Zlatý erb: Do celostátního finále postupují Heřmanův Městec, Břehy a Pustá Kamenice

Pardubice  – Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb  vyhlásila porota  v pátek 26. března.  Ocenění za nejlepší webové stránky města a obce převzali starostové z  Heřmanova Městce a Břehů. Digitalizovaná kronika obce Pustá Kamenice získala cenu v kategorii elektronická služba. Cenu veřejnosti si z Pardubic odvezla obec Starý Mateřov.

„On-line elektronickou komunikaci považujeme za určitý komfort pro občany. Domníváme se, že dálkový přístup na úřad přes internet šetří lidem čas. Podnět či žádost mohou občané  zaslat kdykoliv, a to  bez ohledu na úřední dny,“  uvedl  ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht jeden z aspektů, proč kraj podporuje modernizaci informačních technologií. „Soutěž také podněcuje zájem občanů o věci veřejné,“ dodal ředitel Folprecht.

Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z  ekonomicko správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu. Povinné zveřejňované informace hodnotil vedoucí organizačního oddělení odboru organizačního a právního a krajského živnostenského úřadu Krajského úřadu Pardubického kraje Libor Nekvinda. Vedoucí oddělení informatiky Martin Halámka, koordinátor krajského kola tradiční soutěže Zlatý erb, sdělil způsob, jak porota dospěla k vítězi soutěže veřejnosti:  „Cena  je udělována na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce.“

Soutěž Zlatý erb vrcholí vyhlášením výsledků celostátního kola na konferenci ISSS v Hradci Králové, která se koná 12. dubna 2010.

Výsledky krajského kola 2010

kategorie Pořadí subjekt poznámka
města 1 Heřmanův Městec
2 Králíky
3 Slatiňany
obce 1 Břehy
2 Předhradí
3 Pustá Kamenice
elektronická služba 1 Pustá Kamenice Digitalizovaná kronika obce
2 Čepí, Starý Mateřov Zasílání aktualit sms, email
3 Čepí, Starý Mateřov Zasílání aktualit sms, email
cena veřejnosti 1 Starý Mateřov 38 / 313 = 0,1214
2 Čepí 48 / 406 = 0,1182
3 Pustá Kamenice 10 / 303 = 0,0330

 

Vítězové v kategorii města a obce obdrží černobílou tiskárnu HP LaserJet P1006 za 2808 korun, v kategorii elektronická služba dostane obec skener HP ScanJet G2410 v hodnotě 1743 Kč.

(mag)
Zdroj: www.pardubickykraj.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *