Dekrety na dotaci z ROP Severovýchod předal hejtman Martínek

Letohrad – Dekrety na dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod převzali 10. listopadu v Letohradě z rukou předsedy Regionální rady a pardubického hejtmana zástupci tří projektů. Ty jsou zaměřeny na rozvoj cestovního ruchu.

„Situace ohledně čerpání evropských dotací z Regionálního operačního programu a zejména státního podílu se v létě hodně komplikovala. Při pátečním jednání s ministrem Kalouskem jsem byl ale ujištěn, že všechny letos schválené projekty, kromě krajských, dostanou v příštím roce státní podporu a nebudou tak nuceny hledat další zdroje financování,“ uvedl hejtman. To je dobrá zpráva pro desítky zástupců realizovaných projektů z ROP Severovýchod. Patří mezi ně i Jiří Dytrt, starosta Žamberka, Josef Koubík, starosta Pastvin či Pavel Tacl, jednatel společnosti Eywan, kteří dnes v Letohradě převzali dekrety na dotaci.

Město Žamberk  získalo 7,4 milionů korun na rozšíření stávajícího sportovně – rekreačního areálu Pod Černým lesem. „Postavíme nové srubové chatky s celoročním provozem, outdoorovou horolezeckou stěnu a víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Zmodernizujeme také stávající masážní vanu a přírodní koupaliště. Počítáme i s výstavbou parkoviště a příjezdové komunikace,“ řekl Jiří Dytrt. Pastvinský starosta Koubík hovořil o stávajícím zastaralém centru obce, kterou v létě díky Pastvinské přehradě vyhledávají tisíce turistů. „Chceme postavit nové infocentrum, víceúčelové hřiště, chodníky a relaxační zóny. Upravíme také systém parkování i autobusových stání,“ seznámil se záměry obce starosta, který je ve funkci pouhé dva dny. Pastviny získaly dotaci ve výši 11,2 milionu korun.

O revitalizaci letohradské tvrze Orlice hovořil Pavel Tacl.  „Díky projektu, na který bude společnost Eywan čerpat dotaci 66,4 milionů korun, se středověká tvrz promění v areál kultury a služeb pro turisty, konkrétně pak čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním sálem, s restaurací, středověkou krčmou a expozičními prostory,“ řekl. „Pardubický kraj obvykle končí v žebříčku turistické návštěvnosti na předposledním místě v porovnání s jinými kraji. Také proto jsme vybrali tolik kvalitních projektů z oblasti cestovního ruchu, protože očekáváme, že do kraje přivedou více turistů,“ dodal hejtman Martínek.

Eva Jouklová
tisková mluvčí RRS NUTS II Severovýchod
Zdroj: www.pardubickykraj.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *