytovnu nechcete prezentovat jako určenou pro tělesně postižené? Když z toho titulu byla postavena. Nebo mám špatné informace? To takhle snad nebude chtít prezentovat i Museum ve Mlýně? A prezentace na webu je zadarmo. Je to tak jedinečný že tomu se reklama dělá sama. A hlavně je to prospěšná věc. Osobně si myslím, že se Ti spousty věcí povedlo (např. tenisový klub a otevřená plocha i pro ostatní sporty(doufám), lyžování, rozumné fotbalové hřiště ) ale nezlob se jsou věci, které jsou mi docela líto. A ty moc dobře víš které. Výrov za 85Kč. A je krásně vidět, že když se někdo zeptá jak to bylo a nesouhlasí s názorem, který třeba Ty zastáváš je hned někdo, kdo háže klacky pod nohy a hledá mouchy. Žiju snad v zemi kde mohu pokládat zvoleným zastupitelům otázky. Nebo se pletu??? Doufím, že ne. Bohužel zatím je nikdo nezodpověděl. (třeba Břežan) . A myslím si, že by právě takovéto diskuzní fórum mělo k takovéto výměně názorů sloužit.
Zkus v těch otázkách co Vám pokládám nevidět jen útoky a klacky a mouchy:-)
To je jako by ti padal výfuk u auta a ty bys za to obviňoval toho kdo tě na to upozornil.(že hledá mouchy na tvym autě) Asi ne viď. Možná bys mu ještě poděkoval:-))
Děkuju za rychlou reakci. A těším se na další odpověď. Klidně do toho zapoj víc zastupitelů. Jistě mají svoje vlastní názory.

K obecnímu webu reaguje: |22.3.2010 (09:12)
odkaz
Tak to je fakt síla!! A člověk by si řekl, že je to renomovaná firma! Popis stránky a klíčová slova je snad základem všeho ne? Těch 60 chyb by fakt měli odstranit – ono to totiž nejsou překlepy, ale stačilo by opustit dobu kamennou a pro formátování textu místo FONTu použít kaskádové styly.
Taky jim tam pořád skáčou divný znaky – …
K přehlednosti – chaos nad chaos.
K obsahu – kde je????

web obce reaguje: |22.3.2010 (09:18)
A když jsme ještě u toho hodnocení obecního webu, kolikpak asi vede na obecbrehy odkazů?? A odkud?? A za kolik??

A faviconka? reaguje: |22.3.2010 (09:21)
Taky žádná!!

11.3.2010 (20:18) Proč to ve Břehách není taky t
odkaz

Odpověď na odkaz … reaguje: |12.3.2010 (08:57)
odkaz

Pravda nebo ne? reaguje: |14.3.2010 (20:32)
Kvalita zápisu je tady opravdu tristní. To v tom čepí to maj mnohem lepší. Nemyslíte?

22.2.2010 (09:39) Tyčáci
Poslední příspěvek byl smazán. Nemůžeme kontrolovat, kdo se jak podepisuje, ale co je moc, to je příliš!!

17.2.2010 (15:29) Pro Tyčáky
Ahoj pozor změna Babský bál bude 17.4 2010 tak to prosím opravte na stránkách předem děkuji

Tycaci reaguje: |18.2.2010 (10:39)
děkujeme :o)

16.2.2010 (21:17) Pro Tyčáky
Proč není na oficiálních stránkách obce, odkaz na tento web??? Tyčáci nevíte?

Tyčáci reaguje: |17.2.2010 (07:08)
Nevíme 😛

Poděkování reaguje: |17.2.2010 (19:05)
Vy jste o to na obci nežádali? Proč třeba není odkaz na vaše (mnohem lepší a obsahově bohatší stránky) v Břežanu na vývěskách a podobně. Snažte se je více propagovat. Ty oficiální jsou děsivě nepřehledné. Proč vlastně neděláte oficiální stránky vy?

Tyčáci reaguje: |17.2.2010 (19:21)
To opravdu není otázka na nás proč jsme stránky oficiální nedělali my, obec nás v tomto směru vůbec neoslovila.
Nejsme komerční ani veřejnosprávní web abychom jej mohli výrazně propagovat a na obecní vývěsce letáček na stránky byl, ale po čase zmizel.

16.2.2010 (21:15) Ho Ha Ha
Všimli jste si jak už neuváděj u Pozvánky do Divadla u koho se mají lidi hlásit? Pročpak asi? Proč ta změna? A s tímhle se hlásí do soutěže o kvalitní web? Ha ha Ha. :-)))
Dobrý nápad, ale realita je bohužel jinde. Mě se líbí odkaz A co vy, jakého máte favorita??

Oprava reaguje: |17.2.2010 (19:06)
Asi se tady někdo chytil za nos a dnes to opravil:-))) Ale proč to tam nedal hned nazačátku??

16.2.2010 (19:28) občanka
proboha proč „autocamping, autokemping“, nestačí řádný název autokemp

16.2.2010 (19:00) Podívejte se jestli máme šanci
odkaz

By mě zajímalo jestli se rozdá reaguje: |16.2.2010 (20:14)
By mě zajímalo jestli se rozdává cena za nejhnusnější erb – protože když na to koukám nechápu jak vůbec měli tu drzost dát s touhle hrůzou přihlášku – protože jestli se vyhlašuje poslední místo tak určitě vyhrajem

7.2.2010 (23:14) Drtič
Mimochodem na obci už je udělané fotoalbum za rok 2009 ( první od roku 1994 ) – tak kdo chcete můžete se zajít podívat – případně kdyby byl širšá zájem můžeme připravit nějakou digitální versi.

6.2.2010 (20:46) Radim Chyba
Zdravím, i když jsem původně na nic reagovat nechtěl a nikdy ani nereagoval,mj.kvůli tomu,že tu jsem po druhé od doby „kauzy Výrov“ a za další že si myslím,že toto fórum slouží v mnoha případech k uplatnění antipatií k určitým lidem..,tak na jednu věc reagovat musim.po pročítání první stránky jsem se dostal až k datu 29.1.10 kde bylo Radim reaguje: která se týká úklidu sněhu…je napsaná,jak je napsaná(odpovídá anonymním sdělením,kdekoliv…).Proč,ale reaguji,chci se zeptat (nejspíš zřizovatele tohoto webu),jak je zajištěno,aby nějaký magor nemluvil mým jménem(pokud vím,tak lidí s tímto jménem a věkem,kdy by už mohl na něco reagovat moc není,vím o 2)a vzhledem k tomu,že jsem často vidět s Lukášem Novotným a Pavlem Malým,je na snadě si jako majitele těchto keců,který útočí na tech.služby a zastupitelstvo přimyslet mou osobu.Neříkám,že jsem jejich 100%fanouškem,nicméně všechno,tak černě,co se zde objevuje nevidím a hlavně se s názory na cokoliv držím zpátky,protože nevidím do podstaty mnoha věcí… (kromě zminovaného Výrova)Pokud jsem ale správně postřehl, tak stačí zadat jen „jméno“ a pak už napsat cokoliv a za kohokoliv… Je mi jasný,že toto zabezpečit nelze nejspíš nijak,proto jsem tady po druhý a nejspíš naposledy(myšleno na diskusi).Ještě si vlastně budu muset počkat na reakci…doufám,že to bude opravdu od Mirka,ale jelikož nevím jeho nick,tak budu stejně vědět h…o kdo to napsal. Jinak díky za tyto stránky,je tady řada užitečných informací.PS:at žije anonymita a přitroublý přezdívky

Drtič reaguje: |7.2.2010 (09:02)
Ahoj Radime,Tady Mirek 😉
To je samozřejmě problém mnoha diskusí obecně a zabezpečit aby si kdokoli psal jakýmkoli jménem jde de facto jen tím, že možnosti zapisovat příspěvky do diskuse předchází registrace dotčeného, i když i to lze trochu obcházet. Nicméně tohle tu za prvé nejde, protože je to velmi náročné a neziskové stránky jako ty naše si to nemohou dovolit.
Každopádně u Radima níže nebylo napsáno Chyba, takže nemohu mazat něco, co tě neidentifikuje a ten příspěvek nebyl nijak sprostý ani přemírně hanlivý. Nevím kolik je tady kolem obce Radimů, já znám jen dva, ale chápu, že ses cítil neoprávněně spojen. Tedy mohu jen pro tebe dodat – příspěvky od Radim (níže) a Radim Chyba nejsou psány ze stejné IP adresy.
Za pochvalu děkujeme, přijde na nástěnku, nás krom ředitelky školky za ně v podstatě nikdo ještě nepochválil 😛

Tomáš Musil reaguje: |7.2.2010 (21:33)
Ahoj Radime, když jsem odpovídal na ty připomínky podepsané Radimem, předpokládal jsem že to nejseš ty. Je mě jasné, že většina jmen je vymyšlena (nelze se tomu divit, žijeme na vesnici) a tak s tím počítám.

Tomáš Musil reaguje: |7.2.2010 (21:37)
Jinak se také připojuji k poděkování za tyto stránky. Jsou mnohem živější a přehlednější než naše obecní. Jen by to chtělo ještě třeba dát větší odkaz na tyto stránky do Břežanu, aby o nich vědělo více lidí. Takže děkuji a jen tak dále.

3.2.2010 (18:02) Nebojte se
Tak co bude vážení zastupitelé? To se bojíte napsat svým občanům co se Vám povedlo? A nedělejte, že sem nechodíte:-)) Zatím jen pan Musil, kdo bude další?

Tomáš Musil reaguje: |3.2.2010 (21:18)
Také bych chtěl požádat kolegy zastupitele, aby odpověděli na položené otázky. Lidi nás zvolili, tak mají právo vědět jak vykonáváme svoje funkce. Vím že tuto diskuzi většina zastupitelů pravidelně čte, a pokud se nechtějí s občany bavit zde na neoficiálních stránkách, měli by odpovědět na oficiálním webu obce, kde v diskuzi byla zastupitelům položena stejná otázka. Díky.

Další otázky na zastupitele reaguje: |4.2.2010 (20:21)
Děkuji, dalším 3 zastupitelům za zajímavé odpovědi, ale mě třeba taky zajímá a konkrétně od těchto 4 zastupitelů (p. Morávek, p. Jirava, p. Vančura a p. Musil) odpovědi na 7 jednoduchých otázek týkající se prodeje obecních pozemků za školou na Výrově. A prosím, žádné, že jste již odpovídali, atd. Stačí přece jednoduché a jasné odpovědi.
1)Věděli jste, že budete 10.6.2009 hlasovat o prodeji obecního majetku (zahrady na Výrově) jak a kdy jste se to dozvěděli?
2) Jaké všechny podklady, jste osobně k tomuto prodeji měli, a měli je podle Vás i ostatní zastupitelé obce k dispozici?
3) Jak si mám vysvětlit, proč jste neinformovali jako představitelé obce občany Břehů o tomto prodeji tak, jak bylo obvyklé, např. jako u pozemků na Břehy-Sever ( na webových stránkách obce, v Břežanu, obecním rozhlasem, reklamami u silnic, atd.)?
4)Hlasovali byste stejně o těchto pozemcích tak i dnes?
5)Proč se podle Vás, prodávali tyto pozemky, když ještě obec neměla v tu dobu prodané všechny pozemky na Břehy-Sever?
6) Víte, jestli jsou ve smlouvách s novými vlastníky podobné podmínky jako ve smlouvách na Břehy-Sever. Kolaudace, sankce, atd?
Technická:
7) Jsou na pozemcích na Výrově nebo na jejich hranicich nějaké inženýrské sítě? Kdy tam byly dovedeny, a jaké to jsou?
Děkuji za odpovědi.
Myslím si, umí-li někdo odpovědět občanům obce na to co se mu povedlo, předpokládám, nebude mu dělat problém, aby odpověděl i na těchto jednoduchých 7 otázek. Nebo snad ano?
P.S. Doufám, že i ostatní zastupitelé nám taky napíší co se jim povedlo. Nic na tom není.

Tomáš Musil reaguje: |4.2.2010 (21:14)
Samozřejmě rád odpovím.
1) Ano věděl jsem o hlasování o prodeji, dozvěděl jsem se to ten den (10.6.) od starosty. V tu dobu jsem ještě pracoval na mlýně, takže jsem s ním skoro každý den ráno mluvil.
2) Žádné podklady jsem k tomu neměl, jenom katastrální mapu. Nevím o tom, že by nějaké podklady měli ostatní.
3) Pozemky nám byli prezentovány jako nezasíťované, zarostlé křovím navíc v ochraném pásmu lesa, kde bude velmi těžké získat vůbec povolení na nějakou výstavbu. V té době mě vůbec nenapadlo tento prodej srovnávat s prodejem parcel na severu.
4) Ne
5) viz bod 3.
6) To bohužel netuším.
7) Ano, na jednom pozemku je kanalizace vedoucí ke škole, k obou pozemkům je dovedena elektřina, ta se přivedla krátce po prodeji (přesné datum si nepamatuji).

Lukáš reaguje : |5.2.2010 (13:39)
Oceňuji odpovědi pana zastupitele Tomáše Musila. A opravdu mě zajímají i odpovědi dalších zastupitelů, kteří tehdá pro prodej hlasovali, nejen těch třech dalších tady již oslovených. Nechápu jak se může zastupitel dozvědět o prodeji obecního majetku v den hlasování. Jak se může o projednávané věci informovat, aby mohl vůbec hlasovat??? A teď se chci zeptat já, jak je možné, že pan zastupitel neví co je v kupní smlouvě? To ji nedostal před hlasováním k přečtení a připomínkám?

Komunikujte reaguje: |5.2.2010 (17:54)
Zas jenom Musil, na tohle se jim asi už odpovídat nechce:-((( Proč asi??? Nenechte se přemlouvat od vašich občanů…. Komunikujte, když se Vás tady někdo ptá. Je to přece tak jednoduché.

Tomáš Musil reaguje: |5.2.2010 (21:49)
pro Lukáše: Pokud si dobře vzpomínám, tak v ten den co se o tom rozhodovalo ještě žádná smlouva sepsána nebyla, alespoň já jsem nic neviděl.

odpověď z www.obecbrehy.cz reaguje: |6.2.2010 (20:03)
Jak je vidět, ostatní zastupitelé odmítají na tomto webu občanům odpovídat, zda je zkopírována odpověď pana Vančury z diskuze na oficiálních stránkách obce:

Aleš Vančura 6.2.2010 11:22:47 Další dotazy (č. 735400)
Pokusím se stručně odpovědět na těchto sedm otázek:
1)Ano věděl jsem, že budu 10.6.2009 hlasovat o prodeji pozemků na výrově. Pravidelně se zastavuji na obecním úřadě. O tomto hlasování jsem se dozvěděl v pondělí.
2)K prodeji jsem dostal na obecním úřadě k prostudování zákres katastrální mapy. Přečetl jsem si vzor smlouvy a byl jsem se v úterý na těchto pozemcích ještě osobně podívat. Určitě k těmto všem podkladům měli přístup i ostatní zastupitelé. Pan Tomáš Musil v té době pracoval na Výrově, dle mého názoru se tam mohl zajít podívat. Zda tak učinil nebo ne už musí vědět jen on sám.
3)Břehy sever byla stavební akce za cca 20 000 000 Kč. Byla to akce, za kterou obec zodpovídala a kterou sama vyvolala. Proto se zde dělala reklamní kampaň – pozemky se musely prodat. Prodej pozemku na Výrově se začal řešit z toho důvodu, protože na tento pozemek byly podány žádosti na obecním úřadě. Žádosti byly tři, nebyl důvod dělat masivní kampaň. Zdůrazňuji, že se tak neděje v takovémto případě ani v jiných vesnicích a zde se takto postupovalo i v minulosti. Prodej byl dle zákona zveřejněn na úřední desce a každý občan se měl možnost vyjádřit nebo si také podat žádost. Žádost na úřední desce vysela ve stanovené lhůtě.
4)Ano hlasoval, dle mého názoru se potupovalo správně.
5)Nedokážu pochopit, proč stále srovnáváte pozemky na severu a pozemky na Výrově u lesa. Výrov je lokalita méně atraktivní, v současné době obydlená převážně důchodci s horší dostupností . Pozemky se prodaly proto, protože na ně byla učiněna poptávka a zastupitelstvo se je rozhodlo prodat již v roce 2008.
6)Podmínky ve smlouvách stejné nejsou. Každopádně rád se s Vámi sejdu na obecním úřadě a můžeme do nich společně nahlédnout.
7)K pozemkům byla přivedena el. sít po prodeji. Každý z majitelů si hradil přípojku sám. Tato akce se spojila s akcí posilování elektrické sítě na Výrově. Na vrchním pozemku u školy je kanalizace, tento pozemek je však stále v majetku obce. Další dva spodní pozemky, které byly prodány se do této kanalizace připojit nedají.

Tomáš Musil reaguje: |6.2.2010 (21:01)
Aleši, na pozemky na Výrově jsem se podívat byl, katastrální mapu jsem také viděl, jenže z toho nebylo možné poznat, že část vrchního pozemku je i část toho krásného udržovaného pozemku, na kterém si hráli děti ze školy. Taktéž jsem nevěděl, že na pozemky padne i původní cestička ke škole. Píšeš že sis v pondělí přečetl vzor smluv, jseš si jistý, že jsme tyto smlouvy dostali k nahlédnutí i toho 10., já se totiž nepamatuji. Jinak si dovolím ještě nesouhlasit s tím že je Výrov lokalita méně atraktivní a také s tím že pozemky nejdou připojit na současnou kanalizaci. Stačí malá šachtička a čerpadlo, to je ten nejmenší problém.
Ostatní lidem nenapíšou? reaguje: |16.2.2010 (19:28)
Je krásně vidět, že někdo asi věděl a někdo ne. A teď jen vědět proč tomu tak bylo??? Proč by se tam ta kanalizace asi dělala, když se na ní nejde napojit???:-))))

2.2.2010 (18:10) Z úřední desky obce Břehy
Záměr obce pronajmout část pozemku p.č. 158/1 a 155 v k.ú. a obci Břehy
Obec Břehy zveřejňuje záměr pronajmout část pozemku p.č. 158/1 a 155 v katastrálním území Břehy a v obci Břehy za účelem provozování prodeje zmrzliny v kiosku. Zájemci o pronájem, který je nabízen asi od května až do října roku 2010, mohou podávat žádosti s popisem záměru budoucího provozu nejpozději do 19. února 2010 do 15.00 hodin. K později podaným žádostem nemusí být přihlédnuto. Žádosti posoudí a vhodného nájemce vybere obecní zastupitelstvo do konce března 2010.
www.obecbrehy.cz

Další záměry reaguje: |2.2.2010 (18:27)
Koukám, že těch záměrů je tam více, takhle to má být a hlavně mělo.

1.2.2010 (19:55) Drtič
Můžete dát někdo odkaz na ty články co vyšli v těch denících německých Bohemia? Nebo popřípadě kdyby se našel nějaký dobrák a poslal nám je oskenované pokud nejsou na internetu 😉

Tomáš Musil reaguje: |1.2.2010 (20:55)
Trochu jsem prohledal web pardubického deníkua našel jsem z ledna 2010 tyto 3 články o Břehách. Ten článek o zateplení ZŠ se mě nepodařilo najít.
odkaz
odkaz
odkaz

Tyčáci reaguje: |2.2.2010 (20:59)
Děkujeme, za všechny.

30.1.2010 (18:16) Pro zastupitele.
Nezajímalo by Vás, co si o sobě myslí třeba sami zastupitelé? Jistě tyto stránky navštěvují. Ať nám napíší co se jim za poslední 4 roky jako zastupitelům povedlo. Stačí 4 věci. A v čem by chtěli být obci dál prospěšní? Stačí jednoduché, ale zcela konkrétní odpovědi. Děkuji zastupitelé.
P.S. Kolikrát z nich kdo vystoupil k občanům na veřejné schůzi, kolikrát z nich kdo napsal občanům svůj názor, myšlenku do Břežanu, na internet, kolikrát????

Tomáš Musil reaguje: |31.1.2010 (20:33)
Bohužel se mně nepovedlo skoro nic. Jediný malinkatý úspěch bych viděl v dětském hřišti, nakonec byl vybrán sice jiný návrh, ale podílel jsem se alespoň na výběru místa. Jinak bohužel nic. Alespoň jsem se snažil chodit na všechny schůze (jen 2x nepřítomen). Do Břežanu jsem nikdy nepsal, na internetu (zde) i v obci se snažím občanům vždy odpovídat. A v čem bych chtěl být dál obci prospěšný? Tím, že budu při příštích hlasování více obezřetňější a méně důvěřivý.

Další prosím reaguje: |1.2.2010 (08:58)
Alespoň, pan Musil otevřeně diskutuje s občany, pracuje v obci v TS, pomáhá u hasičů a jak píše účastní se často jednání zastupitelstva. Co ostatní zastupitelé? Podle čeho se máme ve volbách rozhodovat? Nenechte se přemlouvat a napiště lidem co se Vám povedlo. Jistě to ocení. Odvahu.

Lukáš reaguje : |1.2.2010 (13:19)
Mě to taky zajímá. Co se všechno povedlo konkrétním zastupitelům, ať to nevidíme jen tak černě. Děkuju za odpovědi. Klidně je zveřejněte i v Břežanu.

další odpovědi reaguje: |4.2.2010 (14:20)
Na oficiálním webu obce se objevili na tuto otázku odpovědi dalších 3 zastupitelů, zde je zkopírováno co napsali:

Petr Morávek 3.2.2010 23:05:25
Odpověď (č. 734934)
Pokusím se zde odpovědět, pokud budu odpověď znát, na otázky tazatelů.
Jednou, zde položenou obecnou otázkou je, kdo a co ze zastupitelů udělal za poslední čtyři roky,
co se mu ( myšleno asi „nám“ ) povedlo. Zastupitelstvo obce je poněkud kolektivní orgán.
Jednotlivý zastupitel, ve smyslu zákona o obcích, je sice velmi důležitým prvkem,
avšak není výkonným elementem, tudíž se přímo nemusí ( avšak může ) odpovídat ze svých činů či nečinů.
Pokud tak zastupitel učiní individuálně resp. spontáně, je to jenom jeho věcí, je to jeho vlastní rozhodnutí.
Co vše se nám podařilo ( nebo nepodařilo ) je součástí našeho každodenního zamyšlení nad naším každodenním snažením. Nelze v žádném případě říci, že se podařilo vše, co jsme si předsevzali. Měli jsme v roce 2006 určité
představy, které jsme se postupně snažili realizovat. Bylo by asi dobré, vzít si k ruce náš volební program.
Každý volební program, a my jsme se snažili být realisty, je věcí dlouhodobějšího pohledu na svět.
Většina věcí se nám snad podařila, i když třeba trochu v jiné konstalaci, v jiném pojmenování, asi i trochu jinak.
Pokusím se Vás postupně na tomto malém prostoru internetových stránek informovat.
Pokud by kdokoliv z Vás chtěl více informací, jsem ( jsme ) mu kdykoliv k dispozici přímo na Obecním úřadu,
a to kdykoliv během všedních dnů od 8 do 17 hodin nebo kdykoliv na telefonu 725 091119 .
S úctou Petr Morávek – starosta obce.

Aleš Vančura 4.2.2010 08:31:07
Odpověď (č. 734952)
Souhlasím s panem Starostou. Práce zastupitelstva by se měla hodnotit jako práce celku. Proto nechápu proč pan Musil píše, „nic jsem nedokázal“. To přeci není pravda!! Pro většinu projektů se hlasovalo jednohlasně – lze nahlédnout do starších zápisů. To, že tady dnes stojí nový tenisový kurt, ubytovna v autokempu, břehy sever, posílená kanalizace, nová asfaltová cesta u kempu, dětské hřiště, nové webové stránky atd. Toto vše je podle mého názoru práce celku a důsledná práce pana starosty při žádání o dotace. Co se podle mého názoru povedlo – to, že obec již získala na dotacích cca 7 000 000 Kč a určitě v tomto roce ještě nějaké získá. Obec se rozvíjí, probíhá nová výstavba oprava infrastruktury atd. Co se nepovedlo, – musíme se naučit lépe informovat občany o dění v obci. Mít v obci fungující kontrolní a finanční výbor, ve kterém budou členové z řad občanů, aby nedocházelo ke zbytečnému podezřívání.

Pavel Jirava 4.2.2010 10:45:20
odpověď (č. 735003)
Pokusím se stručně a jasně odpovědět na danou otázku.
Schůzí OZ se účastním (mám ze 70 schůzí 5 absencí).
Na schůzích pravidelně vystupuji (především s body jež se týkají financí a rozpočtu).
Do Břežanu přispívám.
Na webové stránky obce přispívám.
Myslím si o sobě, že jsem celkem normální občan Břehů, který má stále ješte chuť obětovat svůj volný čas na práci pro obec. A vím, že takových je nás více, ať již zastupitelů, občanů nebo členů různých spolků v obci (SDH, Sokol, Stadion tým, Tenisový klub atd.). A to je dobře.
Zastupitelstvu obce v čele se starostou se podařilo (vybírám 4 příklady):
Rozšířit s podporou dotace sportovní areál obce.
Vystavět s podporou dotace bezbariérovou turistickou ubytovnu v autokempu.
Podpořit svými kroky výstavbu desítek nových domů v obci.
Vystavět nové bezpečné dětské hřiště.

K příspěvkům radních reaguje: |5.2.2010 (17:45)
Jedna poznámka k reakcím zastupitelů: Ale páni radní, podle čeho se mají asi občané rozhodovat ve volbách? Přece podle toho, co kdo pro občany vesnice dokázal a co chce dokázat. Lidé volí lidi(zastupitele) a ne nějaké zastupitelstvo. To vzejde až z voleb. Když tady píšete o získaných dotacích, napište které to byli a naopak kolik stály všechny projekty, které obec zadala a nejsou realizovány. A ještě něco, pan místostarosta přece bere plat, tak nechápu proč hovoří o práci ve svém volném čase. Jaký je vlastně plat starosty, místostarosty a zastupitelů? To snad není tajná informace. Díky za ní. Prosím o odpověď pana starostu nebo místostarostu.

Další otázky i tady reaguje: |5.2.2010 (18:41)
Děkuji, dalším 3 zastupitelům za zajímavé odpovědi, ale mě třeba taky zajímá a konkrétně od těchto 4 zastupitelů (p. Morávek, p. Jirava, p. Vančura a p. Musil) odpovědi na 7 jednoduchých otázek týkající se prodeje obecních pozemků za školou na Výrově. A prosím, žádné, že jste již odpovídali, atd. Stačí přece jednoduché a jasné odpovědi.
1)Věděli jste, že budete 10.6.2009 hlasovat o prodeji obecního majetku (zahrady na Výrově) jak a kdy jste se to dozvěděli?
2) Jaké všechny podklady, jste osobně k tomuto prodeji měli, a měli je podle Vás i ostatní zastupitelé obce k dispozici?
3) Jak si mám vysvětlit, proč jste neinformovali jako představitelé obce občany Břehů o tomto prodeji tak, jak bylo obvyklé, např. jako u pozemků na Břehy-Sever ( na webových stránkách obce, v Břežanu, obecním rozhlasem, reklamami u silnic, atd.)?
4)Hlasovali byste stejně o těchto pozemcích tak i dnes?
5)Proč se podle Vás, prodávali tyto pozemky, když ještě obec neměla v tu dobu prodané všechny pozemky na Břehy-Sever?
6) Víte, jestli jsou ve smlouvách s novými vlastníky podobné podmínky jako ve smlouvách na Břehy-Sever. Kolaudace, sankce, atd?
Technická:
7) Jsou na pozemcích na Výrově nebo na jejich hranicich nějaké inženýrské sítě? Kdy tam byly dovedeny, a jaké to jsou?
Děkuji za odpovědi.
Myslím si, umí-li někdo odpovědět občanům obce na to co se mu povedlo, předpokládám, nebude mu dělat problém, aby odpověděl i na těchto jednoduchých 7 otázek. Nebo snad ano?
P.S. Doufám, že i ostatní zastupitelé nám taky napíší co se jim povedlo. Nic na tom není.

Výše platů reaguje: |5.2.2010 (21:23)
Výše platů je jasně dána zákonem č. 614/2006 Sb., uvolněný starosta obce nad 900 obyvatel má tedy měsíční plat 35856 Kč, neuvolněný místostarosta 17616 Kč a ostatní členové zastupitelstva 1170 Kč. U neuvolněných členů OZ jsou to částky „až do výše“, ale je velice pravděpodobné, že si neschválí nižší částku když nemusí.

Tomáš Musil reaguje: |6.2.2010 (11:08)
Na „další otázky i tady“ odpovídám ob jedno téma výše. Jinak samozřejmě souhlasím s příspěvkem „kpříspěvku radních reaguje“, že otázka zněla co se podařilo zastupitelům jako jednotlivcům, ne jako celku. Proto jsem taky odpověděl tak jak jsem odpověděl.

30.1.2010 (15:03) Pro pana Musila
Tomáši Musile fandíme Vám. Už té Břežské ODS mám taky dost. Hodně zklamala. Podívejte co se Vám povedlo. Ubytovna v kempu, která se obci nevrací a ani neplní svůj účel a stála občany minimálně 3 miliony, kemp stagnuje a nikdo s tím nic nedělá, školka nikde a starosta ještě zaútočí v novinách na hejtmana, projekt mlýn, který bude obec provozně stát miliony, tenisové kurty za více jak půl milionu a břežáku zaplať, protipovodnová hráz nikde, stezka pro cyklisty nikde a hlavně, že se platí projekty projektovým kancelářím a z 18 milionů za pozemky ke splavnění Labe máme skoro nic. A jako vrchol, je ten prodej na Výrově, svým rodinám. Všichni zastupitelé, kdo to tehdá odsouhlasili, by měli odstoupit a omluvit se občanům. Pak bychom neslyšeli, že nejsou peníze na obyčejné odklízení sněhu.
Co se povedlo. Hasiči, Akce pro lidi, jinak mě toho moc nenapadá. Schválně jsem se podrobně procházel tím novým obecním webem. A řeknu Vám, hrůza. Schválně co se tam dozvíte vy podívejte se.. Není tam ani, že je Hasičský ples. Proč to na úřadě nikdo nedělá??? Když fukce starosty a místostarosty je placená.

30.1.2010 (10:43) Pardubický Deník
To je zajímavé, celý rok se v novinách o Břehách ani nezmíní, ale tento týden už je to třetí článek o tom co starosta vše dokázal. Nejdřív ten článek o mlýnu, včera o škole a dnes o kempu. Vše napsal pan Dubský, proč se také nezeptá na názor obyčejných občanů. Je vidět, že jsou letos volby, starosta se začíná zviditelňovat.

Kdo to věděl??? reaguje: |30.1.2010 (11:08)
Zviditelnil se tím co předvedl s prodejem pozemku dost. A´t si myslí, že to je vpořádku, ale ono není. Kdo z Vás o tom prodeji věděl????? Já ne. A proč se pozemky prodávají ne občanům obce Břehy, když už jsou za 85Kč????

30.1.2010 (09:02) Senioři pozor na led
Až zas pan starosta bude psát o jak myslí na seniory do pardubických novin, tak ať se jde projít teď do krámu. Až mu bude 70 let tak pozná sám. Ty chodníky jsou o život. A nevymlouvejte se na kalamitu, je Vás tam dost a peněz máte taky plno. Jen by mě zajímalo pro koho?

30.1.2010 (08:46) Lidi, nedivte se
Asi nemaj peníze na udržbu a odvážení sněhu kamkoliv mimo vesnici. Kde nebude bránit lidem se pohybovat. No jo, když se prodá majetek občanů svejm, pak se ani není čemu divit, že nejsou peníze na něco co pomůže všem občanům. P.S Pro pana Musila, viděl jsem dobře, že TS používá ještě dřevěné hrabla? Není lepší mít plastová nebo koupit frézu??A co říkáte jako zastupitel na samochválu pana starosty kterou poslal všem lidem do schránek? Kdyby místo toho zaplatil den odvážení sněhu, udělal by líp.

Tomáš Musil reaguje: |30.1.2010 (11:21)
TS mají hrabla hliníková, ale mnohdy třeba v noci aby jsme se nezdržovali, bereme si svá soukromá hrabla. Takže já jsem třeba vyhrnoval kolikrát svým plastovým, pokud někdo má doma dřevěné, asi vyhrnoval tím. Fréza by byla samozřejmě asi nejlepší, ale má to dva háčky, za prvé prý na to nejsou peníze a za druhé, spousta lidí by protestovala, že se jim sníh fouká na dvůr nebo domek. S koupí Pardubických novin pro všechny domácnosti samozřejmě nesouhlasím, také si myslím že bylo lepší odvážet sníh. Ale co si myslím já, to je v této obci úplně jedno.

Odpovědnost reaguje: |30.1.2010 (11:41)
Jak je možné, že na frézu nemáte peníze? Když plánujete tak velkolepé projekty jako je Mlýn? To sem zvědav jak se pak o ně postaráte. To taky řeknete že nemáte peníze? Ono totiž bude jejich provoz neco stát. A né málo. Není pak pravda, že prodej na tom Výrově je pro obec nevýhodný a měl by za to někdo nést odpvědnost???? Když nejsou peníze ani na frézu na sníh???
Foukat můžete sníh ne lidem na zahrady, ale na silnici a ten pak odhrnovat a odvést z obce pryč. Traktor za cca 600 000 tisíc přece máte. Nechcete raději kandidovat za jinou stranu ve volbách, když vidíme co ta Vaše dokáže (nedokáže)?

Tomáš Musil reaguje: |30.1.2010 (12:26)
V letošních volbách nebudu kandidovat vůbec. Ikdyž na vesnici to není o stranách, ale o lidech. Ono je jedno kdo kandidovat bude nebo nebude, protože ve Břehách tak úplně nerozhodují preferenční hlasy, takže se z obou stran do zastupitelstva stoprocentně dostanou lidi na prvních třech místech. A je jasné kdo bude na prvních místech na kandidátce ODS. Takže je úplně jedno, že tu pár lidí píše své nesouhlasné názory, stejně se nic nestane. Kdo z vás někdy zašel za některým z dalších zatupitelů a zeptal se ho na to co se mu nezdá? Proč tu odpovídám jen já? Protože jsem blbec a nedokážu držet hubu, ikdyž vím, že si tím jen uškodím. Pořád se tu mluví o zodpovědnosti, ano máte pravdu, ale MV rozhodlo, že zákon porušen nebyl a koho dnes zajímá morální zodpovědnost. Když tu bylo TIC, nepřišel skoro nikdo, kolik lidí se účastní veřejných schůzí, taky minimum. To je většině občanů úplně jedno co se ve Břehách děje? Před nedávnem se tu třeba psalo o petici na odvolání, to je stejný případ, nikdo to pak nezorganizoval. Kolik lidí vlastně nesouhlasí s jednáním zastupitelstva? Ozývá se jen 20 až 30 lidí, ostatní mlčí a mlčení je souhlas, tak to asi můžou vidět ostatní zastupitelé. Já jsem chtěl odstoupit z funkce už po té schůzi na Cikánce, ale byl jsem přemluven ať to nedělám. Od malička jsem byl vychováván abych ctil určité morální zásady a pokud si to lidé budou přát, samozřejmě odstoupím. Jinak když už tu mluvíme o mlýnu, mě osobně by zajímal názor pana Dr. Tyče, který teď se starostou na onom projektu spolupracuje, jak vidí ufinancování celého projektu po dobu těch pěti let co musí být neziskový.

Drtič reaguje: |30.1.2010 (23:36)
V zásadě se domnívám, že projekt se dá bez problémů ufinancovat, má to samozřejmě mnohé ale. Tedy dodržení mnoha parametrů, závazků jednotlivců i zainteresovaných partnerů atd., což však pokud bude vše řízeno správně a transparentně by neměl být závažný problém – chci jen říci v případě. že grant dostaneme jsme teprve na začátku celé cesty.
Každopádně já jsem zejména připravoval podklady k expozicím, informačnímu centru a dalšímu, co bude dávat museu obsah. I když znám samozřejmě rozpočet na přestavbu a další, nejsem schopen posoudit, zda-li ta částka je odpovídající, ale to je na druhou stranu jak z mé strany tak obecně de facto jedno, protože tyhle položky se budou platit zejména z grantu.
Jinak si myslím, že je teď trochu předčasné diskutovat budoucí, když není schválen již podaný grant. Je určen směr, jestli se vydáme zrovna na tuhle cestu není již nyní v našich rukách. Jinak samozřejmě pokud má kdokoli zájem vidět koncepci a další, je jistě volně přístupná na obecním úřadě nebo není problém ji vidět/diskutovat u mne.

29.1.2010 (21:47) Tomáš Musil
A kam bys asi chtěl ten sníh z chodníků házet? Na ulici aby se nedalo projíždět autem? Když se sníh z chodníků nemůže úplně odvážet, tak to prostě jinak nejde dělat. A jestli nevíš co tam děláme, tak si ráno přivstaň, nebo si snad myslíš že se ulice , zastávky, cestička do školy, chodník před školkou, krámem a u hlavních silnic vyhrnuje sám? Například včera jsme všichni byli v ulicích už od 2:45 ráno. A můžeš mě říct, kdys mě viděl naposledy chlastat, když tu tvrdíš že zase všichni někde chlastáme?

Radim reaguje: |29.1.2010 (22:55)
Ale mě je celkem fuk kam ho nahrnete, když ho někam dokáží odvážet jinde tak proč to nejde tady, to vozte do řeka co já vim a je mi to jedno, hlavně nechci kličkovat mezi autama protože nemůžu jít po chodníku, zvlášt když sedí za volantem často magoři co by jim byla malá samotným dálnice natož ulička kam se sotva vejde brouk ( předem se omlouvám pár slušným řidičům jak jednomu max dvou co u těch technickejch něco dělají). Copak ty v tomhle bordelu co je venku pouštíš děti jenom před barák?! Se bojím sám natož abych děti pustil samotné byt jenom přes kousek vesnice sánkovat

Tomáš Musil reaguje: |30.1.2010 (08:33)
O tom, zda se bude odvážet sníh rozhoduje starosta, tak si zajdi stěžovat k němu. A jestli se ti nelíbí řidičské umění některých pracovníků TS, oznam to buť vedoucímu p. Zieglerovi nebo taky přímo starostovi. Tím že tady budeš napadat všechny pracovníky TS a házet je tak do jednoho pytle, tím se nic nevyřeší. A k dětem, já svoje děti (5 a 2r.) nepouštím na ulici samotné ani v létě natož teď.

29.1.2010 (19:41) Radim
Ty chodníky jsou opravdu hrozný, ani se tam nevejde jeden člověk natož kočárek nebo dva snad i jen vyhnout. Jak dlouho máme po té kalamitě a stále jsme bez chodníků po ktechých můžem chodit nevim na co se chtěj technický vymlouvat ted, co jinýho tam těch x lidí ted dělá v zimě než na sněhu, akorát zas někde všichni chlastaj!

Bordel reaguje: |30.1.2010 (09:15)
Radime, souhlasíme, s kočárkem se nikam nedostaneš. A je to zodpovědnost vedení obce jak čtu. To ale jak čtu dále, raději píše do novin, než aby řešil tuto sněhovou nadílku. Co jsme si zvolily to máme. Jediné a to mělo už být hotovo, sníh se měl odvážet mimo obec. Techniky a lidi co obec platí máme přece dost.

26.1.2010 (21:55) vize2020
odkaz

26.1.2010 (19:41) Profesor
Cituji: Břežan číslo 5 Prosinec 2009.
Rozpočet obce na rok 2010
Na prosincovém jednání
zastupitelstva obce byl schválen
rozpočet obce na rok 2010. Ten je
zveřejněn na úřední desce i na
internetových stránkách obce.
Výdaje i příjmy jsou vyrovnané ve
výši 9,522.900,- Kč. Není
rozpočtována vyjednaná dotace ve
výši 8,6 mil. Kč, o jejímž čerpání
bude rozhodnuto až v březnu 2010.
P.M.
Kde tedy je schválený rozpočet 2010? Já ho nenašel. :-))))) Nebo pan P.M. myslí ten co tam vložil v listopadu a jmenuje se 1.návrh rozpočtu 2010?
To je taky pěkná vizitka obce pro všechny kdo se o nás chtějí něco dozvědět.

dotace reaguje: |26.1.2010 (20:15)
V dnešním Břežanu starosta v článku „Muzeum…“ počítá s využitím dotace 8,6 milionů, která byla naší obci již schválena. Jenže když si přečteme Břežan č.4 z listopadu, píše pan starosta v článku „informace“ cituji: Protože velmi přísné podmínky tohoto dotačního titulu nás vystavují i riziku případného vrácení celé dotace, pokud ji začneme čerpat a nezajistíme splnění těchto velmi přísných pravidel, požádal jsem o snížení dotace na takovou úroveň, která nás nevyřadí úplně, ale umožní ovšem při splnění snížených závazných limitů, zahájit čerpání alespoň 8,6 mil.Kč. Jenže i ty snížené podmínky jsou rizikové. Hlavní strašlivou podmínkou, kterou musíme splnit, je to, že v oblasti nové výstavby Břehy-Sever se musí na novou kanalizaci napojit 69 osob do jednoho roku od zahájení čerpání dotace. Dále pan starosta píše, že si tiše přeje, aby tato dotace mohla být použita na výstavbu nové mateřské školky. Dnes už je jasné, že pokud obec začne tuto dotaci čerpat, tak ji bude muset i s nemalými úroky vrátit, protože 69 lidí do roka připojených být ani nemůže. Proč chce starosta i přesto jít do takového rizika? A proč v každém Břeženu nám tvrdí něco jiného. Nejdřív tvrdí že dotaci čerpat nemůžeme protože nedokážeme splnit všechny podmínky, ikdyž by ji nejradši použil na novou MŠ, pak zase s touto dotací počítá na využití k přestavbě mlýna na muzeum. Proč ty názorové veletoče???

Pro dotaci reaguje: |26.1.2010 (21:04)
Dotace to napsal(a) hezky. Souhlasím. A nelíbí se mi to taky, ty změny názorů a sebeprezentace pana starosty v dnešních novinách je vrchol. Co ještě asi příjde? Najednu stranu se prodají přibuzným krasné a jistě hodnotné obecní pozemky za par korun a pak nejsou např. peníze na pořádnou techniku na odklízení sněhu a třeba šetření na potřebnou školku. Moje otázka zní, ví už někdo kolik bude stát roční provoz takového zařízení jako je ten multifunkční mlýn? (provozní, mzdové a ostatní náklady?) Je to totiž velmi důležité. Neb to si bude muset takové zařízení na sebe minimálně vydělat. Jo a ples si myslím Hasiči dělaj ve Chvaleticích proto, že tam se vejde cca 400 lidí. Mlýn takovou kapacitu mít přece nebude. Nebo to tak není páni projektanti? Jo a těch 69 připojených do roka je snad jasné. Proč někdo vůbec žádá o něco co je nereálné a stojí to jeho čas a obec peníze.

26.1.2010 (19:00) Prej Nový web??
Kolik že stály ty nový internetový stránky obce Břehy? Může tady zodpovědná osoba čtenářům těchto stránek odpovědět. Ptám se proto, co je na nich nového a aktuálního oproti těm starým??? Kde nic tu nic. Např. rozpočet obce je starý, zápisy z jednání nové nejsou, Břežan v digitální podobě jeden, fotografie nové nejsou, z dění obce nic nového. To bylo slibů, to bylo omluv před občany jak to už bude na těchto nových stránkách vše v pořádku. Zatím je to stejná bída jako ty předtím. Nezlobte se za můj názor. Nebudete se teď doufám vymlouvat na software???:-)) Podle mě je to v naplňování obsahu a to hodně vázne. Nebojte se nám to tady napsat, proč jsou takové oničem. Takovouhle oficiální internetovou prezentaci si podle mě občané obce Břehy nezaslouží. A to píšete v Pardubických novinách o co se Vám povedlo:-))

??? reaguje: |30.1.2010 (09:23)
Co si o nich asi myslí Drtič???

26.1.2010 (18:34) Hurá noviny
Zítra taky dostanu noviny do schránky pane Starosto? Příklad: Kdyby jste třeba ve veřejné soutěži vysoutěžili za pozemky na Výrově 600Kč za metr x cca 3000m co tam jsou, to se rovná 1 800 000Kč. Místo cca 300 000Kč které jste za ně loni získali + všechno co obec už kolem zaplatila to raději nepočítám, protože to nikdo neví. To je rozdíl cca 1 500 000Kč. Stojí-li Pardubický Deník 12Kč, mohla dle mého jednoduchého propočtu mít každá Břežská domácnost Pardubický Deník minimálně až do konce roku 2010 zdarma. :-))) To jste ODS??? Stydím se za Vás.

26.1.2010 (10:57) Cyril
Dnes jsme všichni do svých schránek dostali spolu s Břežanem i výtisk Pardubických novin v nichž je článek o plánech našeho milého pana starosty. Přijde mě zbytečné aby obec kupovala pro všechny domácnosti noviny, když nemá peníze na jiné důležitější věci (např. odvoz sněhu). To nemohl pan starosta ten článek jen do břežanu okopírovat?

Mlýn reaguje: |26.1.2010 (17:42)
Přestavba mlýna bude stát cca 50 milionů korun. Pokud obec dostane dotaci, bude dotace ve výši maximálně 92,5%, tedy obec bude muset zaplatit 3,75 milionů korun. Jakou ale máme jistotu, že regionální rada která o dotacích rozhoduje nám ji schválí právě v té maximální výši. Že se tak stane není příliž pravděpodobné, zvláště když si vzpomeneme na článek který napsal starosta p. Morávek v červnu do Pardubických novin jako reakci na neschválenou dotaci na novou MŠ. A na tuto nepromyšlenou kritiku si zajisté vzpomenou i členové regionální rady v čele s hejtmany. Když nám přeci jen nějakou dotaci schválí, co když to bude třeba „jen“ do výše 75%? To by pak obec musela zaplatit 12,5 milionů korun. Na takovou částku by si obec musela vzít další úvěr, jenže z čeho ho pak bude splácet, když jednou z mnoha podmínek k získání dotace je, že objekt bude 5 let využíván neziskově. Bohužel ani po této době zisk nebude takový aby stačil na pokrytí všech nákladů, tedy i splátek. Je tedy v pořádku aby byla obec v budoucnu vystavena takovému riziku?. Nebylo by rozumnější celý objekt mlýnu tak jak je prodat a raději začít s výstavbou nové mateřské školky, která bude pro občany jistě mnohem přínosnější?

Přesně tak reaguje: |26.1.2010 (19:24)
Mlýne tleskám, přesně tak. Kdo platí všechny ty projekty, aktuální stavy, změny z nájemního bydlení na prodejné, atd.? Podle mě občané obce Břehy. Tak ať se prodá i ten zbytek mlýna a třeba i kemp se pronajme do soukroma. To je pravá politika pravice, soukromé vlastnictví. Nebo se politicky pletu? Teším se, až bude k dispozici zpráva kontrolního výboru obce. Snad ji dokáže někdo umístit na internet. Kam patří.

, 25.1.2010 (08:55) e
ve čtvrtek 14.1. asi v 7.40 mi z auta před školkou někdo ukradl tašku s peněženkou, klíči, doklady, telefonem, platební kartou, …. prosím všímavé občany, aby mi dali vědět, kdyby si vzpomněli na něco/někoho zajímavého, co viděli v tuto dobu kolem školky. děkuju moc.

24.1.2010 (13:58) REALITA
750Kč za metr pozemeku v obci Břehy.

To je Docela rozdíl reaguje: |24.1.2010 (18:49)
Ještě loni se dali koupit od obecního úřadu za 85Kč velmi lukrativvní pozemky na Výrově. Jo kde ty loňské sněhy jsou?:-))) A kdo je dnes vlastní??? A kdo jim je za takovou cenu prodal?

Realita reaguje: |24.1.2010 (21:31)
Je krásně vidět, kde se ta cena měla asi na výrově pohybovat a kolik asi mohlo do obecního přitéct peněz.

J. Mucha reaguje: |26.1.2010 (10:21)
Koukám, že se zde jako příklad objevily naše pozemky. No jo, jenom blázen by prodával za 85 Kč…

z cizího neteče reaguje: |26.1.2010 (21:27)
Jakube, absolutní souhlas. Jo kdyby to prodávali jako soukromníci, to by byla panečku asi jiná cena.:-))) Říká se: z cizího neteče, ale tohle bylo přece obecní (naše), co si koupí příště??? že si nekoupily ty na severu nebo ten Váš když chtěli stavět?

Kolik kdo dá???? reaguje: |30.1.2010 (08:49)
Je tady někdo realitní makléř a může říct podle jeho zkušeností kolik by takové pozemky na Výrově mohly opravdu stát??? Můj odhad za metr minimálně 500Kč, Dá někdo víc? :-))

17.1.2010 (17:00) Odvážejte sníh prosím
Kam asi hrne pluh sníh, když už není kam? A jsou kolem silnic metrové barikády? Řeknu Vám to, slušně, nikam!!! Žádam obecní úřad, aby začal jednat, nevím na co se čeká. Začněte prosím odvážet ten sníh z obecních komunikací. Proto obec máme a platíme daňe a poplatky. Má chumelit ještě několik dní, nečekejte prosím. A odpověď, že to je drahý, neberu. Chci sjízné komunikace a průchodné chodníky. Šetřit jste měli jinde. Obzvlášť ulice v zákoutí je plná sněhu. Jen nechápu, že Vás tohle nenapadne samo.

17.1.2010 (13:06) Profesor
To máš tedy pravdu:-)) Ale jisté rozdíly třeba v názorech to vylučují. Když budou lidi psát co si osobně myslej a odpovídat si na otázky, bude to hned jasnější. Odpověz mi prosím na moje otázky, které tam u sebe mám ať vidím že jsi přemýšlivý tvor a jedinec sám za sebe:-) Měli by být někde odpovědi na ty otázky z Břežanu, nebo jestli víš kde jsou tak mi prosím napiš?? Měj se…

17.1.2010 (10:58) Zajímavé velice:-)
odkaz
a nebo
odkaz
To je ono???

17.1.2010 (09:42) Odkazy
Podívejte se na tento odkaz a snad vám to bude konečně jasné. :-))))
odkaz

kemp reaguje: |17.1.2010 (11:02)
Nevím co hledáte ve zjednodušené evidenci, která je zveřejňována na internetu. Myslím si, že každý občan se může dojít podívat na obecní úřad a nahlédnout do úplných výkazů. Nakonec i autokemp je majetkem všech občanu obce Učinil jste tak někdy? Já si myslím, že ne ….:)) Nemám s autokempem nic společného, ale myslím, že je na čase se ho zastat, trvalé nátlaky ze strany pana Novotného jsou již trapné. Asi by se rád viděl na místě ředitele autokempu nebo na židli pana starosty?)))) To co předváděl na stránkách autokempu bylo něco hrozného. Podle mého názoru jen autokemp úmyslně poškozuje a odhání klientelu. Měl by si uvědomit, že tímto také poškozuje obec a občany připravuje o peníze, které by autokemp mohl získat.Zamyslete se nad tím pane Novotný.

Kempe? reaguje: |17.1.2010 (11:28)
Mě to ale taky zajímá, proč obec nese náklady a kemp to neplatí? Kemp by měl podle mě začít u sebe, co se v něm za 15 let změnilo? Mimo ubytovny kterou jak jsem slyšel platila stejně obec a stát? Tam bude taky zakopanej pes. Konečně dotoho někdo rejpnul :-)) Jako s těma pozemkama. :-))) kempe napiš svůj názor? A ten zisk je fakt pravda? Co s tím?

reakce reaguje: |17.1.2010 (12:03)
Dle mého názoru podnikatele si obec Břehy investicí do autokempu navýšila základní kapitál společnosti a tím zvýšila bonitu společnosti. Obec Břehy vlastní společnost, která má nemalou hodnotu. To si uvědomte!!! Možná když si přečtete obchodní zákoník tak to celé pochopíte. Na navyšování majetku obce nic špatného nevidím.

Profesor reaguje: |17.1.2010 (12:03)
Třeba je pomalejší:-))) Ale, nebojte se odpovídat, vždyť tady jen útočíte. Nezodpovězených otázek je tu mraky. Mě se ale naopak líbí, na co se ten pan Novotný ptal třeba v tom Břežanu. A myslím si, že na to jsou jasné odpovědi. Kde je najdu? Víte někdo?
P.S. Koukám se, ale na stránkách obce chybí rozpopčet 2010. Dejte mu ho tam, ať vidí jaký je příjem z činnosti kempu a výdaje z obce do kempu a basta:-)

Pro profesora reaguje: |17.1.2010 (12:18)
Proč se nedojdete zeptat na obecní úřad, myslím že starosta na Vaše otázky rád odpoví. Určitě není povinen psát do tohoto bulváru:)))

Chápu, ale? reaguje: |17.1.2010 (12:22)
Vše co píše pan podnikatel beru, za předpokladu, že společnost které navyšuji základní kapitál, začne tvořit přiměřený zisk. Z toho co čtu na internetu jsem pochopil, že zisk je 55tisíc Kč za rok 2008 a výnosy jsou z běžné činnosti za rok 2008 cca 2 miliony 150 tisic. Neměla by tato společnost tvořit vyšší zisk do obecního rozpočtu? Který by pak byl vynaložen ve prospěch všech občanů obce? Když už jim autokemp prostřednictvím obce patří jak píše Kemp? Děkuju Podnikatele za odpověď.

Profesor reaguje: |17.1.2010 (12:35)
Nikdo nechce aby starosta psal do tohoto bulvaru:-)) Craň tě ruka páně. Ale odpovědět veřejně na ty otázky z Břežanu by mohl. Kdekoliv. Kde nic tu nic? A ten rozpočet by na těch obecních stránkách mohl být, nebo ne?:-) Od jisté doby si taky dávám větší pozor, kde se co zveřejňuje. žijeme přece v době internetu. Tady je to jen taková výměna názorů, ale je zajímavé číst co si taky lidi mohou myslet a co je zajíma. Nic víc.

Náklady reaguje: |17.1.2010 (12:36)
Jestli se nepletu v roce 2008 byla postavena ubytovna. Určitě se touto akcí zvedly náklady, které musel autokemp vynaložit(vybavení, atd.). A proto usuzuji, že právě kvůli tomu je zisk v tomto roce tak nízký. Podle mě je to pochopitelné. Každý podnikatel musí počítat s tím, když v daném roce provádí investice do společnosti, že i zisky budou v tomto roce nižší. A podnikatelem je v tomto případě obec to si uvědomte.

pro profesora reaguje: |17.1.2010 (12:41)
Mě by třeba jen zajímalo kolik lidí sem vlastně píše své názory. Ve skutečnosti by to klidně mohl psát jeden člověk a nikdo by to nepoznal:)))

Tyčáci reaguje: |17.1.2010 (14:35)
Vážení diskutující:
1. Bulvár to těžko může být, protože i ten má svou koncepci, ale zejména redakci – tohle je diskuse s přívlastkem možná občas bulvárním, ale to nemá nic společného s bulvárem.
Redakce tohoto serveru jsme jen my Tyčáci – přesněji dva lidé. To co se snažíme dělat je informovat nezávisle o tom co v obci máme. I když stránky žel musí částečně suplovat, co tu dlouhodobě chybí – tedy stránky mateřské a základní školy, to co dělají zejména je, že se snaží informovat o kulturních a přírodních zajímavostech ze Břehů a okolí, což je jejich hlavní cíl, který se bude doufejme nadále hlouběji rozvíjet ( k čemuž by přispělo kdyby měly škola a školka konečně své vlastní stránky – což by se snad dle starosty mělo opravdu v dohledné době změnit a škola i školka budou mít vlastní stránky ). A jestli toto naše snažení chce někdo nazývat bulvárem je to jeho boj, ale my si to rozhodně nemyslíme.
2. Neznám úplně přesná čísla, ale denně je tu v průměru okolo 25 originálních IP adres, což si může každý ověřit sám – dle počítadla – každá IP adresa i když je za ten den na stránkách třeba stokrát se do statistiky zapíše jen jednou.
Podobně je to i s diskusí – do diskuse přispělo cca asi 60 IP adres což může znamenat i o něco ještě více lidí, neboť třeba jako u nás píšeme z jedno IP adresy dva..

informace reaguje: |17.1.2010 (14:48)
Na obecních stránkách již odkaz na mateřskou školku je. Je tam cca týden.
odkaz
odkaz

Drtič reaguje: |17.1.2010 (16:06)
Jsou asi stejně hezké jako ty obecní, ale hlavně že jsou, i když velmi podobně jako ty obecní bez informací – tady tedy zcela bez informací. Žel to ale hlavně není o tom to založit a časem třeba i naládovat prvními informacemi, ale starat se o to a novinky neustále doplňovat.. Mimochodem první odkaz je nefunkční.

kempe kempe:-) reaguje: |17.1.2010 (17:12)
Pane kemp, koukám že toho nějak moc víte, jste tak trochu mimo mísu, ale to mě těší:-))) Váš věrný občan.

17.1.2010 (08:57) Kemp
Nedokážu pochopit, proč si stěžujete na to že pan Ziegler vyhrnul traktorem Autokemp Buňkov. Vždyť tato společnost je vlastněná 100? obcí Břehy. Podle mě je dobře, že se obec stará o svůj majetek. Stačí se podívat do obchodního rejstříku!! Podívejte se na tento odkaz a snad vám to bude konečně jasné.
odkaz

Si delate srandu? reaguje: |17.1.2010 (09:36)
Milý kempe, ať tedy je jeden společný učet a není zisk jen 55 tisic kc za rok2008. Náklady(třeba hrabání sněhu) na obec a zisk s.r.o. kemp, tak si to predstavujete??? Tak to se vraťte o 20 let zpet. Proc maj lidi ze Břehů platit náklady soukromé firmy, které obci prinasi? kolik penez ročně Kempe? Prosím o jasnou odpověď. Dekuju asi za všechny za odpověďi.
odkaz
Proč jsou v kempu tak vysoké náklady?

16.1.2010 (16:55) Pro Občana
Skoda, schuze jsou zajimave:-) Vam prijde normalni kdyz se proda obecni zahrada castecne zasitovana za 85korun metr synovi a bratrovi bez vyhlasene verejne souteze s cilem ziskat co nejlepsi nabidku pro obec? Precte si tady celou diskuzi a budete vedet o obci vice. Libi se mi treba clanek co vysel v Brezanu od pana Novotneho a je tady nize v diskuzi myslim k precteni. Je tam hodne pravdy a jasnych otazek, a nikdo ze zastupitelu na to neodpovedel. Proc asi? Na tom taky neco bude. Precte si ho a napiste jaky na nej máte nazor Vy Obcane? Podle mě by hlavni predstavitele obci, meli treba pozastavit sve podnikani pri vykonu sve verejne funkce. To je muj nazor. Myslim si ze nejde delat vic veci najednou a vsechny tak na 100 procent.

16.1.2010 (11:48) Občan
Mohl by nám sdělit občan, který napsal příspěvek – Sníh je přece normální reaguje: text- Konečně aby to vzali do rukou mladí. Které mladé má konkrétně na mysli? Rád bych začal přemýšlet koho volit.

Pro Občana reaguje: |16.1.2010 (15:46)
Začnu koho ne. Určitě ne ty, co v minulosti i teď přemýšlí co by šlo od obce ještě levně koupit a kumu třeba ještě z rodiny něco obecního prodat, ty už volit nechci. Ale ani ty co tam nechodí viz. tabulka na těhlech stránkách. Koho, bude těžké, ale líbí se mi, třeba Ti co upozornili na tu nespravedlnost co se třeba stala s pozemky na Výrově. Neumím si predstavit, že by takový lidé, něco podobného dokázali taky. Budu volit ty, co to myslí s obcí dobře jako celek a jsou k občanům slušní. Třeba tak, že jim alespoň dají pořádně vědět, když se něco v obci prodává, obzvlášť, když o to projevili zájem jejich příbuzní….To by bylo podle mě spravedlivé. Co si o tom myslíte pane Občane Vy? Díky za Váš názor. Ale uvidíme kdo bude mít zájem jít vůbec do voleb, hlavně ne ti kdo to mají jako vedlejšák. To nikdy přece nejde dělat víc věcí pořádně.

Občan reaguje: |16.1.2010 (16:13)
Já jsem občan, který na schůze nechodí, tak nevím, kdo na prodej pozemků upozornil, ale rád se to tady od Vás dozvím. Taky by mě zajímalo kdo co má jako vedlejšák nebo co tím myslíte? Rád bych si udělal obrázek… Myslím si, že nikomu do hlavy nevidíme a kdo to myslí s obcí dobře nebo špatně o tom je těžké polemizovat.

14.1.2010 (18:38) Konkurz
Zaslech jsem, že obec chystá konkurz na nějaké vedoucí místo. Nevíte o tom někdo něco? Nevíte kde a odkdy?

2 místa se rýsují reaguje: |14.1.2010 (19:19)
Technické služby a nebo Kemp v obou by brzo měli být. V jedné nikdo dnes vedoucí není a v druhé už klepe důchod na dveře.

Cyril reaguje: |15.1.2010 (08:38)
Konkurz může být teoreticky v obou společnostech. Ředitel ATC pan Ševít už podle mě má před důchodem a v Technických službách dělá vedoucího pan Ziegler a ten už důchodce dokonce je. Alespoň se to tak píše v Břežanu z června 2009.

občanka reaguje: |16.1.2010 (18:55)
Evidentně by to chtělo už nového vedoucího v TS. Důchodce Ziegler už na to asi nestačí když nedokáže poslat všechny svoje podřízené vyhrnovat sníh. Třeba Kličku jsem viděla s lopatou jen jednou. Na co obec platí potom takové lidi?

13.1.2010 (22:26) predátore haló
jaká byla schůze predátore? Měls lopatu nebo hrablo?

Cyril reaguje: |14.1.2010 (11:13)
A kdo je teda predátor??? Rambousek nebo Morávek?

Ticháč ! reaguje: |14.1.2010 (21:00)
Příště až budeš/te někoho pomlouvat tak si laskavě zkontrolujte pravopis!
Tady asi někdo nechápe, co ty lidi tedy hasiči pro tu obec dělají. Místo toho aby si napsal kdo jsi a neskríval se pod neznámým jménem je to ubohost. A eště se taky informovat jak to vlastně bylo. Tedy : Pan Rambousek požádal výjezdovou jednotku aby pomohli s odlízením sněhu, to si myslím že se nám povedlo na 100%. Ber to jako zásah živelné pohromy (např. Povodně).
Každého asi štve, že ten kdo to píše tak si sprominutím válí prdel doma než aby šel něco udělat a pomoct !! Nezlobte se na mně ale líp to napsat nejde.

Jiříček reaguje: |14.1.2010 (22:06)
Ty jo! Nejdřív někoho osočit z toho, že píše hrubky, což nějak nechápu jak souvisí s vyjádřením názoru, ale budiž a sám jich v dotčeném pravopisním hanopisu nasekat jak kdyby si byl na hnoji. Běž se ukrýt Ticháču za takové hrubky nebo vrať vysvědčení ze základky, tedy jestli ho vůbec máš.

predátor reaguje: |14.1.2010 (22:30)
Tak všem děkuji za pomoc s odklízením sněhu… Překvapil pan Novotný Lukáš se svým nářadím… Komu čest, tomu čest….. Příště v hojnějším počtu 🙂 dííííík

Sníh je přece normální reaguje: |14.1.2010 (22:49)
Já bych řekl, že spíš jde třeba i o to, zda všichni zaměstnanci obce i obecních firem odklízeli sníh v obci při této kalamitě. Nemyslím si to. S lopatou jsem tam na té akcičce byl a pívo na Cikánce byl docela dobrý. Jen si ještě myslím, že obec má mít takovou techniku, která je schopná uklizet i sníh. Když už mají techický služby takový sídlo, ptám se kčemu je nám občanům?????? Radši lepší techniku. A říká li někdo, že na to obec nemá peníze, tak se zamyslete jak obec hospodaří a kde jí třeba loni utekly nemalé peníze. Predátor je jistě někdo, kdo si myslí, že v obci je vše vpořádku. A to tedy není!! Konečně aby to vzali do rukou mladí. Pane Ticháči v čem vidíte tu pomluvu? Co vy si myslíte o vybavení obce, a hospodaření s obecním??

Cyril reaguje: |15.1.2010 (08:31)
Pane Ticháč, tady ale přeci nikdo nikoho nepomlouvá, jestli jsem to dobře pochopil, šlo o to že člověk, který se sám podepisuje jako Predátor, v jednom z příspěvků níže tvrdí, že ví jak to bylo s vyhrnováním v kempu a pak ale odmítá odpovědět na jednuduché otázky. Z dalšího jeho příspěvku níže je pak jasné, že akci na sníh sám pořádá, čili je asi jasné, kdo že je to ten predátor, protože jako pořadatelé akce sníh se na veřejnosti prezentovali pánové Rambousek a Morávek. Nechápu tedy proč se jako veřejný činitel nepodepíše svým jménem a neodpoví na otázky jemu adresované.

Chodníky stále neprůchodné reaguje: |15.1.2010 (18:05)
Tak kalamita pryč a já už skoro týden čekám, kdy už konečně budu moct vyrazit s kočárem po nějakém chodníku. Nevím co dělají pánové z technických služeb, ale sníh tedy opravdu neodklízí! Takže mám dál chodit po silnici a riskovat přejetí, nebo si musím počkat, až sníh roztaje??????

Mamince reaguje: |15.1.2010 (20:22)
To votevřený dětský hřiště s neuklizenejma provazama je taky fajne vizitka, jak se umí obec postarat o svůj majetek. Maminko s kočárkem, v Kempu je vyhrnuto tak hura na prochazku, ale bacha abyste nezaplatila vstupný:-)))) Proč se neodvážej hromady sněhu, že by nebyli peníze? Asi budou až se prodaj byty na mlejně:-) To byl taky kauf:-) Komu to má sloužit a proč ta změny najednou páni radní? Výrov je stejně zvláštní kraj, parcely tam stojej jak před 15 lety. Schválně, kdo o nich věděl ať se ozve a kdo ne tak taky…. Docela mě to zajímá….

Tomáš Musil reaguje: |15.1.2010 (22:02)
S chodníky je to problém, je tolik sněhu, že není prakticky možné je vyhrnout v celé šíři. Na to bohužel není technika. Zkoušel jsem to projíždět s tou upravenou sekačkou, ale ta si s tím už nedokáže poradit. Široké chodníky při hlavní silnici se podařilo prohrnout tím zeleným traktorem, ale v ulicích to opravdu nejde. S tím by si poradila jedině sněhová fréza, ale to by se zase lidem nelíbilo, že se jim to fouká na zahrady. Takže jedině odvážet, proč se tak neděje nevím. Mrzí mě že si lidé myslí, že nic neděláme. Kolikrát jsme vyhrnovali celou noc. V neděli jsem třeba vyhrnoval celkem 11 hodin a pak ještě 3 hodiny na zásahu. Domů jsem přišel o půl čtvrté ráno vymrzlý a zcela vyčerpán. K tomu dětskému hřišti, velice se omlouvám, houpačky a provazy jsem chtěl uklidit ač mě mnozí říkali že je to zbytečné, ale pak té práce se sněhem bylo tolik, že jsem na hřiště úplně zapomněl. Hned jak přestanu mít horečku (snad v pondělí) to napravím.

matka reaguje: |16.1.2010 (10:31)
Pane Musil, já velice oceňuji Vaši práci a opravdu se před Vámi za tu neděli skláním. Ale něco mi uniklo? Vy jste v technických službách sám? Já myslím, že ne. Copak ostatní nemají ruce a lopaty? Kdyby všichni pracovníci TS vzali lopaty a prošli všechny chodníky, tak to musí mít za den hotové. Vždyť většina lidí si to před svým domem vyhrnula a zbývá podle mě tak čtvrtina baráků, kde lidi buď nejsou, nemohou, nebo prostě nechtějí. A určitě není potřeba vyhrnovat celou šíři chodníku, stačí přeci na kočárek, nic širšího po chodníku nejezdí ne? a dva lidi se taky vyhnou…

KALAMITA reaguje: |16.1.2010 (16:23)
Pana Musila chválim, ale ještě něco. To jak je v obci uklizeno a jakou techniku TS mají a kdo pracuje na uklízení sněhu je vizitkou hlavně starosty. Ten si má udělat pořádek a podle mě se ted vykašlat na práce na mlýně, atd a všichni z TS do ulic. Chudáci důchodci, maminky s kočárky atd. Jak to teda bylo v tom kempu pane Musile? Platil si to? Nebo to zas platili lidi z obce, sakra? A byli na té brigádě minulou neděli všichni zaměstnanci TS? To Vás nemohl někdo při té kalamitě vystřídat? Děkuju za práci pro obec a odpověďi.

100 procent reaguje: |16.1.2010 (17:30)
100 procent souhlas s matkou. Nenechte si libit jak s vama zachazej.

občanka reaguje: |16.1.2010 (19:02)
Pročpak nebyl na té nedělní brigádě pan Klička? Ten o víkendu pracovat nemusí?

Tomáš Musil reaguje: |16.1.2010 (20:16)
Pokusím se odpovědět na otázky na mě zde položené. Samozřejmě že v TS nejsem sám, v případě sněhové kalamity která teď byla jsem se střídali zhruba po 4 až 5 hodinách. Jezdili jsme vždy ve dvou, jeden traktorem a jeden s Multicarem. Já vyhrnoval s p. Novákem a střídali nás p. Ziegler a p. Vlk. Ráno pak nastoupili na prostor kolem krámu, zastávky a některé chodníky další zaměstnanci (brigádníci). Dokonce byl přijat i jeden občan na veřejně prospěšné práce. Bohužel lidé přijmutí pouze brigádně, kteří byli ze stálého poměru na zimu propuštěni (p. Novák, Mládek, pí. Smolíková a Adyová) nesmí odpracovat týdně více jak 12 hodin a to je nemnoho. Prohrnout chodníky ve větší šíři lopatami je sice možné, ale problém to dlouhodobě neřeší. Jediné možné řešení je sníh odvážet pryč. Jestli zítra začně znovu padat, už to na mnoha místech nebude kam hrnout, protože sněhové bariéry po stranách ulic jsou již tak vysoké, že to při vyhrnování za radlicí padá zpátky na ulici a ty se tak stále zužují.
Co se týče kempu, bohužel nevím jak to mají s placením domluveno, ani jsem nevěděl, že tam někdo z TS vyhrnoval. Na to se musíte zeptat pana vedoucího Zieglera, pana ředitele Ševíta, nebo pana starosty Morávka. Nebo nám to možná objasní pan predátor.
K nedělní brigádě, té se kromě jednoho zaměstnance a jednoho brigádníka (p.Mládek t.č. hospitalizován) zúčastnili jinak všichni pracovníci TS.

Kdo to asi byl? reaguje: |16.1.2010 (20:40)
Kdo to asi byl ten jeden zaměstnanec TS co se v neděli nezůčastnil:-))) Všem ostatním za tu neděli patří velký dík, ale bez odvážení sněhu to bude špatný. Když to víte, prosaďte to u starosty ten prece rozhoduje co se v obci bude dělat. Když se treba jedná o vykácení dřevin na výrově před pozemkem toho (bráchy), aby se tam dostalo auto s cihlama, tak to bylo rozhodnutí okamžité. A TS pracovali jak jim nařídil, nebo se pletu? A ten štěrk a ta práce určitě UNCčka nebyla taky zadarmo. Zas platili všichni občané obce? Nevíte? Proč tohle pro jednoho člověka ani ne ze Břehu jde a v celý obci se nemůže odvážet teď sníh když takhle napadne? Není tam v tom něco divnýho? Co si o tom myslíte pane Musil, jste přece zastupitel a člověk co si myslím že chce pro obec něco dělat. Co má obec ještě v plánu na Výrově vybudovat a pak doufat že nebude chumelit?? Kde jsou peníze az prodej pozemků??? Přece jich bylo tolik. A co máme teď? Vesnici plnou sněhu.

Tomáš Musil reaguje: |16.1.2010 (22:06)
Starosta o tom ví, proč se nepokračuje v odvážení sněhu nechápu, podle mě není na co čekat, ale asi mají na to jiný názor. K Výrovu bych se nerad vracel, napsal jsem toho už tady v minulosti dost, to že tam pracovali TS je pravda, štěrk a UNC zadarmo asi nebylo, jestli to platila obec nevím, ale předpokládám, že asi ano, protože to je obecní pozemek. Že je to truchu nestandartní je pravda, ale alespoň tak vzniklo potřebné parkoviště po kterém mnozí rodiče vozící děti do školy autem tak dlouho volali. Co se bude dál ve mlýně dělat závisí na tom zda obec dostane dotaci o kterou starosta teď žádal. Z peněz za prodej pozemků se průběžně platili faktury f. Vakstav, která výstavbu IS a komunikací na severu prováděla.

Ticháč ! reaguje: |17.1.2010 (09:39)
No já právě nad tím bádám a majinko tuto konverzi nepobírám. Možná jsem to Majinko přehnal, ale já si za tím stojím je ve vesnici hodně lidí kteří proti nám pořád kopou a snaží se naše hlavní náčelníky sesadit Co tedy děláme špatně ? Myslím si že nebejt hasičů tak ta obec není tolik známá, Mnoho soutěží, letos i Ostrava s přípravkou… je toho moc .. , dále nwm k čemu bych se eště vyjádřil…

11.1.2010 (02:45) Hasiči Břehy
Ještě teď kluci od Hasičů jsou u Mělic a dřou. Komu čest tomu čest.

Drtič reaguje: |11.1.2010 (10:05)
Mňo ju celou noc – nejdříve na Sopřeč a pak u Mělic a někteří ráno hned na sníh.. – to budou prémie a modré životy..
To mi ve spojitosti s modrým životem připomíná tu hlášku ze včera z té výborné adaptace Kouhoutova románu Smyčka – „Komunisticky cvičení pohraničníci doběhli buržoazně vycvičeného skauta“

9.1.2010 (22:57) Zajímavý článek
odkaz

Nerozumím reaguje: |9.1.2010 (23:43)
Co to je, malá domů?

9.1.2010 (20:11) predátor
zítra v 9 hod. je sraz u hasičárny pro hasiče a dobrovolníky , hrabla samozřejmě sebou a jdeme na tu pohromu. každá pomoc vítána… Tak zítra…:-))

Rád půjdu reaguje: |9.1.2010 (20:23)
Pane predátor, když to zítra organizujete, povězte nám jak to bude vypadat? Už se ví, kde se bude odklízet a podobně? A prosím odpovězte na otázky níže. Jak to tedy je? Rád půjdu pomáhat konkrétním lidem, ale ulice a chodníky jsou v kompetenci technických služeb obce.

9.1.2010 (18:09) Pro informovaného:-)
Odkud asi predátor ví, jak se věci mají a jaká je PRAVDA. že, odkud asi?:-))

9.1.2010 (16:29) Kdo je víc?
Rád bych si od obce objednal odklízení sněhu, je to možné? Myslím si, že ano. Když je to možné v autokempu, což je soukromý subjekt, tak to může přece být možné i u mě na dvoře, nebo se pletu? Jestli autokemp za takovou službu platí ( užívání obecní techniky, zaměstnaců, nafty) což předpokládám, tak jaká je hodinová sazba.? Prosím o odpověď obecní úřad. Jako podnikatel mě dvůr nikdo zadarmo nevyhrne. Postřeh nakonec: V obci je spousty starších, nemocných občanů, kteří by uvítaly pomoc s odklízením sněhu od obce. Je snad autokemp přednější než občané obce?

predátor reaguje: |9.1.2010 (17:06)
Nejdřív si zjisti, jak se věci mají a pak piš nesmysly. To by mě zajímalo, jaký chytrák takové věci píše, aniž zná pravdu. Pan Ševít si to vyhrnoval sám, kvůli ubytovaným lidem a ty chytráku zítra můžeš přijít pomoct těm nemohoucím lidem s odklízením sněhu v 9. hod před hasičárnu a jsem zvědav kolik dobrovolníků se dostaví, hlavně ti, co to s obcí myslí dobře a všechno jen kritizujou. Tak se těším. Zítra se uvidíme…

Pro predátora? reaguje: |9.1.2010 (17:32)
Odkdy traktor TS patří kempu? Určitě jeho provoz něco stojí? Nebo to jsou nesmysly?

Pro predátora 2:-) reaguje: |9.1.2010 (17:43)
Víte pane Predátor, jde tady o princip obec se má ke všem /lidem,firmám/ chovat stejně a hlavně jako dobrý hospodář. Hospodaří s majetkem všech břežáků. Nic víc v tom není. Co myslíte vy je to špatně tohle chtít po obci?

Drtič reaguje: |9.1.2010 (19:28)
Myslí se to s tou hasičárnou vážně? Hrabla sebou? bo jak? Jinak hádám – ona je ted povinnost odhrnovat sníh obcí na všech veřejných komunikacích patřících obci, tedy i chodnících..

Věta roku:-)) reaguje: |9.1.2010 (19:45)
Nejdřív si zjisti, jak se věci mají a pak piš nesmysly To mohl napas jen ten kdo vi

Cyril reaguje: |9.1.2010 (22:08)
A nebyl to ten samodomo traktor Trabant co má Ševít?? S ním tam už jednou vyhrnoval. Nebo to byl ten zelenej utopenej? A kdo byl za volantem?

Drtič reaguje: |9.1.2010 (22:34)
Na Hrázi ráno prohrnoval nějaký velký traktor silnici, v obci silnice pak s malým utopeným pan Musil

Pro Cyrila reaguje: |9.1.2010 (23:33)
zelenej utopenej to byl, taky jsem ho v kempu viděl. Jestli to kemp platí obci platí nevidím v tom osobně problém. Jestli ne, je to divný.

BIS reaguje: |9.1.2010 (23:39)
V kempu prohrnoval odpoledne Ziegler s traktorem. Dopoledne jezdil v obci s traktorem Musil a s Multicarem Novák. A se svojim Zetorem jezdil Ady.

Zákon reaguje: |9.1.2010 (23:49)
odkaz

7.1.2010 (23:50) Boží mlýny
Boží mlýny melou všem a jistě. Co myslíte lidi? A na Výrově máme hezkou zahradu a hezký mlýn:-))

Matouš Eliáš reaguje: |8.1.2010 (11:22)
Co se stalo na mlýnu????

Krajská ODS to ví???? reaguje: |9.1.2010 (10:12)
Spíš co se stalo s pozemkama za školou, když jsem se to dozvěděl nedokážu to pochopit. Nebo to chápu až moc dobře:-) Co si asi Ti naši někteří představitelé obce o nás občanech myslí???? Ty pozemky přece nejsou jen zanedbané zahrady jak říkají, ale již se tam asi podle vykácení a hromady cihel plánuje něco stavět. Nebo ne? Takže pozemky stavební? A jestli ne? Tak proč se tady na takovou zahradu budovala kanalizace, el. přípojka, dnes už i vybudovaná štěrkovou cesta a točna pro náklaďáky a to vše prodáno za 85korun metr čtvereční. Všem doporučuju se podívat kolik stojí půda v takovéto kvalitě tady a v okolí. V úplně jiných řádech… Ať tady napíše pan Starosta co to má znamenat, jestli mu to příjde morální a pro obecní pokladnu výhodné? Jestli si nemyslí, že obec mohla vydělat prodejem víc peněz (které mohla mít teď v době krize) a jestli ví, co si o tom myslí třeba krajská organizace ODS? Je pravda, že v zastupitelstvu obce Břehy je 6 členů nebo nominovaných za ODS? Pak se jich ptám, to s tím všichni souhlasíte????

5.1.2010 (21:49) zachranka a policajti
Co se stalo v kempu? nevíte někdo?

F. reaguje: |6.1.2010 (20:33)
Trochu se to tam prý popralo. Někdo vers. Indián od Novotných.

Lamer reaguje: |7.1.2010 (08:31)
A co? na kudly? na kudly? a kdo byl tedy ten druhý?..

3.1.2010 (12:28) Tom
Milý tenisti, kdy bude další schůze, rád bych se přišel podívat. Možná přihlásit. Jen se chci zeptat? Jak budou využity peníze, které zaplatím jako příspěvek a případně jak jsou kontrolované peníze vybírány od nečlenů a na co jsou vynakládány? Nerad bych platil za něco čemu nerozumím. Díky za odpověď at vím zda to má cenu.