Diskuse

732 komentářů

 1. Opravdu obec potřebuje dalšího vlastního zaměstnance na obecním úřadu? To tomu starostovi nepomůže víc místostarosta, jako to bylo dříve? Obě jsou to přece slušně placené práce.. I ve větších vesnicích, mají mnohem méně vlastních zaměstnanců a šlape jim to tam. Bude doba, kdy bude každá koruna pro obec dobrá.

 2. Dobrý den, všude čtu jak v této době je důležité časté větrání aby se ten debilní covid doma neuhnizdil. Bohužel v naší obci to opravdu nejde. Když otevřu okno naleze mě domů takovej smrad z těch sraček co lidi nahází do kamen že to zabije nejen covid ale i mě. Lidi je to opravdu nutný takhle si otravovat vzduch?

  • není to v celé obci a dá se proti jednotlivcům zakročit sledováním ,nafocením a ohlášením na obci .Je ale třeba vědět ,že po zatopení každý kotel potřebuje nějakou dobu na rozhoření a nástup plného spalování .Velká chyba je předčasné zavírání kotle kdy se zamezí druhotnému spalování plynů v kotli a kouř obsahuje dehtové části
   nekvalitní uhlí, špatně nebo vůbec nečištěný komín, předčasné zavírání kotle a spalování odpadu.
   Momentálně je ideální doba na topení dřevem , ceny jsou nízké a pokud někdo topí dřevem z lesa (nikoliv z nábytku ,okenních rámů atd.) je kouř prakticky bez dehtu a zápachu.
   Na prvním místě by ale logicky měl být plyn a elektřina zvláště při využití solární energie

 3. K těm odpadům a pořízení nádob, hlavně na plast . Příští rok bude omezen přístup do Přelouče , k vůli opravě mostu . Nyní se spousta odpadů ,hlavně plastů ,vozilo k Tescu Přelouč . Nádoby u krámu ve Břehách věčně plné …..Jak to asi bude vypadat, až plasty spousta lidí ,tyto, přestane vozit do Přelouče ? co myslíte ?

 4. Kontejnery u obchodu -lidé by si měli uvědomit (nastudovat ) co je plast a co ne -vyvážel jsem plasty a první kontejner zleva je téměř plný zbytků čedičové nebo skelné vlny-někdo ,kdo zateploval se takto a špatně??? zbavil tohoto materiálu ,který vůbec nepatří do plastů, a zabírá jen místo v kontejneru, do kontejneru na plasty také nepatří polystyrén . Zbavit se staré plastové židle tím, že ji celou někdo narval do kontejneru celou postrádá logiku , zabere místo a vejde se tam potom mnohem méně. Dvakrát do roka je sběr u TS ,jinak není problém tu židli rozdělit na kusy které jsou skladnější

   • nemyslel jsem to čistě materiálově jako u té čedičové vlny ,ale i objemově -když někdo má dva kousky obalu z polystyrénu , tak tam patří ale já mám na mysli případy ,kdy lidé se zbavují zbytků ze stavby po zateplování a to je třeba kubík a kontejner je hned plný a na nás, co tam dáváme jen plasty z domácnosti pak nezbývá místo
    a co na to co jsem tam nedávno viděl x kusů zářivkových těles bez trubic -co je na tom plastového -podnikatelé a ti co mají hromadu materiálu třeba po zateplení apod. , by měli najít jiný způsob jak se odpadu zbavit
    věřím, že pokud budou domovní žluté kontejnery, tak by si něco takového tam dávat těžko někdo troufl

   • pro pěší a cyklisty není až tak důležité jak dlouho uzavření potrvá ,ale zda bude možné po mostu v době prací přejít(převést kolo) , varianta s obchůzkou (objíždkou) přes Slavíkovy ostrovy je nepřijatelná ,zvláště večer .Navíc by šlo o neúměrné prodloužení cesty přes les a po neosvětlené silnici na Semín.
    To už blíže by to bylo tzv. Drážkami k Starému Labi ale to by se musela ta cesta vylepšit a poslední úsek upravit do pochozího stavu. Nevím proč nemohou zřídit podobnou lávku co byla u mostu ve Valech která pěším a cyklistům sloužila po dobu stavby.

    • Jo, tak už vidím, jak si zhotovitel nechá jen tak běhat lidi po staveništi, někdo si tam něco udělá a minimálně ho to bude stát pěkný prachy… nehledě na to, že bude odbouraná celá mostovka a chodníkové římsy a chvílema to bude zcela neprůchodné (budou zvednutá mostní pole kvůli výměně ložisek). Lávka je podle mě o financích – most ve Valech stál cca 260 mil.(stavělo se to rok a něco…), tahle oprava vyjde tak na 1/10, tj. 26 mega, a pokud samotná lávka vyjde odhadem na min. 1 mil., tak se to investorovi moc „nevyplatí“. Ale pořád se dá použít veřejná doprava.

 5. Dobrý den, prosím vás nevíte někdo proč nesvítí veřejné osvětlení na mostě přes Labe a také od mostu směr Břehy ? Jezdím tam na kole a je to dost nebezpečné. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.