Diskuse

709 komentářů

 1. reaguji na kouř z komína -viz předchozí články (Nerudova)
  Občas ten kouř cítím až u nás a to bydlím dále než přímí sousedé , a nyní k možným příčinám
  malý tah v komíně , možná je komín zadehtovaný nebo je tam nějaká překážka – chodili tady kominíci, každý má jednou za rok mít vymeten (minimálně) plus dokument o kontrole, existují firmy které dokáží i dehtovou zátku odstranit frézováním nebo vypálením
  častá příčina je ,že po zatopení se kamna přivřou ,takže spalovací proces probíhá nedokonale , někdo se svojí neznalostí dokonce připravuje o efekt hoření par z paliva (druhotné spalování ),čím černější kouř ,tím vyšší podíl uhlíkových sloučenin (nespálených)
  Pálení nevhodného paliva (mokré dřevo s vyšším obsahem vody
  spalování odpadků apod.)
  Doba po zatopení -max 30minut ,může kouř být viditelný, mě lby ale postupně světlat a méně páchnout po dehtu, poté už by měl být kouř světlešedé barvy

  • Zdravím,
   Obecně závazná vyhláška obce Břehy č. 2/2013 v článku 3.f) s využitím čl.5.1) asi zcela nepostihuje problematiku. ale jde přeci o veřejné ovzduší, tedy veřejný prostor….
   Příkazy a zákazy, které se nekontrolují, nevyžadují a nepostihují pozbývají významu.
   Zkuste třeba i anonymně ty měšťáky (MP) zavolat…

 2. na pohozené pytle v Živanicích ale i někde jinde ,není zrovna vábný pohled ,zvláště když tam jsou třeba den či dva před datem svozu
  co je asi horší je ,že zvláště v letním počasí ,bude takový pytel ,do kterého budete postupně dávat plastový odpad-nevonět , nebo se Vám chce vymývat kelímky od jogurtu, obaly od masných výrobků
  logické řešení je buď zvýšit počet kontejnerů na plasty nebo zařídit častější odvoz podle stavu naplněnosti kontejnerů ,navíc mám takový dojem ,že některé odpady (sklo, kartóny) ani nepocházejí z obce a prostě někdo z okolí je tady odkládá

 3. Zdravím všechny obyvatele Břehů,
  tak nám začala topná sezóna, je to nejen vidět, ale bohužel i cítit. 🙁 Když se člověk rozhlédne, tak snad v každé ulici je aspoň jeden barák, ze kterého „čmudí“ smrad. Ovšem na toho dobytka v Nerudově ulici hned u silnice asi nikdo nemá. Po projíždění okolo jejich baráku nebylo vidět na metr a ten smrad, skoro jak když pálí mrtvoly. To je fakt vrchol!!! Lidi, proberte se, všichni to dýcháme.

 4. Dobrý den, vzhledem k tomu, že zde bydlíme caa 2,5 roků jsem se chtěla zeptat jestli by nešlo nějak vymyslet třídění odpadu. Myslí, že by nebylo špatný kdyby šlo vyzvednout si barevné pytle na úřadě a třeba caa 1 za měsíc udělat svoz. Nějak podobně to mají v Živanivich.

  • Dobrý den,
   jednou před lety se toto téma projednávalo na zastupitelstvu a tehdy byla jediným protiargumentem „nevzhlednost“ obce v době svozu pytlů, což ovšem stačilo na ukončení diskuse o tomto návrhu. Od té doby už toto téma nikdo nezvedl. Osobně jsem pro, aby se o způsobu a ceně svozu odpadů znovu začalo mluvit, takže jako první jednoduchý krok vidím otevření ankety na toto téma. Další nápady přivítáme.
   Díky za názor.
   Káča

 5. Dobrý den, nevíte někdo prosím, proč obec sází lípu někde u lesa na výrově? Taková lípa má být v místech kde je vidět a všichni si připomínají diky ní naši republiku. Co třeba prostor před hospodou na kříži, nebo v místech mezi silnicí a dětským hřištěm. Trochu rozumu prosím.

 6. TAKŽE 25% dopravy pojede přes Břehy.

  1. Dopravní vztahy

  Nová těžebna štěrkopísku je umístěna u silnice III/32219 , která je spojnicí silnice I. třídy I/2 Přelouč – Pardubice a silnice II. třídy II/333 Přelouč – Lázně Bohdaneč. Využívání silnice III/32219 pro nákladní dopravu ve směru Mělice – silnice I/2 je vyloučené s ohledem na nevyhovující most přes Labe se zákazem jízd nákladních automobilů. Ve směru Mělice – Lohenice – Přelouč je rovněž nevhodné (nevyhovující průjezd Mělicemi, kontakt s rekreačním územím) a pro jízdy těžkých nákladních automobilů nelze tento směr doporučit (uvažovat). Nákladní dopravu je proto nutné směrovat po silnici III/32219 ve směru na II/333 Přelouč – Lázně Bohdaneč.

  2. Rozdělení přeprav do jednotlivých směrů:

  II/333 – směr Lázně Bohdaneč 50% (28 + 6 jízd/den; max. 5 jízd/hod.) II/333 – směr Přelouč 25% (14 + 2 jízdy/den; max. 3 jízdy/hod.) II/324 – směr Rohovládová Bělá 50% (14 + 2 jízdy/den; max. 3 jízdy/hod.) III/32219 – směr II/333 100% (56 + 10 jízd/den; max. 10 jízd/hod.)

 7. Dobrý den všem. Musím říct, že to co vybral pan starosta do komise k volbám bylo něco strašného. Ty dvě rádoby dámy na konci a jejich mluva,fakt krása. Už opravdu nic lepšího tady nebylo? A výsledek voleb? Myslím že si to všichni poznáte nechápu,jak se tam většina mohla dostat vždyť pro tu obec ani nic nedělají,jen dostanou správné místo na kandidátce.Celé volby byla jen ohromná fraška.

 8. Dobrý den,
  nevíte, prosím, zda je pro rok 2018/2019 někde zveřejněn rozpis cvičení v sokolovně? Případně zda bude ve Břehách nějaké cvičení pro děti školkového věku? Bohužel jsem nic nevypátrala… Děkuji.

  • Dobrý den, všimli jste si někdo kolik těch kamionů projede Břehama s odpadky z HK atd.? Chtělo by to zrušit skládku ve Chvaleticich… více kontrol policie náklaďáku ve vesnici a omezení jejich rychlosti. To by je mohlo odradit jezdit rychle a nebezpečné.

 9. Když už chcete být moderní a jste v aplikaci moje obec, tak hlavně buďte aktuální a informujte o všem co se děje v obci. Jinak se na to vyprdněte a udělejte raději častěji Březen. Ne jak poslední roky kdy vydáte jeden až dva ročně a mimo samochvály v něm nic důležitého není. Byli roky kdy to bylo super a bylo vidět, že někdo chce informovat občany Břehů. U vás aktuálních to tak nezlobte se není a to máte úplně jiné možnosti. P.s. Děkuji za brehy.eu jediné místo, kde se něco dozvíte.

  • Klasika, nejen aplikace moje obec, ale třeba i oficiální stránky obce a jejich aktuálnost je děsivá. To obec platí málo zaměstnaců, co by toto měli aktualizovat, nebo je to jedno?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.