Diskuse


 

872 komentářů

  1. Máte starý plynový kotel Viadrus (v obci se montovaly plošně v řadě domů) -pokud jeho funkce se o dost zhoršila, může být závada docela lehce odstranitelná , pod oběhovým čerpadlem je fitinka klíč vel. 32 a pod ní je kovový filtr ,ten ,když se zanese ,brzdí to průtok a funkci kotle. Nejdříve ale musíte uzavřít ventil ,který je nad čerpadlem(šroubovákem) a zavírací kohout pod čerpadlem .
    Filtr je docela snadné vyčistit kartáčem a omýt teplou vodou , vrátit na místo se zašroubováním matky fitinky (nutné dát na závit koudel a napustit ji fermeží). Pak už uvolníte ventil nad čerpadlem a kohout pod čerpadlem a kotel bude opět fungovat jako dříve .

  2. Dělat zájezd pro důchodce, týden před volbama za obecní peníze je dobrá opičárna 🙂 To už pan morávek neumí vymyslet nějaké otvírání čehokoliv, jako každé volby 😀. Slabý. No jo, stárne 😀

  3. Velice mě rozesmála kandidátka Břehy Břehům manželů Novákových, to tu snad ještě nebylo složit celou kandidátku z jedné rodiny, syn, dcera, sestra, sestřenice, neteř, matka a teta. Navíc všichni zajisté bydlí ve Břehách, že? Takže Břehy ne Břehům, ale Novákovým…

  4. Dobrý den,
    dnes jsem se byl občerstvit v obecní hospodě Na Křižovatce. Dost ne udivilo, že pivo Radegast 12° je podáváno v necejchovaných půllitrech.
    Při sobotních oslavách 125 let SDH si asi provozovatelé přijdou na své….
    S.

  5. Dobrý den,

    svozový plán jsem nenašla na oficiálních stránkách OU a to se už na webu pohybuji docela jistě. Odkaz na Břežský Google kalendář na neoficiálních stránkách není, a tedy ani nevím, zda ho někdo používá, je možné, že je přístupný na mobilu. Pokud je to aplikace pro Android, tak je to další ikona, která „zapleveluje“ malé zařízení, kterým mobil je. Přeci není problém dát pdf soubor do hlavního menu stránek a pokud někdo používá mobil a má přístup na internet tak si ho zobrazí, stejně jako to může udělat na počítači a žádnou „appku“ na to nepotřebuje ani se nemusí prohrabávat spoustou dokumentů na oficiálních stránkách. Pokud je dokument na oficiálních stránkách stejný jako byl dokument ve schránce tak je udělaný dobře, je srozumitelný a jde jen o to ho jednoduše zpřístupnit.

  6. Dobrý den,

    očekávala jsem , že na webových stránkách obce najdu svozové plány odpadové firmy. Mohou to udělat neoficiální webové stránky obce ? Pokud to uděláte předem vám děkuji.

    • Obec vydala tento svozový kalendář v papírové formě a každý jej dostal do schránky. Na oficiálních stránkách je k nalezení i elektronicky jako tabulka v pdf. My jsme se vydali elektronickou cestou, a to přes Břežský Google kalendář, kde jsou kromě svozových termínů i termíny všech akcí, které se tu dějí.
      Jestli ale i přesto máte zájem, aby byl obcí vydaný svozový kalendář zveřejněný i zde, prosím napište a napravíme to.

      • Spíše bych se přimlouvala za to, aby se kalendář podobal tomu, jak vypadá, když si kliknete na plus v novém kalendáři v dolním pravém rohu. Ten váš by možná šel upravit v nějaké volbě nastavení, aby okénka neměly tak nesmyslně velkou šířku, určitě je někde nastavení národního prostředí, aby údaje o hodinách neměly příponu AM a PM

        • To vše ale závisí, jak si to nastavíte Vy na Vašem zařízení pod svým Google účtem, případně v nějaké své aplikaci kalendáře. Jestli tady mohu něco doporučit, tak mám dobré zkušenosti s aplikací aCalendar. Každý ale používá, co mu vyhovuje. Možností je nepřeberné množství.

Napsat komentář: Místostarosta 3. Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *