Diskuse


 

798 komentářů

  • Dobrý den,

   podrobnosti k bodům 14, 16 a 17:

   OZ schválilo nákup přívěsu Agados Handy (750 kg / 2 m délka) za 15.000 Kč bez DPH. (Obecní Berlingo má kouli.)

   OZ schválilo prominutí dluhu na nájemném za rok 2021 provozovatelce restaurace v autokempu Buňkov ve výši 50.000 Kč. Restaurace musela být kvůli vládním nařízením v období 1-5/2021 uzavřena a v období 11-12/2021 byl provoz ze stejných důvodů omezen. Roční nájemné podle vyjádření starosty činí 158.400 Kč, z čehož již 108.400 Kč bylo uhrazeno. Usnesení o takové výši nájemného se mi ale nepodařilo dohledat. Poslední dohledaná schválená výše nájemného restaurace v kempu je 200.000 Kč za rok, a to ze dne 10. 4. 2019.

   OZ schválilo memorandum obcí (kromě Břehů např. Lohenice, Živanice, Lázně Bohdaneč, Rohovládova Bělá, Přelouč, Chlumec nad Cidlinou….) deklarující veřejný zájem na nepovolení težby štěrkopísku v dobývacím prostoru Lohenice IV. EIA totiž byla zrušena, ale je téměř jisté, že bude podána znovu. Více o těžbě na http://www.brehy.eu/dobyvaci-prostor-lohenice-iv-a-nasledna-tezba-sterkopisku-v-i-etape/

  • Veřejné osvětlení spravuje firma Osvětlení a energetické systémy a.s. Nefungující pouliční osvětlení ve Břehách hlaste na bezplatném tel. 800 101 109 – stačí říct číslo lampy.

   … snad je to pořád aktuální.

 1. Chtěla bych se tu všem omluvit za mylnou informaci o dnešním svozu a připojuji vysvětlení.
  Dostala jsem informaci, že nové znění smlouvy s SOP je platné od 1. listopadu, tedy mi z toho logicky vyplynulo, že v pondělí svoz nebude.
  Doufám tedy, že v pátek skutečně podle nového rozpisu svoz TKO a plastů proběhne.

 2. Popeláři jezdí !!!!! Na to že v tabulce jak o ní tak hezky píše pan místostarosta 1.11. nemá žádné barevné kolečko a po hlášení rozhlasu smutné zprávy ze včera večer, kde chybělo jen zvonění zvonu, popeláří jezdí ulicemi sem a tam a sbírají popelnice těm co pochopili, že je lepší doufat, než se spolehnout na vedení vesnice. Vivat popeláři. Sláva.

  • A viděl jste kolik je v obci dnes vystrčených popelnic??? Tolik lidí to ani nezaregistrovalo. Informovanost 0. Dat to na web obce bez vysvětlení a více informací 4dny před tak zasadní změnou je amaterismus. Při rozvozu barevnych popelnic bylo dětmi co je rozvážely řečeno, že se vše včas dozvíme. Snad nebudou plné lesy odpadků kolem Břehů a nad vesnicí černý kouř. A jedna otázka. Nemáme jako občané předplacený svoz odpadu jednou týdně do konce roku 2021? Děkuji za reakci.

   • Popelnic na vysypání bylo na ulicích hodně. Při rozvozu popelnic bylo řečeno, že budou občané informováni. Jestli se informací míní to, že se ofotí na web jeden list z kalendáře dva dny před ukončením měsíce a udělají se kolečka, tak to je velká mýlka. A co ti staří občané, kteří ke svému štěstí nepotřebují internet??? Mají smůlu, hlavně, že se hlásí, když přivezou spodní prádlo nebo víno, ale to hlavní se nedozvíme.
    Vyvážet směsný odpad jednou za 14 dnů není vůbec hygienické (pleny, ostatní hygienické potřeby), zvláště v létě – a nebo budeme odpad do těchto popelnic vynášet s rouškou???? Ne, doma si to nikdo nenechá, odpadky budou všude. Souhlasím s Vámi, zaplaceno máme za svoz 1 x týdně, tak proč se to mění??? Přelouč chtěla přejít taky na svoz 1 x za čtrnáct dnů, ale nakonec tuto myšlenku opustili. Jenomže my nejsme Přelouč.

 3. Pochopil někdo jak ten odpad? Kocourkov hadr. Ps. Hadr je komunál nebo bio 🙂 komunikace vedení obce absolutně selhala. Hlavně, že máme nová obecní auta víc lidí ve stavu a místostarosta mluví o náročné akci. :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.