Diskuse


 

877 komentářů

  • Název pochází z historie , snad tam kdysi tábořili nositelé téhož jména , případná změna by musela vyjít od nového majitele části objektu (bývalé hospody )-obce Břehy , je otázka jestli by objekt sídla dětské skupiny a možná i bydlení seniorů ,nějaký název musel mít ,spíše jde o to ,že tento název se objevuje v některých mapách a publikacích a je součástí historie Výrova a tak bych byl pro jeho zachování .

 1. Tak se to tomu morávkovi zase podařilo, Obec koupi kus Cikánky a u velmi rušné silnice udělá zázemí pro nějakou dětskou skupinu a v patře pěkně po schodech byty pro seniory :-))) Vtip za obecní peníze. Už ať jde k čertu, tenhle sociální inženýr.

  • Nějak se autor plete v pojmech ,žádný kus Cikánky -jde o dvě nemovitosti s různými majiteli a shodou okolností je i ta bytová také na prodej-takže Cikánka celá ,to ostatní s obcí nesouvisí.
   K těm schodům , ony snad existují i výtahy a není problém jej do projektu zakomponovat i kdyby šlo o vnější ze dvora .

  • Technicky žádost o snížení nájmu restaurace v Autokempu Buňkov schválena už podruhé nebyla a pokud bude podána další žádost, bude se o ní rozhodovat znovu.
   Podrobněji – byly zde předneseny různé pohledy a názory. Nebudu je adresovat, jen je shrnu.
   Argumenty pro snížení nájmu:
   – snížení návštěvnosti, dražší pivo, zvýšení provozní režie
   – vůle obce k zachování kompletně renovovaného prostoru, který poskytuje restaurační služby nejen občanům obce
   – zohlednění rovného přístupu obce k obdobným nájemcům, tedy obě restaurace v obci by měly mít stejné podmínky
   Argumenty proti snížení nájmu:
   – ve srovnání s druhou restaurací, kde je výrazně nižší nájemné, je restaurace v kempu po kompletní rekonstrukci
   – kvalita služeb v kempu je oproti Křižovatce tristní, už jen v absenci jídla, ačkoliv má nově vybavenou kuchyň
   Jak je vidět, i kdybychom chtěli uplatnit rovný přístup, budeme narážet na mnoho problémů. Kromě velikosti prostor a porovnání stavu dlouho před a po rekonstrukci je zde také otázka lokalizace a s tím související otázka konkurenční výhody (kemp / blízkost hlavní silnice / možnost parkování). Podle mě ale nemá výrazně převažující konkurenční výhodu ani jedna restaurace. Je spíš otázkou, jak třeba využívají možnosti marketingu.

   • Tak z kempu obec nemá nic, žádný najem, poplatek. Zisky negeneruje.
    Obec tady má svůj vlastní kemp, za miliony opravenou restauraci v kempu a nemá z toho skoro nic, natož občané, max obsazené dětské hřiště a bordel v noci.
    Jestli nájemce restaurace (vedoucí kempu v jedné osobě) chce snížit nájem opakovaně. Plati teď cca jak pronajem bytu v Přelouči. Tak ať obec vyhlásí vyběrové řízenína na provozovatele s jasným nájmem hlavně výhodným pro obec, ne jen pro provozovatele. . P.s. Slyšela jsme , že v kempu končí jističe z tenisových kurtů a bůh ví čeho, tak jen doufám, že vybírají peníze za energie jak mají, když chtějí snížit nájem, když se jim tak nedaří. Zastupitelé by se měli pořádně podívat na celkové hospodaření
    celého vlastního kempu.

 2. Tak nám v pondělí školka stávkuje… chudáci rodiče, kam dají děti. No jo, učitelky toho mají moc a za málo peněz. V létě 6 týdnů dovolené a všechny svátky a další věci volno…a stále to je málo. Kdo zaplatí rodičům, že nemůžou dát děti do školky a už po létě už žádnou dovolenou nemají?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *