Diskuse


 

872 komentářů

 1. Dobrý den,
  zajímalo by mě, zda se zastupitelstvo obce zajímá jak udělat ze Břehů chytrou vesnici? Jde o velkou změnu, která bude od července příštího roku povinná a kupodivu to nebude změna k horšímu, ale bude užitečná pro všechny obyvatele. Jde o výměnu stávajících elektroměrů za digitální. Odpadne odečítání spotřeby, bude se realizovat automaticky, každý uživatel bude moci využít denní odečet poslaný do jeho mobilu, naprosto nepostradatelná věc pro fotovoltaiku a elektromobily a pro všechny kdo chtějí uspořit za elektřinu. Jedna chytrá vesnice už existuje a jmenuje se Starovice a je na jižní Moravě.
  Odkaz:
  https://www.volty.cz/2023/09/17/od-pristiho-leta-musi-distributori-zacit-s-instalaci-chytrych-elektromeru-do-site/

  Zastupitelstvo neoficiální stránky nečte, takže si nedělám žádné iluze.

  • K věci – jistě ,tato novinka bude jistě užitečná ,jen nechápu co s tím tak asi může dělat zastupitelstvo obce -výměna elektroměrů je věcí správce distribuční sítě , tedy zde ČEZ a ten má jistě plány a harmonogram ,kdy a kde takovou výměnu bude provádět a dost bych se divil, že by to bylo v celé obci najednou (tolik montérů ČEZ ani nemá v regionu), spíše v termínech ,kdy ten který elektroměr je navržen k výměně ,nebo po dohodě u fotovoltaik.
   Smluvním partnerem odběru elektrické energie (kromě objektů obce ,osvětlení apod.) je každý jednotlivý majitel nemovitosti a ten musí být o výměně být informován (kromě elektroměrů v sloupcích na hranici pozemků) ,kvůli umožnění přístupu na pozemek .

 2. Dobrý den. Co se to k nám stahuje za exoty? V Přelouči vyházeli všechny dětský a bezdomovce z bývalé Tesly a teď to všechno bydlí v autpcempu. To paní Lucie ubytuje všechno kvůli penězům a kde je ochrana nás všech, hlavně že máme peníze. Jsem zvědav kdy se to projeví na krádežích a prodeji drog naším dětem a to už bude třeba pozdě.

  • Je to hrůza co se děje. Obec by měla okamžitě zasáhnout. Když bydlel před lety na výrobě bezdomovec Morávek ho vyprovodil až k vlaku 🙂 Jsem na to zvědavý co se stane dnes milé zastupitelstvo.

 3. Pan Fuchs zapomíná ,že obecní rozhlas současně upozorňuje občany obce na to ,že nějaký prodavač různého zboží do obce přijel , kde bude prodej uskutečněn a v jakou hodinu a kde -je to tedy i služba pro občany a to i ty ,kteří zde prostě jen léta bydlí .Hlášení závisí i na době příjezdu prodejce a musí době zahájení prodeje předcházet ,jinak by postrádalo smysl.

 4. Opravdu má obecní rozhlas sloužit k prodeji čehokoliv a komukoliv? Kolik za to prodejci platí do obecní pokladny? A opravdu to musí být po 8 ráno o prázdninách, kdy mají lidé dovolené a chtějí se vyspat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *