Ochotnický spolek

Soubor fotografií ze zatím neidentifikovaného představení z let 1955/56 břežského ochotnického spolku nám laskavě poskytl pan Drábek, za což mu tímto velice děkujeme. V této době hráli ochotníci tato přestavení: „Třicet stříbrných“, „Howard Fast“, „Turandot“, „Slavnosti lampionů“ nebo „Úklady a lásky“.

Ochotnický spolek však vznikl ještě za Rakouska-Uherska a například z kroniky se dovídáme, že v roce 1939 hráli představení „Vojnarka“.

Velice přivítáme jakékoliv další informace, ať už k následujícím fotografiím, o ochotnickém spolku, jeho činnosti a samozřejmě i další fotografie. Psát můžete na email tycaci@centrum.cz nebo do diskuse pod fotkami.

 

Další starší fotografie ochotnického spolku

 

Jeden komentář

  1. Možná by stálo za to podívat se na chodbě u knihovny je tablo s fotografiemi z horního souboru , je možné ,že by tam mohla být nějaká informace .Jinak kromě pana Hlaváčka poznávám pana Kočárníka (přes ulici k OÚ dnes Turoňovi)-třetí řada první foto a pana Kysilku , třetí řada třetí foto, pan Drábek je dle mne čtvrtá řada první foto, z dam mi nic nenapadá,v té době mi bylo 8 let a do divadla jsem nechodil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *