Archiv diskuse 2009

20.12.2009 (11:16) je nám zima, Vaše siťě
Jak se asi hraje tenis na sněhu??? Není těm sítím na kurtech zima? Asi by je chtělo sundat pane přesedo tenisového klubu Vančuro. Kdyby byly Vaše vlastní jistě byste je již měl uklizené, nebo ne?

Tomáš reaguje: |2.1.2010 (11:39)
Aleši Vančuro,přijmi ode mě prosím omluvu neb jsem ti nevěřil,že se nějaký trouba z vesnice ozve kvůli sundání silonových sítí pro celoroční provoz a že jsme je na tvé naléhání uklidili i když jsme s tím vůbec nesouhlasili.
PS:uklidili jsme i hliníkové sloupky aby „nezrezly“ :-)))))

Pro Tomáše reaguje: |9.1.2010 (16:45)
Nezlobte se na mě pánové, ale uklidit sítě i kdyby byli nezničitelné je otázka hodiny práce. A jistě jim, víc prospěje, když budou řádně uloženy než mrznout pod sněhem. Pan Vančura má „reklamu“ již tak dost velikou a není potřeba ji mu tady nahánět napadáním jasné otázky, na to, proč se neuklízí v zimě něco co stálo jistě dost peněž. Které platil obecní úřad, nebo to snad platil někdo jiný????

17.12.2009 (21:32) Obecní byty
Proč byty na mlýně nestojí cca 150 000Kč měl by přece platit stejný poměr cen jako u pozemků. Lokalita Výrov je dobrou cenou již široko daleko prosnulá. Jo a prosím zapsat do kroniky co se tady tenhle rok stalo. Ať nezapomeneme.

10.12.2009 (01:40) Lukáš
Vrátil jsem se z Pce z jednání o spalovně a musím říci, že je důležité se ozvat když se Vám něco nelíbí. Stálo to zato.

Káča reaguje: |10.12.2009 (08:23)
Takže spalovna nebude?

Lukáš reaguje: |12.12.2009 (16:37)
Je velká škoda, že za obec Břehy na veřejném projednávání o spalovně v čez areně, kde bylo 5000 lidí nikdo nevystoupil tak jako statostové z okolních vesnic. A to tam dokonce obec Břehy byla jmenována a hledal se její zástupce, který nebyl. Je k tomu nějaké vysvětlení ???? Jaký bude další postup obce co se týká případné dopravy do a ze spalovny přes obec Břehy? Díky za informace.

6.12.2009 (22:08) Drtič
A propo obecní stránky:
Vážení návštěvníci stránek,
požadovaná webová stránka je z technických důvodů dočasně nedostupná. Prosím opakujte návštěvu za chvíli. Omlouváme se za obtíže.

Káča reaguje: |7.12.2009 (07:32)
..a stále nefungují, copak je asi za problém??

5.12.2009 (18:57) Hřiště
Prosím, ví někdo z občanů obce Břehy kdo to bude za Břehy vlastně kopat ten fotbal? Obec to bude stát docela dost peněz za to hřiště a vědí zastupitele vůbec kdo to má být, kdo bude hrát za Břehy? A ještě otázka z kolika firem se vybírala firma která bude hřiště renovovat? Prosím o odpověď předsedu výboru pro informatiku. Předpokládám bude mít informace:-)) Rada nazávěr: Hlavně všechno obežeňte plotem a vybírejte za to peníze od Břežáků.Plánované občerstvení před kurty bude provozovat kdo? Určitě ten kdo bude i investovat? Jistě všichni co bydlí naproti přes ulici budou nadšeni, nebo se jich někdo ptal? Prosím zainteresované zastupitele ať občanům odpoví. Díky

Aleš Vančura reaguje: |5.12.2009 (20:53)
Na vaše otázky rád odpovím, ale pouze na oficiálních webových stránkách obce a nebo osobně. Vaše dotazy na zastupitele prosím piště na www.obecbrehy.cz. Děkuji.
Jiříček – FC kopni si do svého reaguje: |5.12.2009 (23:42)
asejc nechce být nejdřív vykleštěn než dostane odpověd 😀 a šak ty to stejně nevíš sem slyšel tak si nevymejšlej odklady

Hřiště 2 reaguje: |6.12.2009 (09:01)
Odpovězte tady pane Vančura, čeho se bojíte? Nebo jen toužíte zjistit IP adresu pisatelů? Prosím o odpověď tady a kopii dejte třeba na obecní stránky. Apropo, že bylo na oficiálních stránkách zveřejněno, že obec prodává pozemky na výrově za 85Kč. Prosím o odpověď tady všem slusným lidem, proč to tam nebylo? Děkuji.

Tomáš Vlk reaguje: |6.12.2009 (13:02)
člověk, který se nepodepíše a jenon tady rejpe do vseho co se da, je pro mě ubožák

Lukáš reaguje : |6.12.2009 (16:18)
Taky mě to hřiště zajímá. Prosím o kompletní informace kolem fotbalového hřiště od
pana zastupitele Vančury. A mě osobně ještě zajímá jaký to bude mít vliv na tradiční stadion cup, nejrůznejší akce které se na hřišti dnes pořídají, aktivity návštěvníků kempu a obecně lidi ze Břehů. Bude na hřišti možný volný pohyb lidí a dětí? A kolik peněz a práce to bude celé ročně stát obecní kasu. Možnost Osobní odpovědi, rád se s panem zastupitelem setkám, ale když mi neodpovíte pane zastupiteli na smsky, je to poněkud složité. Proto prosím odpovězte alespoň tady. P.S. Důležité. Bylo by docela fajn nějak rozumně zabezpečit branky na hřišti, aby se nestalo nějaké neštěstí viz. smrt dítěte tento týden jak bylo v tv.
Podle mě by se měli v obci hlavně podporovat věci co mají tradici jako je např. hokejbal, stadion cup, hasiči kde aktivita vzniká od lidí ze Břehů. Všechno co obecní zastupitelstvo dělá, má hlavně dělat pro občany obce. Vždy v přiměřené míře podpory kolik občanů Břehů podporuje. Proto se nedivím, že se lidi ptaj a chtěj vědět o co jde. Já to chci vědět taky. Po zkušenosi s prodejem parcel na Výrově se nemůžete divit.

Drtič reaguje: |6.12.2009 (19:49)
Tomáši Vlku – občané nejsou veřejné osoby je jejich právem jestli se podepíší či nikoli a není to žádný projev ubohosti – u někoho je to určitě jen dětinské schování, ale u většiny jen nutnost, protože by se jinak ani neodvážili něco říci nahlas, z různých introvertních i praktických důvodů. U někoho je zase naopak až obsesivní potřeba neustále někde své jméno přistrkávat. Neznamená to, že bychom tu tolerovali nějaké hrubé urážky, ale že necháváme volný průchod slušně řečeným názorům.
Lukáši – jméno týmu řečeno nebylo, to je pravda ( dokonce já sám jsem se na tu záležitost kvůli zápisu do kroniky dotazoval ) a dost dobře to nechápu! Jak může obecní zastupitelstvo o nějakém takovémhle problému rozhodnout když ani nezná toho nejdůležitějšího partnera, kvůli kterému se de facto zatravnění bude dělat – převedeno ze sociální přidané hodnoty na ekonomickou – kvůli čemu se vyplatí do toho těch 140 tisíc investovat?!, nicméně jsme byli zastupitelstvem ujištěni což se dá i předpokládat, že všechny dosavadní akce, které se na hřišti konaly se tam budou moci odehrávat nadále.

Aleš Vančura reaguje: |6.12.2009 (20:08)
Milí občané,
Pokusím se zde stručně popsat předpokládané práce na hřišti ve Břehách a v jeho blízkém okolí.
Na jaře příštího roku by měla být zahájena regenerace trávníkových ploch na fotbalovém hřišti a na ploše vedle dětského hřiště před autokempem. Předpokládaná investice do této akce bude cca 160 000 Kč. V současné době není vybrána žádná firma, která by na této zakázce měla pracovat. Výběrové řízení se předpokládá v březnu 2010. Firma Certus spedition nám pouze vypracovala odborný posudek této akce. Zda se zúčastní výběrového řízení, záleží na majiteli této firmy. Dále okolo fotbalového hřiště bude vybudováno mobilní hrazení, které bude znemožňovat vjezd automobilům a motocyklům na tuto pluchu. Akce typu stadion cup nebo hasičské soutěže mohou na této ploše probíhat i v následujících letech, trávníku to nemůže ublížit, jak mi bylo řečeno od odborníka z firmy Certus. Přístup na tuto plochu bude samozřejmě umožněn každému z obce. Pouze venčení psů zde bude zakázáno.
Bude také dokončena rekonstrukce oplocení tenisových kurtů a to ze strany od autokempu. Vystaví se multifunkční hřiště na ploše, která byla uvolněna po překážkách. Na této ploše bude basketbalový koš, tenisová stěna, nalajnované hřiště pro hokejbal a malou kopanou, bude provedena také oprava branek atd. investice cca 40 000kč. Toto hřiště nebude oploceno a bude komukoli přístupné.
Co se týče fotbalového klubu, který zde bude hrát, bude jeho název zveřejněn až po domluvení smluvních podmínek. Veškeré náklady na provoz tohoto klubu se budou hradit z nájmu, který jim bude stanoven. Obecní kasu to nijak nezatíží. Jediná zátěž bude investice cca 200 000kč a to na zrenovování ploch, které to podle mého názoru potřebují a určitě si to i zaslouží. Za cca 20 let v naší obci do sportovišť nabyly investovány žádné peníze. Jak moc zatíží tato akce obecní pokladnu, také záleží na Pardubickém kraji. Bylo požádáno o dotaci a v případě úspěchu, bychom měli dostat 100 000kč, jako minulý rok.
PS. Přistavená buňka vedle tenisových kurtů není určena k občerstvení ani pro zařízení podobného charakteru. Tuto buňku budou využívat nohejbalisti a tenisti ke skladování sportovního nářadí a k převlékaní před zápasy. Buňka bude natřena a projde kosmetickými úpravami.
A ještě zpráva pro Lukáše. Rád ti odpovím na tvé SMS, ale prosím tě, posílej je v průběhu dne a ne ve 2 hodiny ráno a v 11 v noci. Normální lidé v noci spí.

Drtiš reaguje: |6.12.2009 (20:34)
pro Aleš Vančura – tedy nevím, co je v zápisu ze schůze nebo co se mezitím změnil, ale na veřejném zasedání se říkalo 140 tisíc fotbalové hřiště a 60 tisíc to multifunkční na basketbal, hokejbal, tenis – mohu poskytnout záznam jestli jste ho nedělali sami. A propos minimálně bylo v poslední době věnováno hodně set tisíc do toho jednoho tenisového antukového hřiště, 15 let nazpět také proběhla velká rekonstrukce a přístavba sokolovny a vzhledem k tomu, že jsou to vedle fotbalového hřiště jediná obecní sportoviště nevím, co by se mělo ještě více.., a právě zmíněné fotbalové hřiště se nezatravňovalo dle mého názoru zejména kvůli tomu, že zde není fotbalové družstvo. Proto si i myslím, že dohoda s nějakým budoucím pravidelným nájemcem je klíčová pro obnovu trávníku vůbec – kdo by jinak hradil pravidelnou údržbu, která jak bylo řečeno na zmíněné schůzi OZ bude v řádu desítek tisíc ročně – pokud nebude nájemce budeme s trávníkem za pár let kde jsme dnes nebo na něj budeme zbytečně každý rok doplácet horentní sumy.

Aleš Vančura reaguje: |6.12.2009 (20:59)
pro Drtiš – Nevím, co myslíte pojmem horentní suma na údržbu. Třeba v Přelouči je to okolo 15tisíc za rok. Na veřejné schůzi jsem požádat o částku 200 000kč. Částku 140 000 na regeneraci trávníkových ploch jsem uvedl bez DPH. DPH příští rok bude pravděpodobně 20?, takže se jedná cca o 168 000tis. Musíme si však uvědomit, že tato cena je maximální lze v některých bodech ušetřit. Jak tato suma bude rozdělena a kolik bude kam investováno (trávník – multifunkční plocha), záleží na zastupitelích obce. Dokumenty od firmy Certus jsou k nahlédnutí na obecním úřadu.

Drtič reaguje: |6.12.2009 (21:16)
A pardon uteklo mi písmenko 😉 trojka zaměněna za čtyřku nebyl v tom záměr..
Budu jen rád když to bude méně, ale k finanční nebylo řečeno mnoho dalších proměnných – kde budou mít fotbalisté zázemí, šatny, další šatny při zápasech pro soupeře a rozhodčí – to je něco co místní sokolovna určitě nebude schopna z většího pojmout a další – myslím že otázka finančního zabezpečení určitě nebude na 15 tisících končit..
Každopádně obnovovat hřiště bez toho aby zde byla sociální přidaná hodnota nového týmu – tedy nějakého toho sportovně-diváckého vyžití a zejména možnosti nechat zde trénovat mládež, není dle mého názoru smysluplné.

Lukáš reaguje: |6.12.2009 (22:58)
Pro Aleše, nikdo nečeká odpověď mé sms obratem, ale do týdne bylo jistě dosti chvil kdy se dalo odpovědět. Ale díky za odpovědi co se tákají hřiště, ač ne všemu rozumím, jako je například kdo vlastně bude ve Břehách hrát. A jsem velmi rád, že co se týká hřiště po překážkách dochází na má slova (viz, tato diskuze dříve). Na odpověď z mé sms stále čekám. A prosím zkuste nějak zabezpečit ty branky na hřišti.

Proč Neodpověděl?????? reaguje: |15.1.2010 (20:29)
Proč se pan zastupitel Vančura vyhnul odpovědi na otázku víše: Apropo, že bylo na oficiálních stránkách zveřejněno, že obec prodává pozemky na výrově za 85Kč. Prosím o odpověď tady všem slusným lidem, proč to tam nebylo? Děkuji.
Odpověď, odpověď nebo ji neznáte? Tak nědělejte zastupitele…..

3.12.2009 (09:06) Káča
Milí mopeďáci, nedávno jsem zase jela přes Valy a ta plachta zvoucí včechny kolemjedoucí na Stadion Cup, který se konal před více jak čtvrt rokem, tam FURT visí!! Že ve Břehách jste přelepili čísla a z roku 2009 udělali rok 2010, jsem sice dosud nerozdýchala, ale aspoň to nedělá tak negativní reklamu, jako ta dosud nepřelepená ve Valech!! Stadiony mě sice tolik neberou, ale jsem Břežák a za tohle se FAKT stydím!!!! Tak to aspoň sundejte!!!!

Káča reaguje : |3.12.2009 (09:15)
A propos, proč vám nefungují stránky? Že by konečně renovace??

1.12.2009 (22:38) Jirava
Pokud nesouhlasíte s výstavbou spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví, najdete další informace na webu obce www.obecbrehy.cz

Lukáš reaguje: |1.12.2009 (23:15)
Líbí se mi, jak se obec staví k životnímu prostředí v našem okolí co se týká spalovny. Za to děkuju. (ostatní kroky obce třeba Výrov a povolení kácení zdravých stromů za to už děkovat bohužel nejde) Nechce obec uspořádat něco společného na podporu (petici občanů) a nebo se zůčastnit 9. 12. 2009 od 17:30 v ČEZ Areně veřejného projednávání.

Drtič reaguje: |2.12.2009 (06:53)
Taková reklama tady 😛
Alespoň že za dobrou věc..

Lukáš reaguje: |6.12.2009 (16:22)
Pane místostarosto, bude obec tedy něco pořádat v souvislosti se spalovnou, nebo jak může občan obce pomoci.

Lukáš reaguje: |12.12.2009 (08:47)
Je velká škoda, že za obec Břehy na veřejném projednávání o spalovně v čez areně, kde bylo 5000 lidí nikdo nevystoupil tak jako statostové z okolních vesnic. A to tam dokonce obec Břehy byla jmenována a hledal se její zástupce, který nebyl. Je k tomu nějaké vysvětlení ???? Jaký bude další postup obce co se týká případné dopravy do a ze spalovny přes obec Břehy? Díky za informace.

1.12.2009 (18:15) Kovboj
Stížnost na TS Pracuje tam 9 zaměstnanců kde jsou Ziegler Musil Novák na chodniku v Zákoutí to je v pořádku Mládek opět není v práci Klička a Vlk jsou zašitý na Mlýně a pan Starosta jim to trpý pro obec neudělaly ješte nic akorát berou pěkny prachy a ten kdo si je zaslouží tak je nemaj to je nespravedlivý a chtělo by se nadtím zamyslet pane Starosto a Místostarosto. Jinak je v obci čisto díky Adyové a Smolikové.

Jiříček reaguje: |1.12.2009 (22:36)
Nějak se nemužu dopočitat, 5 si jich menoval a ti 4 jsou zašití kde???? :DD

Lukáš reaguje: |1.12.2009 (23:26)
Já napočítal 8. Předpokládám, že pro TS je to v rozpočtu obce tato položka: Činnost místní správy 2 400 000,00 Kč (1. návrh rozpočtu 2010) ale jistě to nejsou jen TS. Prosím ty, kteří sestavují rozpočet, aby nám napsali, co tato částka všechno konkrétně obsahuje. Děkuju.

občanka Břehy reaguje: |2.12.2009 (07:46)
Souhlasím, TS jsou sbírkou zkrachovalců a nemakačenků, ale s tou čistotou v obci si snad děláte legraci? Možná se obec dala na charitu, ale spíš to bude tím, že se lidem moc pracovat nechce a je problém někoho na opravdovou práci sehnat. Zkuste někdy sledovat pohyb pracovnic TS během dne, úsek jaký stačí uklidit….dva zaměstnanci…

Káča reaguje: |3.12.2009 (08:54)
Když jsme u těch TS, myslíte si, že by šlo zasadit nový jeřáb ke školce, když ten původní vzal za své? Už je tam poměrně dost dlouho prázdné místo :o(

11.11.2009 (19:34) Drtič
Zaregistrovali jste někdo ten nový autobus co bude jezdit pondělí až pátek od obecního úřadu?? Vím že se mluvilo o tom že bude jezdit v 9,44 od obecního úřadu, ale myslím že se neříkalo v kolik se bude vracet – víte to někdo??

robocop reaguje: |12.11.2009 (08:18)
nový spoj by měl jet následovně (út – pá):
Břehy,,Festovna 9:35
Břehy,,host. 9:37
Přelouč,,žel.st. 9:41
Přelouč,,aut.nádr. 9:45
a obráceně:
Přelouč,,aut.nádr. 9:30
Břehy,,host. 9:33
Břehy,,Festovna 9:35
v návaznosti na to nebudou spoje č. 20 na lince 650 170 a spoje č. 22 a 24 na lince 650 200 zajíždět k žst. Přelouč, tzn. budou jezdit přímo na aut. nádraží, které to sjou najdete na idosu

Drtič reaguje: |12.11.2009 (08:24)
Není to 10.30 to zpátky? nebo to budou jezdit dva rozdílné autobusy?
Každopádně děkuji.. .-)

robocop reaguje: |12.11.2009 (08:51)
je to správně – jeden autobus – vyjede v 9:30 z autobusáku v Přelouči, v 9:35 se otočí na Festovně a jede zpět na Přelouč, kam dojede v 9:45
pokud vím, jízdní řád zatím není schválen, ale neměl by být problém, platnost asi od poloviny prosince, kdy dochází ke změnám JŘ

starosta reaguje: |12.11.2009 (16:57)
Platnost jízdního řádu je od 13.12.2009 do 11.12.2010

Lukáš reaguje: |14.11.2009 (21:40)
A jaká je platnost jednacího řádu zastupitelstva obce Břehy? Který schválilo obecní zastupitelstvo dne 02. 11. 2006? Díky za odpověď

9.11.2009 (16:41) Informace
Vyjádření Ministerstva Vnitra k prodeji pozemků na Výrově si lze přečíst na oficiálních stránkách obce. www.obecbrehy.cz

INFORMUJTE SE reaguje: |9.11.2009 (21:20)
Doporučuji zavolat na telefoní číslo na konci vyjádření. Vše má ještě své B a to je, že vše může opravdu rozhodnout pouze soud. Tedy žaloba o neplatnost prodeje pozemků ne výrově.

7.11.2009 (21:36) Dopis
Vážení členové zastupitelstva,
Transparency International – Česká republika, o. p. s. (dále jen „TIC”) se v rámci potírání korupce věnuje i netransparentnímu postupu vedení obcí a krajů při prodeji a jiných majetkoprávních úkonech s majetkem obce.
Dne 13. srpna 2009 si TIC vyžádala informace na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Požadované informace se týkaly prodeje části pozemku par. č. 290/2 v k. ú. Obce Břehy ve vlastnictví obce Břehy (dále jen „Předmětný pozemek”). Obec Břehy požadované informace poskytla TIC v zákonem stanovené lhůtě.
Na základě poskytnutých informací TIC zhodnotila postup vedení obce Břehy a poskytuje k němu níže uvedené právní stanovisko.
I.
Popis výchozí situace
Dne 4. dubna 2008 zveřejnila obec Břehy na úřední desce záměr odprodeje části pozemku par. č. 290/2 v k. ú. Obce Břehy nacházející se částečně v ochranném pásmu lesu (dále jen „Záměr”). O zveřejnění Záměru rozhodl starosta obce Břehy na základě písemné žádostí konkrétních zájemců. Záměr byl sejmut z úřední desky dne 26. dubna 2008.
Dne 17. dubna 2008 schválilo zastupitelstvo obce Břehy usnesení pod bodem 8 v následujícím znění: „OZ schvaluje záměr odprodeje části p.č. 290/2 evidovaným žadatelům (č.j. 90, 91, 92/08). Starosta bude pokračovat v jednání s ČEZ distribuce, dále objedná geometrické vyměření pozemkových parcel a předjedná s kupujícími.”
Dále dne 29. května 2008 schválilo zastupitelstvo obce Břehy usnesení pod bodem 7 v následujícím znění: „OZ schvaluje záměr odprodeje části pozemku p.č. 290/2 na základě další došlé žádosti pod č.j. 148/08. Žadatel (původní žádost č.j. 90/08 pro výstavbu RD) požádal č.j. 131/08 a koupil pro výstavbu p.č. 390/85.”
Dne 10. června 2009 schválilo zastupitelstvo obce Břehy usnesením pod bodem 6 kupní smlouvy na prodej pozemku par. č. 290/6 v k. ú. Obce Břehy o výměře 1160 m˛ a pozemku par. č. 290/7 o výměře 1984 m˛. Tyto pozemky vznikly rozdělením Předmětného pozemku geometrickým plánem č. 495-49/2008 . Pro oba pozemky zastupitelstvo schválilo kupní cenu ve výši 85 Kč za m˛ pozemku.
II.
Právní posouzení
V postupu obce Břehy identifikovala TIC dvě sporné skutečnosti, které ve svých důsledcích mohou resultovat v neplatnost majetkoprávního úkonu (kupní smlouvy). Jedná se o (i) označení nemovitosti v Záměru a způsob jeho zveřejnění a (ii) dobu mezi zveřejněním Záměru a rozhodnutím v příslušném orgánu obce.
(i) označení nemovitosti v záměru a způsob jeho zveřejnění
Podle ustanovení § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obcích”), obec zveřejní záměr prodat nemovitý majetek po dobu nejméně 15 dnů před rozhodnutím příslušného orgánu obce vyvěšením na úřední desce obecního úřadu, aby se k němu mohli zájemci vyjádřit a předložit své nabídky.
Povinností obce je označit nemovitost v záměru údaji podle ustanovení § 5 odst. 1 písm. b) zákona č. 344/1992 Sb., o katastru nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů. Konkrétně se jedná o označení nemovitosti parcelním číslem a katastrálním územím, v němž se daná nemovitost nachází.
Obec je povinna zveřejnit záměr na úřední desce, jejíž obsah musí být přístupný také dálkově dle dikce ustanovení § 26 odst. 1 zákona č. 400/2006 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů. Záměr lze zveřejnit také způsobem v místě obvyklým.
a) označení nemovitosti v záměru
Ze zveřejněného záměru musí jednoznačně a určitě vyplývat vůle (úmysl) obce realizovat konkrétní majetkoprávní úkon. Obsah následného majetkoprávního úkonu (kupní smlouvy) musí odpovídat zveřejněnému záměru, zejména zda nemovitost označená v záměru je identická s nemovitostí, která je předmětem majetkoprávního úkonu (kupní smlouvy). Pokud tomu tak není, nebyl ve vztahu k posuzovanému majetkoprávnímu úkonu obce Břehy záměr zveřejněn vůbec.
V Záměru se uvádí, že „Obec Břehy zveřejňuje záměr odprodeje částí pozemku p. č. 290/2 v k. ú. a obci Břehy. Pozemek p.č. se nachází na Výrově a je částečně v ochranném pásmu lesa.” Předmětem kupní smlouvy ze dne 23. června 2009 je pozemek par. č. 290/7 v k. ú. Obce Břehy, jenž vznikl oddělením od Předmětného pozemku geometrickým plánem č. 495-49/2008 . Předmětem kupní smlouvy ze dne 24. července 2009 je pozemek par. č. 290/6 v k. ú. Obce Břehy, jenž vznikl oddělením od Předmětného pozemku geometrickým plánem č. 495-49/2008 . Obec Břehy tedy zveřejnila záměr prodat části předmětného pozemku, avšak nemovitost uvedená v záměru se neshoduje s předmětem dispozičního úkonu obce Břehy.
TIC by považovala takový postup obce za právně bezvadný v případě, že (i) ze zveřejněného záměru vyplývá úmysl nakládat pouze s částí nemovitosti a (ii) tato část nemovitosti je v záměru přesně označena. Za splnění těchto podmínek není pořízení geometrického plánu před zveřejněním záměru condicio sine qua non platnosti zamýšleného majetkoprávního úkonu.
V posuzovaném případě Záměr sice obsahuje katastrální mapu s Předmětným pozemkem, avšak Předmětný pozemek je zde rozdělen na čtyři části. Z přiložené mapy ani textu Záměru nijak nevyplývá, které části pozemku a o jaké rozloze zamýšlí obec Břehy prodat.
Z tohoto důvodu TIC považuje následný majetkoprávní úkon (kupní smlouvy) za neplatný z důvodu porušení ustanovení § 39 odst. 1 zákona o obcích. TIC si je vědoma, že k určení neplatnosti majetkoprávního úkonu je oprávněn pouze soud na základě žaloby podané aktivně legitimovanou osobou. Současně však dodává, že potenciální žalobce by měl ve sporu týkajících se tohoto prodeje značnou naději na úspěch.
K tomu TIC dodává, že odpovědné osoby takovýmto riskantním postupem vystavují obec Břehy zcela zbytečně hrozbě civilněprávních sporů.
b) způsob zveřejnění záměru
Podle převažujících právních názorů platí, že pokud si zastupitelstvo obce nevyhradilo pravomoc rozhodovat o zveřejnění záměru, rozhoduje o této záležitosti rada obce ve smyslu ustanovení § 102 odst. 3 zákona o obcích. Rada obce může tuto pravomoc svěřit starostovi obce nebo obecnímu úřadu.
Vzhledem k tomu, že v obci Břehy se rada obce nevolí, vykonává její pravomoc podle ustanovení § 99 odst. 2 zákona o obcích starosta. Rozhodl-li starosta obce Břehy o zveřejnění Záměru, postupoval v souladu se zákonem o obcích.
Zcela nadbytečným a nelogickým se však jeví usnesení zastupitelstva obce Břehy ze dne 17. dubna 2008 a ze dne 29. května 2008. S ohledem na skutečnost, že zastupitelstvo Obce Břehy si nevyhradilo pravomoc rozhodovat o zveřejnění záměru a současně mu tato pravomoc není ex lege vyhrazena, byla tato usnesení přijata v rozporu se zákonem. Správně mělo totiž zastupitelstvo obce Břehy vzít rozhodnutí o zveřejnění záměru, resp. samotné zveřejnění záměru pouze na vědomí.
(ii) doba mezi zveřejněním Záměru a rozhodnutím v příslušném orgánu obce.
Mezi zveřejněním Záměru (4. dubna 2008) a schválením majetkoprávního úkonu zastupitelstvem obce Břehy (10. června 2009) uplynula doba přesahující jeden rok. Záměr byl sejmut z úřední desky 26. dubna 2008.
Podle ustanovení § 39 odst. 1 zákona o obcích zveřejní obec záměr prodat nemovitý majetek po dobu nejméně 15 dnů před rozhodnutím příslušného orgánu obce. Patnáctidenní dobu pro vyvěšení záměru stanoví zákon o obcích jako minimální a tedy může být vyvěšen i po dobu delší než 15 dní.
Názory na to, jak dlouhá doba mezi zveřejněním záměru a rozhodnutím v příslušném orgánu obce může uplynout, se různí. I podle TIC je přípustné, aby zveřejnění záměru a rozhodování v příslušném orgánu obce na sebe bezprostředně nenavazovaly. Nerozhodne-li příslušný orgán obce o zamýšleném majetkoprávním úkonu bezprostředně po sejmutí záměru z úřední desky, nebude tato skutečnost ipso facto způsobovat neplatnost učiněného majetkoprávního úkonu. Musí však být splněna alespoň jedna ze dvou následujících podmínek. Tyto podmínky vycházejí přímo z účelu zveřejnění záměru, a to informovat třetí osoby o zamýšleném majetkoprávním úkonu a umožnit jim vyjádřit a předložit své nabídky.
První podmínkou je přiměřenost doby, která uplynula mezi zveřejněním Záměru a rozhodnutím v příslušném orgánu obce. Druhou podmínkou je, že se okolnosti dány v době zveřejnění záměru resp. v době rozhodnutí o zveřejnění záměru a z nichž příslušní orgán obce při rozhodování vycházel, nezměnily podstatným způsobem.
TIC má za to, že doba přesahující jeden rok, která uplynula mezi zveřejněním Záměru a schválením majetkoprávního úkonu zastupitelstvem obce Břehy, je zjevně nepřiměřená. Pro učiněné majetkoprávní úkony (kupní smlouvy) proto platí, že obce Břehy nezveřejnila záměr. I z tohoto důvodu TIC považuje tyto majetkoprávní úkony za absolutně neplatné ve smyslu ustanovení § 39 odst. 1 zákona o obcích. TIC však opětovně konstatuje, že neplatnost právního úkonu může konstatovat závazně pouze soud.
III.
Závěr
TIC nepovažuje postup vedení obce Břehy při prodeji Předmětných nemovitostí za správný a vzhledem k výše uvedeným nedostatkům považuje majetkoprávní úkony (kupní smlouvy) za absolutně neplatné. Navíc může postup zastupitelů obce Břehy vzbuzovat nedůvěru občanů v jejich transparentní a hospodární rozhodování o majetkových záležitostech obce.
V této souvislosti TIC připomíná, že členové zastupitelstva odpovídají při nakládání s majetkem obce za způsobenou škodu podle relevantních ustanovení občanského zákoníku. Členové zastupitelstva mají rovněž povinnost nakládat s obecním majetkem s péčí řádného hospodáře. Porušením této povinnosti mohou naplnit skutkovou podstatu trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku podle ustanovení § 255, příp. § 255a zákona č. 140/1961 Sb., trestního zákona, ve znění pozdějších předpisů.
TIC má zájem na náležitém projednání věci a případně na objasnění skutečností, které nám nebyly známy a v našem posouzení jsme je tudíž nezohlednili. V případě vašeho zájmu je TIC připravena k osobnímu setkání. TIC plánuje také organizaci veřejné debaty s občany obce, na které uvítá Vaši účast.

7.11.2009 (13:25) Zajímavost pro všechny
TRANSPARENCY INTERNACIONAL
zve občany obce Břehy
na veřejnou diskusi
v rámci série veřejných debat pořádaných
Transparency International – Česká republika
„Braňte se korupci!“
Témata diskuse:
Hospodaření obce
Právo občanů na informace
Možnosti veřejné kontroly
18. listopadu 2009
18:00 hodin
Restaurace Na Cikánce

4.11.2009 (17:56) Lukáš Novotný
Poslední volná místa, Kdo by měl zájem, jedeme 6,11,2009 to je tento pátek do středověké krčmy do Dětěnic. Jede cca 40 lidí ze Břehů a Přelouče, poslední 2 volná místa. Bus 100Kč + program. Více na www.detenice.cz Napiště.

31.10.2009 (12:41) Drtič
Už fungují oficiální stránky obce

Drtič reaguje: |2.11.2009 (08:00)
Stránky sice zatínm dost bez informací, ale jinak se mi docela líbí – jediné co mne irituje je to počítání přístupů každý příchod na web/překlik ze stránky na stránku ten samý den je počítán znovu a znovu….

30.10.2009 (16:18) Břežan žije
Uzávěrka Břežanu je do 6.11.2009 Proto kdo budete chtít napsat svůj názor na situaci v obci máte jedinečnou šanci.

29.10.2009 (17:46) Zajímavé stránky
odkaz

28.10.2009 (13:03) Zajímavá diskuse
odkaz

24.10.2009 (19:47) Lukáš
Je velká škoda, že Přeloučská MHD nebude zajíždět i do Břehů. Určitě by to byla služba pro všechny občany. A to že mohla vím zcela jistě, ale asi nebyl zájem alespoň na obci. Nebo se Vás lidi někdo ptal? Ptám se tedy teď. Jste pro aby k nám MHD zajížděla??? Udělejte prosím anketu na toto téma. Díky. Lukáš
odkaz

Predátor reaguje: |25.10.2009 (21:05)
To by byly novoty!!! Vždyť jezdí do Přelouče několikrát za den autobus… A kdo by na MHD dával dotaci… ty? A co takhle vlak, ten by bodnul… Ten by se hodil víc… Uděláme brigádu a půjdeme položit koleje… to BERU….Tak klídek, jo… Nebo to je nějaká předvolební kampaň???

Drtič reaguje: |25.10.2009 (22:38)
Já tedy netuším kolik by to stálo obec, ale zase na druhou stranu busů jezdí relativně dost a to mluvím jako častý pasažér. Pokud tedy Přelouč nenabízí zajíždění do dalších obcí za nějakou symbolickou cenu, o čemž silně pochybuji, tak myslím je zbytečné připlácet nějaké další horentní částky za zdvojování existujících spojů. Ne že by nebylo co zlepšovat – jako aby nejely 4 busy za sebou, aby měly spoje větší návaznost na vlaky, o zastávce Na Novině ani nemluvě 😉 atd, atd, ale to je asi na jinou diskusi..

Káča reaguje : |26.10.2009 (09:50)
Já myslím, že kdyby sem zajel nějaký autobus ve vdšední dny kolem 9. hodiny a aspoň pár autobusů o víkendu, tak by to nebylo na škodu. Je otázka, kolik by do toho obec musela investovat a kolik lidí by to využilo, ale když se jich nikdo nezeptá, tak to asi těžko zjistíme..

Lukáš reaguje: |26.10.2009 (17:47)
Líbí se mi jak Predátor píše o dotacích a železnici. Zřejmě ví o čem hovoří. Vše je jak píše Káča o diskuzi s občany a zeptání se lidí co by je mohlo zajímat. Ale děkuji Predátorovi za to že se ozval, každý příspěvek je dobrý i ten který má opačný názor. 20 let po revoluci by to mělo být snad už samozdřejmostí, nebo se pletu Predátore??? Podívej se na návrh rozpočetu obce na rok 2010 a zjištíš hned kolik co stojí. S tím vlakem to není tvůj nápad viď?:-)) To je totiž nápad asi 100 starý spojit Přelouč s Chlumcem nad Cidlinou tak jestli si to vymyslel sám jsi rozený projektant:-)

robocop reaguje: |12.11.2009 (08:43)
na tohle musím reagovat…
1. Jízdní řád MHD Přelouč je navržen tak že v hodinových cyklech v návaznosti na vlakové spoje obsluhuje jak Přelouč, tak i jeho místní části (Lohenice, Mělice, Klenovka, Štěpánov, Lhota, Škudly), obávám se že je tak „našlapaný“ že tam prostě „díra“ pro zajetí do Břehů neexistuje.
2. I kdyby se tam díra našla – druhý problém je, že na trase Břehy – Přelouč a zpět jezdí poměrně dost veřejných linkových spojů dotováných Pardubickým krajem. Předpokládám, že při povolování licence pro MHD si KrÚ si dá podmínku že 30 minut před a po veřejném spoji nepojede žádný spoj MHD, na což má ze zákona právo, aby mu „nesebral“ cestující.

21.10.2009 (18:33) Lukáš
Prosím všechny čtenáře zastupitele, zapojte se do diskuze, je to asi jedinná možnost jak se dozvíme Vače názory, a důvody které Vás vedou k rozhodování o budoucnosti obce. Jaký je například plánovaný rozpočet obce na rok 2010? Prosím o informaci. Děkuji.

16.10.2009 (17:22) Matouš Eliáš
Já nechápu co dělá ten stát a policie jakto že toho Vančuru nebo Morávka ještě nezavřeli, když neustále porušují zákon!

15.10.2009 (08:19) Starej Gilmor
To je komedie co! starosta přihráva landy příbuzným, planýruje lesy a ještě se ohání zákonem.
Můžem směle podat návrh na zveličnění do nového centra v Praze – odkaz

13.10.2009 (21:00) Schůze zastupitelstva
Kam zmizel program schůzí zastupitelstva z úřední desky na úřadě? Nevítě někdo prosím kdy bude nejbližší zastupitelstvo obce? Jako občan bych se jej rád zůčastnil. Prosím poraďte, případně čtou-li tuto diskuzi zastupitelé dejte vědět. Díky. Nebo si mám myslet, že se něčeho zastupitelstvo bojí a nechce komunikovat s občany??? Pro koho tedy zastupitestvo v obci máme?

starosta reaguje : |15.10.2009 (07:39)
Dobrý den či večer čtenářům těchto stránek.
Příští veřejnzasedání zastupitelstva obce bude 10. listopadu 2009 v sále restaurace Na Křižovatce od 18.00 hodin. Termín i program bude zveřejněn podle zákona o obcích.
Hezký den či večer přeje občanům starosta obce Morávek.

Odpovědi z Břežanu reaguje: |16.10.2009 (10:38)
Kdy výjde další Břežan? A kdy odpovíte na nejasnosti na které se prá pan Novotný v minulém Břežanu co se týká pozemků na Výrově a hospodaření autokempu? Jsou to docela zásadní otázky a starosta obce by je neměl přejít a tvrdit, že na ně již odpověděl. Děkuji. A těším se na veřejnou schůzi.

Internet reaguje: |16.10.2009 (10:40)
Koukám že pro Vás není složité dávat informace na internet, tak je prosím dávejte i na vaše oficiální internetové stránky tam jako dáváte záměry obce a zápisy ze zasedání zastupitelstva. Díky.

11.10.2009 (13:48) Postup byl dodržen?
Kácení stromů bez povolení – podmínky a kdy naopak zaplatím pokutu?
Dřeviny jsou chráněny před poškozováním a ničením zákonem. Ke kácení dřevin je nezbytné povolení orgánu ochrany přírody, až na níže uvedené výjimky. Stránka se zabývá skutečností kdy je možné kácet strom bez povolení a za jakých podmínek již ne a zmiňuje také pokuty za likvidaci stormu.
Orgán ochrany přírody může ve svém rozhodnutí uložit žadateli náhradní výsadbu a následnou péči o náhradně vysazené dřeviny po nezbytně nutnou dobu, nejvýše po dobu 5 let (§ 7, § 8, § 9 zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny). Kácení se zpravidla provádí v období vegetačního klidu (prosinec – březen).
A) Ke kácení stromů rostoucích mimo les není třeba povolení obecního úřadu v těchto případech:
1) Jde o kácení stromů z důvodů pěstebních, tj. za účelem obnovy porostů nebo při provádění výchovné probírky porostů, a z důvodů zdravotních nebo při výkonu oprávnění podle zvláštních předpisů (zákon o vodách
, o dráchách, o výrobě, rozvodu a spotřebě elektřiny, o výrobě, rozvodu a využití topných plynů a o telekomunikacích). Kácení z těchto důvodů musí být oznámeno nejméně 15 dnů předem orgánu ochrany přírody, který je může pozastavit, omezit nebo zakázat, pokud odporuje požadavkům na ochranu dřevin nebo rozsahu zvláštního oprávnění (po oznámení po 15 dnech můžete strom pokácet).
2) Jde o stromy, jejichž obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nedosahuje 80 cm.
3) Jde o souvislý porost keřů zaujímající plochu do 40 m2.
4) Jde o kácení stromu (stromů) z naléhavého důvodu pro odvrácení bezprostředního ohrožení života a poškození majetku
v značném rozsahu. V takovém případě se povolení vydává dodatečně.
B) Ve všech ostatních případech je nutné požádat obecní úřad o vydání povolení ke skácení stromu.
Příslušný formulář je umístěn na stránce níže. Jde o tyto případy:
1) Jde o stromy s obvodem kmene 130 cm nad zemí více než 80 cm.
2) Jde o keřový porost o ploše vyšší než 40 m2.
Poznámka: Podle výkladu MŽP je třeba žádat o povolení i v případě ovocných stromů, pěstovaných na zahradách
a v sadech.
Přestupky a sankce
Fyzické osoby:
Kdo nesplní ohašovací povinnost (bod A1) nebo neprovede náhradní výsadbu – pokuta do 5 000 Kč;
Kdo poškodí nebo bez povolení pokácí dřevinu rostoucí mimo les – pokuta do 10 000 Kč;
Kdo poškodí nebo zničí památný strom; pokácí bez povolení nebo závažně poškodí skupinu stromů – pokuta do 50 000 Kč.
Právnické osoby a fyzické osoby při podnikatelské činnosti:
Kdo poškodí nebo zničí památný strom; poškodí nebo zničí bez povolení dřevinu nebo skupinu dřevin; nesplní ohlašovací povinnost; nesplní povinnost náhradní výsadby – pokuta do 500 000 Kč.

Zděšení z výrova reaguje: |11.10.2009 (16:40)
Jel jsem teď kolem těch nádherných pozemků na výrově a zamýšlím se nad etikou těch kdo hájí a schválují takový prodej. Měl jsem o vedení obce jiné mínění a 20 let po revoluci by se měli chovat podle mě jinak a spravovat majetek obce co nejlépe. Stydím se za ně a za to jak nedokáží ani odpovědět na jednoduché otázky,které jsem si například četl v Břežanu. Pane starosto odpovězte na ně nebo se bojíte diskuze????

starosta reaguje : |15.10.2009 (07:47)
Kácení bylo řádně povoleno ve správním řízení ( spis OÚ č.j. 220/09 ) podle zákona č. 500/2004 Sb. v souladu se zákoonem č. 114/1992 Sb. v době vegetačního klidu.
Období konce října, kdy teploty klesají pod nulu, je možné již považovat za začátek vegetačního klidu, i když v zákonu je doporučeno období od začátku listopadu.
Hezký den či večer přeje čtenářům starosta obce Petr Morávek.

Otázka na starostu reaguje: |16.10.2009 (08:20)
Nejsem si úplně jistý jestli je první týden v říjnu kdy došlo ke kácení, Období konce října kdy teploty klesají pod nulu jak píše pan starosta víše. Kalendář nezměníte nebo si o tom mám myslet co????. Bylo provedeno nějaké odborné posouzení a zjištění zda tyto stromy nezasahují například do nějakého biokoridoru, nebo zda tam nežijí nějaká zajímavá zvířata nebo nerostou chráněné rostliny? Existuje takové stanovisko a je možné jej zveřejnit na nových internetových stránkách obce? Díky P.S. Nejedná se přece o ovocné stromky, ale o stromy zdravé několik desítek let staré jako je dub, borovice apodobně.

11.10.2009 (13:10) Pohádkový les (zahrada) – za p
Pohádkový les, vlastně zahrada na Výrově – za pohádkovou cenu se právě kácí. Proč ne, když je to přece jen zahrada v ochranném pásu lesa :-((((( A pro výstavbu jistě ne ideální:-)))

3.10.2009 (11:41) Novinář
odkaz

1.10.2009 (16:21) Břežák
Myslím si, že nové webové stránky budou pěkné. Kritizovat dokáže každý blbec a na téhle diskuzi je jich jako hub po dešti:)

Lukáš reaguje: |2.10.2009 (17:41)
Víš, celé je to spíše o tom, že stránky naší obce potřebují mít kvalitní obsah. Třeba informace o tom, že obec má nějaký záměr s obecním majetkem. Například, že chce obecní zastupitelstvo prodat nějaký pozemek, že vyhlašuje výběrové řízení na nějakou volnou pracovní pozici, že chce něco dělat a tak ať mají firmy které to umí, možnost se přihlásit a podobně. Břežane to považuješ za kritiku? Zvu tě na pivo rád bych věděl kam chodíš na houby:-)

29.9.2009 (21:17) Lukáš
Odkud víš, že to stálo 40 tisíc, nikde jsem to v zápisech ze zastupitelstva nenašel. Taky by mě zajímaly ty ostatní návrhy, tohle zatím nic moc. Chybí mi tam např. diskuse, možnost mít třeba email pod doménou, možnost zasílání novinek, bannerový systém pro podporu podnikatelů v obci, nebo akcí z obce. Pro mě jsou třeba z okolí pěkné stránky www.zdechovice.cz, www.zivanice.cz a to i třeba proto, jak mají zveřejněný rozpočet. Jasně a jednoduše. Nemyslím si rovněž, že obec by měla prezentovat fotografie vodníka a jezce na motorce. Jistě má obec i jiné vystihující fotografie. Dobré jsou letecké snímky a dominanty obce. Dále se hodí na titulku i mapka ČR s umístěním obce. Existují už i podkategorie, viděl už někdo rastr celých stránek? Jinak ale díky za snahu. Lukáš – P.S. (hlavně tam musí být pro klid v obci zákonem dané dokumenty a informace, ale i mnoho jiných informací z činností v obci) V dnešní době v tom osobně nevidím sebemenší problém. Jestli někdo ano, měl by se nad sebou zamyslet, proč neinformovat občany kvalitně i elektronicky a být standartní moderní obec 21. století.

29.9.2009 (18:09) Nový web obce
Tak se tak dívám na obecní stránky a koukám na návrh nových www stránek. Mám první připomínku. Kolik dostala obec jiných návrhů od jiných firem a jaká byla jejich cena? A zadruhé, jaký bude rozdil oproti stávajícím mimo líbivějšího desingu? Nejde tolik o jak vypadají, ale co a kdy se na ně dává za informace občanům, návštěvníkům, potencionálním žadatelům o nemovitosti obce na prodej a podobně.

Tedateda reaguje: |29.9.2009 (19:46)
Teda ty stránky jsou děs, samozřejmě oproti těm co tam jsou mírné zlepšení ale za ty prachy kolik že to stálo 40 tisíc – nopotěž – to je strašný!

Káča reaguje : |30.9.2009 (10:35)
Modromodrá se žlutou? hmm dobrá, zvyknout se dá na ledasco a tohle je jen věc vkusu, nelze se zavděčit všem, takže OK, ale proč je vyhledávání větší než titul stránek?? to nechápu!!!!
Moped – dobrá, ale proč vodníci??!! Copak tu není nic zajímavého?? Hned mě napadá asi deset lepších věcí (pomníky, boží muka, štít hospody na kříři, tisíce pohledů na mlýn, na vilu, nebo z mlýna…..)
Online služby super, jen aby byly skutečně aktuální!
Proč je tam počasí? To tam můžete rovnou naflákat televizní program, online slovníky, aktuální datum, čas, svátky…. Když budu chtít vědět, jaký bude počasí, určitě nepůjdu na stránky obce!!
Bannery dole doufám budou využity hlavně pro prezentaci firem v obci.
Jo a to hlavní menu je fakt přeplácaný.
A kam že můžu psát svoje názory na nový web? Na diskusní fórum, které ještě není??

Totedy reaguje: |1.10.2009 (14:26)
Mně tam hlavně fascinuje ten ožrala hned na titulce – ale asi chtěj takovou nálepku pro obec – vesnice ožralů :-G

19.9.2009 (20:41) Káča
já nejsem sameček :/

17.9.2009 (20:52) Káča
Na knírače jsem přišla v Břežanu a na Freakfest jsem si vzpomněla jen jako na další příklad v souvislosti s tím. Nevím sice, co má Autokemp společného s kníračema a mopedama, možná je i spolupořadatelem, ale informace o akcích podobného typu bych hledala spíš na stránkách obce, než na stránkách Autokempu. Nehledě na to, že i tam je opravdu jen ta informace jako taková („28. – 30. 8. Mistrovství ČR kníračů 2009 a speciální závod kníračů“). Není tam ani hodina, natož něco navíc.
A když už jsme u Stadion Cupu – proč je proboha U Křižovatky ještě ta plachta?!! To se za půl roku přelepí datum a z 11. se udělá 12. ročník? tě prsk!!

LOL reaguje: |19.9.2009 (16:04)
dalšíí vtipnej:D

Lukáš reaguje: |29.9.2009 (21:25)
Datum už je přelepen:-)))) Nedávej své nápady tak lacino:-))) Další estetická vizitka v obci. Jistě se to všem líbí a všechny co projíždí potřebují vědět kdy bude další ročník. Proč tam třeba nenapsat, že v obci je často měřana rychlost a proto dodržujte rychlost. Nebo tam není reklama na autokemp, možná by mu to i pomohlo. P.S. U Valů je ještě staré datum, taky vizitka obce:-(((

Káča reaguje: |30.9.2009 (10:36)
..si snad děláš kozy ne????????????

17.9.2009 (16:46) Káča
No to je super, že se dovídáme o celkem velkých akcích ve Břehách několik týdnů po jejich konání (třeba to mistrovství kníračů), o některých vůbec ne (Freakfest). Proč jsem ve Břehách neviděla jediný plakát? Na Freakfest jsem ho zahlédla až v Přelouči. Proč to není na netu, to už se snad raději ani neptám 🙁

občan reaguje: |17.9.2009 (17:51)
A jak jste na to přišla zrovna teď, kde jste se o tom teď dozvěděla? Já jsem teda informace o obou akcích viděla na stránkách autokempu s dostatečným předstihem, ted už tam tedy Freakfest není, ale co by tam taky dělal, když byl v červnu. Knírači tam ještě jsou-akce-průběžně jsou uplynulé akce asi mazány, to je celkem normální.

Lukáš reaguje: |24.9.2009 (19:20)
A je normální že autokemp Buňkov s.r.o. hospodařil v roce 2008 s čistým ziskem 55 tisíc Kč? Kde tedy jsou zisky z celoroční ubytovny o kterých píše pan starosta v Břežanu:-))) Jeho by spíš měl zajímat kemp jako celek a ne jen to co on (vybudoval) a co měl ve volebbním programu. Občane, neměli by právě informace o konaných akcích v obci být na stránkách obecních. Těším až v říjnu budou nové. Taky se těšíš?:-)))

Drtič reaguje: |24.9.2009 (21:14)
Já myslel, že budou do konce září :-O, vždyt jejich první ukázku už jsem viděl na obecním úřadě před více než rokem – nechápu, co na těch stránkách vyrábí, jediný slušný programátor musí mít takhle jednoduché stránky napsané za měsíc, maximálně dva když tam bude hodně vymyšlenin, ale rok????? :-/

Lukáš reaguje: |26.9.2009 (09:31)
V říjnu myslím 1.října. A to už je s měsíční rezervou. A bude mě zajímat kolik stály. Nikde v zápisech tato částka není. Přemýšlím o přihlášení do kontrolního výboru obce, bohužel jsem nikde nenašel kdo jsou jeho členové (mimo předsedy) a co v obci dělá. Nechcete se ke mě někdo připojit? Ale snad nedopadnu jak pan Němec:-))

16.9.2009 (20:32) Reakce ns Břežan
Konečně se někdo ozval.

13.9.2009 (09:42) Lukáš – Článek do Břežanu
Vážení čtenáři a občané obce Břehy,
bohužel některé věci nejde podle mého názoru přehlédnout a říci si, že se to děje všude a udělal by to asi každý. Konkrétně se mi jedná o prodej obecního pozemku na Výrově p. č. 290/2, který se uskutečnil 10. 6. 2009 a kde byl tento pozemek prodán dvěma žadatelům ze tří. Rozumím tomu, že obec má právo prodávat svoje pozemky, a tím pro obec vytvořit příjem do obecní pokladny, s nímž v době ekonomické recese a jistě výpadku na příjmové části rozpočtu obce na rok 2009 bude potřeba dobře hospodařit. (Mrzí mě, že tento rozpočet není zveřejněn na internetových stránkách obce Břehy – i v mnoha menších obcích je to samozřejmost. Bohužel na internetu nejsou i jiné důležité informace z obce, ale dostal jsem slib od pana místostarosty, že nové internetové stránky obce budou v září – jen bych rád podotknul, není to o novém webu, ale o tom, jak se mu kdo věnuje a co za informace na něj dává). Ale zpět k prodeji pozemků na Výrově, nerozumím tomu, proč se neudělala podobná propagace tohoto prodeje na Výrově, jako pro pozemky na severu (nová výstavba), kde o prodeji obec informovala, kde se jen dalo (Břežan, veřejná schůze, přeloučský Rošt, tabule u silnic, internet, atd.). U prodeje pozemku na Výrově bylo jedinou propagací vyvěšení záměru obce o prodeji pozemku na vývěsce na obecním úřadu (která ještě nedávno co jsem osobně viděl, ani nebyla označena jako úřední deska), a to jako pozemek v ochranném pásmu lesa a parcelní číslo 290/2. O žádné inženýrské síti ani slovíčko. Ale k tomu se dostaneme. Z mého pohledu se zde stala docela závažná chyba, kdy obec mohla dobrou propagací získat více zájemců, a tudíž vyhlásit veřejnou soutěž, například obálkovou metodou a případně získat do obecní pokladny mnohem více peněz, než nakonec získala. Jen pro připomenutí – záměr obce odprodat pozemek vyvěsil pan starosta obce v den, kdy přijal žádosti, a to 4. 4. 2008, 17. 4. 2008 zastupitelstvo odsouhlasilo záměr, ve kterém, ale není žádná cena ani způsob prodeje a po více jak roce 10. 6. 2009 se sejde zastupitelstvo obce (6 členů), aniž by všichni členové zastupitelstva měli informace, o čem se bude na tomto jednání zastupitelstva jednat (Jak se tedy mohou všichni zastupitelé na jednotlivé body plnohodnotně připravit? Obzvlášť když to je zakotveno v jednacím řádu zastupitelstva. Cituji: paragraf 4, bod 3, Pokud jsou pro jednání zpracovány písemné podklady, předkládá navrhovatel tyto podklady všem členům zastupitelstva 7 dnů před jednáním) a odhlasují prodej výše zmíněného pozemku (již geometricky rozděleného na dva) žadatelům za 85,-Kč/m2. Když jsem se toto dozvěděl, začal jsem danou věc rozporovat a zajímat se o ní. Čemu tedy nerozumím: 1) Cena pozemků: tato cena je z mého pohledu velice nízká (v době, kdy se v obci prodávají pozemky obce se sítěmi za cca 750Kč/m2 je to opravdu málo, obzvlášť když na Výrově již 2 sítě nyní jsou (kanalizace, el. energie – v době prodeje předpokládám, o ní musel minimálně pan starosta vědět) voda a plyn jsou ve škole cca 60 m od obou pozemků. K získání dobré ceny pro obec za pozemek by měla sloužit veřejná soutěž. Ta určí cenu spravedlivě. Bohužel tady se nic takového nestalo. Ptám se tedy, proč se neuskutečnila veřejná soutěž? 2) Propagace prodeje a zveřejnění: zveřejnění záměru nebylo provedeno na internetu (elektronické úřední desce) a žádná jiná propagace neproběhla. Ptám se, proč nedošlo k propagaci prodeje pozemků na Výrově? 3) Rodinné vztahy: v celém prodeji jako kupující figurují blízcí příbuzní pana starosty obce a jednoho zastupitele obce, tudíž osoby blízké, a už proto dle mého názoru měla být vyhlášena veřejná soutěž a vše probíhat co nejvíce transparentně. 4) Další nejasnost: na Výrově při stavbě kanalizace (cca před 5 lety) se na tento pozemek p. č. 290/2 již tehdy pamatovalo, tudíž je tam kanalizace dovedena. Kdo nevěří, prosím běžte se tam podívat. Dnes je tam i nová přípojka elektrické energie, o které předpokládám, muselo zastupitelstvo obce při prodeji pozemků vědět, že tam bude těsně po prodeji dovedena. A tak se ptám, jak to myslel pan starosta, když píše v minulém Břežanu, o pozemcích na kterých nejsou žádné přípojky a ani sítě nejsou v dosahu. Kde tedy jsou? Zajímavé je, že obec prodala i cestičku do školy novým vlastníkům a dnes buduje novou. Stojí zato se tam jít projít a uvidíte sami celou situaci. Celý tento prodej je pro mě velice nestandardní a pro obec dle mého názoru velice nevýhodný. Velice mě to celé mrzí a doufám, že se někdo zamyslí a neřekne si, to by udělal každý a to se děje všude. Já ale žiji tady ve Břehách, a proto se o tuto věc zajímám, upozorňuji na ni a ptám se. Osobně znám několik starostů a lidí, kteří se pohybují v oblasti práva a státních úřadů. A ani jeden by takovýto postup prodeje nepoužil. Naopak. Práce ve vedení obce je jistě náročná a zabere dost času a znamená to také, že se nezavděčíte všem. Platí tu, kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale tady se nejen podle mého názoru stala dost velká chyba a reakce pana starosty je taková, že je vše v pořádku a ostatní jen udávají a napadají. A když se jde několik lidí zeptat na obecní zastupitelstvo, jak to tedy celé bylo a říct, že v tom vidí chybu, dostane se jim odpovědí (za ty bych chtěl panu starostovi poděkovat), ale hned vzápětí si přečtete v (minulém) Břežanu o těch, co nic nedělají a těch co rozporují rozhodnutí zastupitelů, čímž ohrožují náš právní řád (trochu mi to připomnělo projevy z doby před rokem 1989). Nenapadá tady právě sám starosta obce a zastupitel ty občany, kteří mají jiný názor než on, ty kteří se ptají a snaží se mu vysvětlit svůj názor? Toto ale není jediná nejasná otázka na starostu a zastupitele obce. Například otázky kolem Autokempu Buňkov s. r. o., který je ve 100% majetku obce. Víte někdo z Vás, jak hospodařil Autokemp Buňkov s. r. o. za rok 2008, 2007, 2006? (Jako občané obce to máte jistě 100% právo vědět). Kolik obec Břehy do Autokempu Buňkov s. r. o. za poslední dva roky vložila prostředků? Kolik Autokemp Buňkov s. r. o. přináší obci ročně peněz? Zkuste si prosím odpovědět. Ono se dobře nakupuje a buduje, když v nedaleké minulosti obec dostala peníze z prodeje pozemků na splavnění Labe v řádech milionů korun. Dnes máme mlýn na Výrově (osobně proti mlýnu nic nemám, ale jen doufám, že si na sebe takové zařízení vydělá a nebude obcí výrazně dotováno, tudíž pro budoucnost nebude přítěží), novou ubytovnu pro vozíčkáře v kempu (Jaký má přínos pro postižené je mi jasné a chválím to, ale jaký pro občany obce Břehy, když obec toto zařízení dosti financovala? Předpokládám minimálně brzkou návratnost investice a do budoucna přiměřený zisk. Takovéto zařízení se podle mého názoru může plně uplatnit pouze tam, kde vozíčkářům nabídneme i základní a jiné služby a hlavně budeme takovou možnost pobytu kvalitně propagovat, bohužel dle mého názoru tomu tak není.), staronový tenisový areál za cca 700 tisíc korun (dotace cca 200 tisíc), který je zamčený a občané obce za něj mají platit. Proč z něj není raději multifunkční otevřené sportoviště pro více sportů (např. pozemní hokej, basketbal, dopravní hřiště, atd.) a je jen tenisové? (Jinak proti tenisu a tenistům nic nemám, naopak a budu rád, když třeba budou dělat pravidelnou výuku tenisu pro děti.) Představitelé obce si musí podle mě uvědomit, že v obci nejsou jen oni se svými potřebami a vizemi, ale že jsou tu i ostatní občané a i ti mají právo se ozvat a říci svůj názor ať už je jakýkoliv.
Budete-li chtít, podívejte se na www.brehy.unas.cz, kde se něco z dění v obci oproti oficiálnímu webu dozvíte.
Bc. Lukáš Novotný – zebrehu@gmail.com

3.9.2009 (12:56) bořek stavitel
Včera to byla opravdu fraška… Ale v tom, co se děje jede celé zastupitelstvo, ať se omlouvá kdo chce na co chce… je to jedna pakáž… S Novotnou to starosta přehnal…když už chtěj veřejné jednání neměli by se štěkat jako psi… komu to pomohlo?

2.9.2009 (22:32) Veřejná schůze
To byla ale komedie co!!!! Veřejná schůze byla veřejná od toho, aby starosta řekl své názory ostatním a aby se ostatní dozvěděli, že si své názory/dotazy mají podat písemně 😀

27.8.2009 (19:18) Opravy mlýna – 50 000 000Kč v
Dobrým záměrem s mlýnem nemůžete zakrývat prodej pozemků svým rodinným příslušníkům za 85Kč/m se sítěma.A novou cestou. To je to co lidem vadí. 2.září si Vás rád přijdu poslechnout. Tu ódu na pana starostu. Doufám, že se někdo zeptá i na toto téma. Je ta petice o Výrově někde k podpisu???? Rádi se doma všichni připojíme.

26.8.2009 (21:36) Zastupitelům obce Břehy
Proč starosta nesloží funkci??? Bylo by to řešení. Za rok může kandidovat přece znova, když bude chtít. Nebo chcete petici o tom jak se líbí občanům obce Břehy prodej pozemků na Výrově rodinným příslušníkům za nízkou cenu? Tohle fakt starosta přehnal a ostatní zastupitelé by měli tuto věc řešit, a ne mlčet, nebo dělat napadané. Pane Moravče, Musile, Rambousku, Vančuro, Jiravo,Erbane a paní Novotná a Štarmanová prosím zamyslete se jak to všechno občanům asi připadá. Napište svůj názor a řekněte co si o tom myslíte. Třeba na stránkách obce nebo v Břežanu. Zatím Vaše názory nikde nezazněli. Díky

Novotný reaguje: |29.8.2009 (00:52)
Názory nezazaněli se správně píše nezazněly !

25.8.2009 (18:53) Břežan
Kdo byste chtěl napsat do Břežanu, bude brzo vycházet.Kontaktujte prosím paní Novotnou na brezan.novotna@seznam.cz. Určitě máte co říci.

23.8.2009 (05:23) Drtič
Když půjdete do lesa směr Semín dejte pozor – u pole hned za Břehami je polovyvrácený topol aby na Vás nespadl.

19.8.2009 (16:05) Vančura
To tady nějak umírá, všichni jsou ještě opilí z výroční pitky na Stadionu. Taky jste si všimli jak tam byl STAROsta úplně mimo dění a nikdo s nim nechtěl nic mít.

11.8.2009 (01:02) Je toho plný internet
odkaz

11.8.2009 (01:00) Škoda že to nejsou Břehy ale b
odkaz
Vysvětlení některých pojmů vycházející ze zákona 500/2004 Sb., Správní řád
§ 1
1. Tento zákon upravuje postup orgánů moci výkonné, orgánů územních samosprávných celků a jiných orgánů, právnických a fyzických osob, pokud vykonávají působnost v oblasti veřejné správy (dále jen „správní orgán“).
§ 25 Doručování veřejnou vyhláškou
1. Osobám neznámého pobytu nebo sídla a osobám, jimž se prokazatelně nedaří doručovat, jakož i osobám, které nejsou známy, a v dalších případech, které stanoví zákon, se doručuje veřejnou vyhláškou.
2. Doručení veřejnou vyhláškou se provede tak, že se písemnost, popřípadě oznámení o možnosti převzít písemnost, vyvěsí na úřední desce správního orgánu, který písemnost doručuje; na písemnosti se vyznačí den vyvěšení. Písemnost nebo oznámení se zveřejní též způsobem umožňujícím dálkový přístup. Patnáctým dnem po vyvěšení se písemnost považuje za doručenou, byla-li v této lhůtě splněna i povinnost podle věty druhé.
3. Jde-li o řízení, ve kterém se veřejnou vyhláškou doručuje ve správních obvodech několika obcí, správní orgán, který písemnost doručuje, ji nejpozději v den vyvěšení zašle též příslušným obecním úřadům, které jsou povinny písemnost bezodkladně vyvěsit na svých úředních deskách na dobu nejméně 15 dnů. Dnem vyvěšení je den vyvěšení na úřední desce správního orgánu, který písemnost doručuje. Jinak platí ustanovení odstavce 2 obdobně.
4. Týká-li se veřejná vyhláška záležitosti práv příslušníků národnostních menšin a je-li ve správním obvodu správního orgánu zřízen výbor pro národnostní menšiny nebo jiný orgán pro záležitosti národnostních menšin, veřejnou vyhlášku správní orgán uveřejní též v jazyce příslušné národnostní menšiny.
5. Fyzické osoby, které vykonávají působnost v oblasti veřejné správy, doručují veřejnou vyhláškou prostřednictvím úřední desky obecního úřadu v místě výkonu jejich působnosti.
§ 26 Úřední deska
1. Každý správní orgán zřizuje úřední desku, která musí být nepřetržitě veřejně přístupná. Pro orgány územního samosprávného celku se zřizuje jedna úřední deska. Obsah úřední desky se zveřejňuje i způsobem umožňujícím dálkový přístup.
2. Ustanovení odstavce 1 se nevztahuje na fyzické osoby, které vykonávají působnost správního orgánu, s výjimkou podnikajících fyzických osob, u nichž výkon této působnosti souvisí s předmětem podnikání.

11.8.2009 (00:29) Lukáš
Když si čtu ten článek je to samozdřejmě jiný případ, ale píše se tam že starosta je veřejný činitel a správce cizího majetku. A ten majetek je obecní a když se prodává měl by si dát obzvlášť pozor jak a komu a za jakou cenu. Vyhl by se pak tomu co se děje. Děje se to, že se to dost lidem nelíbí a starosta k tomu zaujmul stanovisko – že je vše vpořádku. Jsem zvědavý jak proběhne prodej lesního pozemku co je dnes nabízen na stránkách obce. Co když bude víc žadatelů zase to dáte těm prvním? Není to proti všem pravidlům prodeje obecního majetku?

10.8.2009 (21:24) Článek
odkaz

Tomáš Musil reaguje: |10.8.2009 (22:26)
Zde se jedná o zcela odlišný případ, jak jsem se v něm dočetl, tak onen starosta pozemky prodal za nižší částku, než odhlasovalo zastupitelstvo obce. V případě prodeje pozemků na Výrově ( na které tento příspěvek jistě naráží), však byly pozemky prodány za cenu, kterou odhlasovalo celé zastupitelstvo.

Lukáš reaguje: |10.8.2009 (23:54)
Myslím že vás tam bylo 6 a ne 9 tedy ne celé. A proč nedáte dopředu vědět o čem schůze bude? Předpokládám, že v 6 hodin kdy začínáte, většina z vás neví o čem se bude jednat a tedy hlasovat. Pak přece nejste schopni rozhodovat o věcech na které se třeba pan starosta připraví a vy nevíte o co se jedná.

tetka reaguje: |11.8.2009 (06:26)
ad Lukáš:No tak tohle je zajímavý příspěvek, myslím, že povinností zastupitelů je zúčastnit se schůzí a starat se. Ale nevidím důvod, proč by zastupitelstvo mělo čekat, až se milostivě všichni sejdou. Oznamovat dopředu o čem bude schůze?….no to si děláš snad legraci. To jako podle tebe budou zastupitelé docházet na schůze, jen když se bude rozhodovat o něčem, co je zajímá?…. to jsme si tedy zvolili své zastupitele dost špatně. Chápu, že ve výjimečném případě, se může někdo omluvit, ale mělo by to být opravdu výjimečně….pokud na to nemá čas, měl se funkce vzdát hned po volbách nebo vůbec nekandidovat.

Lukáš reaguje: |11.8.2009 (08:11)
ad tetka: Víš samozdřejmě nemusí být všichni ač by to bylo jenom dobře, stačí nadpoloviční většina. To že by vůbec nebylo od věci aby zastupitelé, když mají schůzi ve středu od 18:00 jednou za 14 dní měli třeba v pondělí každý v ruce program schůze a mohli se na projednávané body připravit by taky nebylo od věci.Jistě ne jen ty co chtějí. A stoprocentně s tebou souhlasím a schválně se podívej do zápisů kdo jak byl přítomen. Jsou tam jména, která se často opakují s absencí. A ty by si měli sakra rozmyslet zda funkci zastupitele chtějí dělat. Udělal bych na obecních stránkách docházku na zasedání zastupitelstva. Je to práce, ne je to služba. Služba pro občany obce. Lidé jim dali důvěru a zodpovědnost. A zkus se podívat na jiné obce jak se dělají zápisy ze zasedání a porovnej s našima. Samé OZ schvaluje atd, nikde nic jak konkrétně který zastupitel hlasoval ať se může volič rozhodnout. Pro mě neprůhledné. A argument od nejvyších, že to zabere moc času a místa na papíře dost kulhá, nemyslíš?

tetka reaguje: |11.8.2009 (10:06)
Na ty zápisy se opravdu snažím koukat, ale bohužel je jich tam žalostně málo a nic moc se z nich člověk nedozví. Jinak máš pravdu, ale ten program myslím si není potřeba, protože když se jich sejdou nemusí přece hned rozhodnout, k tomu je nemůže nikdo přinutit, určitě se dá hlasování odložit na příští schůzi. A o těch neodkladných věcech, které se musí rozhodnout hned by určitě měl zastupitel, který se stará vědět a starat by se měli všichni, když už tu funkci vzali…..já jsem si naivně myslela, že dělat zastupitele je pocta, ale tady to tak nevypadá.

Reakce na tetku reaguje: |11.8.2009 (12:07)
Myslíš si, že zastupitelé věděli například že 10.6.2009 budou zrovna hlasovat pro prodej pozemků na výrově? Určitě ne. Hlavně rychle a potichu. A výsledek je vždy zaručen. Podívej kolik je zamýtavých rozhodnutí OZ. Pramálo. To je vše tak ideální a všichni občané se vším spokojeni? Nemyslím si. Jen se propaguje vše dobré jako jsou hasiči, nová výstavba, tenisový klub (co ale stojí nemalé obecní peníze), ale když se někdo ozve, že něčemu nerozumí a nesouhlasí, je hned ten co nic nedělá a co pro obec udělal pramálo. Jak před 20 lety, ten kdo rozporuje rozhodnutí strany je špatnej a bacha na něj. Jak krásně napsal pan starosta a pan vančura v Břežanu(oba za ODS). ve kterém se hájí a snaží se lidem vysvětlit jak oni jsou ti, kteří vlastně prodali pozemky za 3xnásobek. Když si to znova přečteš a zamyslíš se, zajímalo by mě co si o tom myslíš.

tetka reaguje: |11.8.2009 (17:06)
Tvůj příspěvek je dost zmatený. Jestli zastupitelé věděli či nevěděli, to ví jen oni, ale každopádně se měli účastnit v plném počtu, třeba by rozhodnutí bylo jiné. Zamítavá nebo nezamítavá rozhodnutí…..to jsou rozhodnutí Oz, která by měla odpovídat názorům občanů (potažmo), pokud ovšem občané byli zodpovědně volit své zastupitele. Zda bylo rozhodnutí o pozemcích protiprávní….o tom bych nediskutovala, od toho jsou jiní, nejsem právník. Každý občan má právo si stěžovat na vyšších místech…..Vůbec si nemyslím, že by zastupitelstvo pro obec nic nedělalo…..a pokud máš ty sám pocit nedoceněnosti, můžeš přece kandidovat v příštích volbách, určitě jsi mohl i v těch minulých, co ti brání? Mimochodem, co jsi udělal pro obec ty, krom stěžování a pomlouvání na různých webech. Dnes všechno stojí peníze, nic není zadarmo a účelem podnikání a hospodaření, jak obce nebo třeba kempu není hromadění peněz….peníze je třeba rozumně investovat, pokud se podaří nějaké vydělat. Pokud máš návrh na rozumné investice, proč jim na obci neporadíš, třeba by byli rádi za podnětný návrh na skvělé investice….není účelem mít peníze na účtech, mít velké zisky a platit velké daně…..v tomto směru máš asi mezery ve vzdělání. Myslím, že tahle obec na tom není tak špatně co se týká zvelebování a investování, je tu vidět kus práce. Nemám ráda lidi, co mluví do věcí, kterým nerozumí nebo do kterých nevidí ze všech stran….jednostranný pohled většinou nestačí. A to co psali zastupitelé v Břežanu, pokud se podepsali jménem, asi nepsali za ODS, ale za sebe jako člověka.

Lukáš reaguje: |11.8.2009 (19:12)
Nerozumím rozdělení členství v ods a jména. Byli přece zvoleni na kandidátce ods a tak jsou vedeni i jako zastupitelé. Vyjadřují-li se k obecním věcem nebo vlastní činům, promin jsou to pro mě zastupitelé za ods. Jsem rád, že píšeš o rozumném investování, zde se ale musím zeptat do koho se investuje? Třeba 3000000Kč obce kempu na ubytovnu (zázemí pro vozíčkáře podle zapisu OZ) kde je smysl této investice pro obec a její občany obce? Prosím o tvůj názor. Kdy se vrátí občanům obce a nezůstane v kempu.Osobne to vidim jako naklad obce a zisk kempu. Jinak ale jsem moc rad ze tady takove zarizeni je a doufam ze plni svuj ucel se vsim co k tomu patri. Mluvíš li o zvelebování obce souhlasim stebou je videt prace TS(to je fajn) ale, dobře se zvelebuje s 18miliony za pozemky na splavneni labe ktere obec ziskala. Uvidime kolik jinych penez obec dostane z dotaci kraje, eu a treba i jinych zdroju. Promin po tom co napsal starosta do pardubickeho deniku nevim nevim. Ale budu rad za kazdy dobry projekt a ziskane dotace ktere prospeji obci a lidem kteri tu ziji. Osobne si taky myslim, ze se v obci deji veci k lepsimu a chyby se stavaji, ale vec vyrov je tak okata, ze se clovek musel ozvat.Ta vec je mimo veskerou moralni rovinu. Libi se mi tva retorika, co jsi udelal ty pro obec? Myslim si, ze kdyz byli povodne, vychrice byl jsem vzdy tam a pomahal. To ale neberu jako pomoc obci ale lidem kterym treba tekla voda obecni kanalizaci do baraků, zeptej se jich dnes co měli s obcí za problemy aby se spatne postavena kanalizace opravila. Dam ti tri jednoduche navrhy a budu rad kdyz si je OZ precte a treba je zrealizuje.
1- Zelena usporam – obec by mohla pozvat odbornika a udelat schuzku aby lidem poradil, nebo se podilet i na pomoci pri tvorbe projektu. urcite by to nejen ty starsi uvítaly. 2-vice tlačit na svuj kemp s.r.o., aby se prezentoval a měl vlastní koncepci zda je to rodinny kemp nebo kemp pro mlade atd, vytvorit v kempu zony pro rodiny a pro mlade kteri se chteji byvit dele jak do 10:00 treba. vice kemp zvelebovat a nabizet nejruznejsi vyziti. dale prezentovat jedinecnou moznost ubytovani pro telesne postizene. Coz se podle meho odborneho nazoru deje minimalne. A tady obec zaostava i jako celek nijak se neprezentuje viz web a to je skoda nemyslis??? Jedna otázka nazaver Jak ty rozumis vsem temto vecem a vidis je ze vsech stran.?
Nezajdem si o tom nekdy popovidaz osobne? Zvu te.

Lukáš reaguje: |11.8.2009 (19:43)
jeste treba tyto investice/vzdelani/ zavest v cele obci wifi internet pro obcany zdarma, vybudovat nekolik naucnych stezek kolem obce – jak pro obcany tak i pro navstevniky obce /zjednodusit dopravu do mesta/ navazat obec na preloucskou mhd, /investice do zdravi/ misto jen tenisoveho sportoviste ktere je zamcene a zpoplatnene /bud kempu nebo tenisovemu klubu brehy/ vytvorit sportoviste pro vice sportu a jinych moznych aktivit – např. basketbal, hokejbal, namalovane panáky pro deti, a treba dopravni hriste.jestli by slo. Rozmanitost je prece dulezita. /nic proti tenisu/ naopak:-))

Tomáš Musil reaguje: |11.8.2009 (20:35)
Nevím jak ostatní, ale já většinou dopředu vím o čem se bude hlasovat. Skoro denně se se starostou vidím a vždy mě řekne co je nového, co musíme řešit a tak. Záleží tedy na každém ze zastupitelů jestli se snaží být informován. Oznamovat oficiálně dopředu o čem bude schůze prakticky nejde, protože pár bodů programu se na jednání dostane třeba den před schůzí. Pokud zastupitelé na schůzi usoudí, že mají málo informací, většinou se to to řeší odložením rozhodnutí na příští schůzi. Co se týče docházky, já například pokud si dobře vzpomínám, jsem chyběl z 67. jednání jen dvakrát (jednou hašení lesa a jednou nemoc), chápu že někdo má třeba noční směnu, nebo je na služební cestě, musíme si uvědomit, že jsou to funkce neuvolněné. Již jednou jsem o tom psal, tak ještě jednou, prosím netahejte politiku na vesnici. To že jsem modrý pták přece neznamená, že podle toho hlasuju. To je běžné v Praze, né ve Břehách. Jinak Lukáši, tvé návrhy jsou jistě zajímavé, doufám, že se v nejbližší době sejdeme a budeme o nich moci pokecat. Můžeš je i klidně prezentovat přímo na jednání OZ nebo tím pověř svou mámu.

Pro tetku reaguje: |23.10.2009 (21:34)
odkaz

10.8.2009 (20:25) Svědomí
odkaz
Když se jedná o rodinu jde vše rychle, ale jak zněl slib který starosta dal všem občanům obce Břehy.
Bylo to jistě něco takového.
ustanovení § 69ods. 2 z.č. 128/2000 Sb. o obcích v platném znění:
„Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budou vykonávat svědomitě, v zájmu obce a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.“
Nezlobte se na mě, ale starosta je již pro mě nekompetentní. A zastupitelé by to měli řešit. A nečekat až to za ně vyřeší nějaká právnička, odhadce, nebo komise. Majetek obce je nás všech a Vy zastupitelé se musíte chovat jako hospodáři, dobří hospodáři. A hlavně zapojit veřejnost když se jedná o prodej obecního majetku. Tomáši Musile podle čeho si se rozhodoval, když si hlasoval o prodeji těch krásných parcel u školy? Napiš nám jak to bylo. Zkuste to nám, kteří u toho nebyli vysvětlit. Děkujem… Jo a těch stromů bude škoda:-(((((

Tomáš Musil reaguje: |10.8.2009 (22:18)
Když už jsme u toho chování dobrého hospodáře, myslím si že každý dobrý hospodář raději pozemky, které leží mnoho let ladem (kromě pár metrů na horním pozemku) raději prodá někomu, kdo se o ně bude starat. Já osobně jsem se rozhodoval na základě toho, kdo si dříve podal žádost. Pokud jsou o dva pozemky tři zájemci, jak jinak rozhodnout? Co se týče stromů, věřím, že se většina vzrostlých stromů kácet nebude. Mimo jiné, rád diskutuji s občany, ale zastupitelstvo má 9 členů, nezáleží tedy jen na mě.

Lukáš reaguje: |11.8.2009 (00:15)
Tomáši, dobrý hospodář pozemek, který podle tebe nepotřebuje nabídne, všemy prostředky co jen reklama má. A bude to dělat proto aby se přihlásilo co nejvíc žadatelů. Hospodář vypíše veřejnou soutěž – to je např. obálková metoda, nebo dražba a bude čekat na nabídky. A věř mi, že by obec mohla vydělat několikanásobně více peněz a z těma pak v době ekonomické recese hospodařit. Ale co se stalo tady – vyvěšeno jen na dřevěné desce (ne na internetu a jinde-břežan, rošt, rozhlas, atd. – náklady cca 300Kč za rošt. V ten moment je to transparentní a všichni mají možnost dát svou nabídku. A ne že to odsouhlasíte bratru a synu, podle tvého rozhodování podle kdo jak časově podal. Dobře podám si žádost na všechny pozemky obce a podle tvé logiky až budete prodávat, musím být vítěz, protože jsem byl první. Není to blbost.???

7.8.2009 (14:55) Q
zAJÍMALO BY MĚ, KOLIK ZASTUPITELŮ SE VŮBEC BYLO NA POZEMCÍCH NA VÝROVĚ PODÍVAT, KDYŽ JE PRODALI ZA TAK NÍZKOU CENU?? kDYŽ VIDÍM JAK ŘEŠÍ PARKOVÁNÍ V OBCI KAMIONŮ – KDE JSOU BETONOVÉ TRUHLÍKY U KŘÍŽE? jAK DOSTAL NASTAROSTI PAN sTAROSTA S PANEM vANČUROU JAK SE PÍŠE V 60.ZASEDÁNÍ. Z 1.4.2009 ŘEKNU vÁM TO. nIKDE!!! a VY CHCETE ABY SJEDNALI POŘÁDEK NA SILNICI, KDYŽ NEDOKÁŽOU ANI TOHLE. aCH JO.
jO TAKHLE PRODEJ OBECNICH POZEMKU NA TO JE UŽIJE:-)))ZVLÁŠŤ JEDNÁ LI SE O NĚKOHO BLÍZKÉHO A ZA DOBROU CENU:-))) jSEM ZVĚDAV CO UDĚLAJÍ SE ŽÁDOSTÍ NA POZEMEK 392/1 LES ASI 4000M??? u URNOVÉHO HÁJE. tO RADŠI NIKOMU NEŽ OBČANŮM SI TAK MYSLÍM.

Tomáš Musil reaguje: |7.8.2009 (22:22)
Já osobně jsem se na Výrově dívat byl, k ceně jsem se již vyjadřoval několikrát. Co se týče parkování kamionů u Kříže, čekalo se na dohotovení studie řešení prostoru kolem hostince na křižovatce, který byl zadán. Minulou schůzi jsme o tom opětovně jednali, takže již brzo snad bude celá věc vyřešena.

Lukáš reaguje: |8.8.2009 (13:04)
A tomáši myslíš si že se tam byli podívat i ostatní zastupitelé? Jsou tam nějaké sítě a prosím o tvůj názor, měl starosta pravdu když píše v břežanu že sítě nejsou v dosahu. Díky Lukáš

Tomáš Musil reaguje: |9.8.2009 (09:07)
Myslím si, že se tam většina zastupitelů podívat byla. Dne 10.6. kdy bylo rozhodnuto o prodeji vedla přes jeden z pozemků jen jedna síť a to kanalizace ke škole. Nic jiného tam v tu dobu nebylo. Elektrika je v současnosti k pozemkům dotažena, to obec neplatila, pilířky si platili oba kupci. Jestli jsou ostatní sítě v dosahu nebo nejsou, to je složitější. Každý si pod slovem „v dosahu“ může představovat různou vzdálenost. Voda i plyn by se asi musela táhnout od školy a jak jsem si to odkrokoval, zhruba mě vycházela vzdálenost od jednoho pozemku 75m a od druhého 100m. Pravdu tedy může mít každý, pro někoho může „v dosahu“ znamenat třeba vzdálenost do 20m, pro někoho do 100m.

Lukáš reaguje: |9.8.2009 (10:46)
Tomáši prosím o odpovědi na pár otázek.
1.dotažení cca 300m elektřiny si platily nový vlastníci na výrově jako ti na novíně???
2.Jestli ne, tak proč (taky jste se mohli zasadit o to aby čez novín zavedl za stejnou cenu) a vy jako zastupitelstvo jste nevěděli, že se bude posilovat elektřina na výrově? Kopat tam začali cca 1 týden po podpisu smlouvy. Je to natočené.Myslím si, že jste to věděli a jestli ne tak je to fakt divné!!!
3.Proč ten pozemek obec vlastně prodávala? O tom, že netransparentně(bez reklamy- proč ne jako na novíně kde reklama jistě stála několik tisíc?) a osobám blízkým (syn a bratr) za cenu na kterou OZ přišlo jak? poslouchej:
4. Proč OZ schválilo nákup pozemků na výrově (pod rybáři) cca 4300m za 2000000Kč tedy 470Kč za metr. A potom prodává cca 130m daleko pozemky (které jsou podle mého názoru lepší-nejsou na nich žádné stavby jiných vlastníků, nejsou hned u silnice a sítě na nich taky nejsou nijak rozvedeny) za 85Kč???? To je normální???????
5. Co se stane a jak obec bude bojovat o zachování vzrostlých zdravých stromů (borovice a jiné) které tam rostou desítky let a děti si pod nima hrály a učily. Nebude škoda je skácet?
6. Nebylo lepší tento pozemek nechat pro děti ze školy? (Ano kousek jim zůstal, ale už to nebude tak krásná zahrada u školy, jako desítky let byla.
7. Děti tedy budou chodit koridorem 4m mezi ploty a cestička do školy se zruší?
Kdo bude platit tuto změnu?
8.Jak bude ke svému pozemku přijíždět syn strosty? Bude to přes bránu u školy? Jinak ty 4metry zespodu jsou málo.
9.Kdo platil ten 3 sloupek co je narohu u zahrady dole?
Můžeme jako občané obce znát jméno odhadce který odhadl obecní pozemky na tak nízkou částku? Proč si obec nenechala udělat odhad před prodejem aby věděla co vlastně prodává.
Proč se neuskutečnila veřejná soutěž?
Jaké zdůvodnění mají nový vlastníci na svých žádostech? A OZ rozhodovalo i na tomto základě?
Díky za odpověďi.
Jsem rád že jsi se tam byl podívat.

Tomáš Musil reaguje: |9.8.2009 (21:38)
Pokusím se tedy odpovědět na všechny otázky. Mé odpovědi nejsou vyjádřením za celé OZ, ale píšu tak jak to vidím já (ostatní členové to můžou vidět jinak).
1. Nový vlastníci si platili pouze pilířky, dotažení cca 300 m kabelu platil ČEZ, takto to bylo taky Na novině, vlastníci si platili pouze pilířky, kabel platil ČEZ.
2. O tom, že se bude Výrov posilovat se předem vědělo. Ostatní viz bod 1.
3. Protože o něj podalo žádost více zájemců. Cena byla jako za pozemky Na novině bez započítaných veškerých sítí a komunikací, navíc s vědomím že se jedná o pozemky v ochranném pásmu lesa.
4. Koupě pozemků pod rybáři se neuskutečnil, pouze se o tom jednalo (byl odsouhlasen záměr). Cenu 2 mil. požadovala p. Černíková, samozřejmě že to bylo moc za pozemek na kterém jsou stavby jiných vlastníků, proto k tomu nedošlo.
5. O povolení pokácení vzrostlých stromů by měli vlastníci žádat na OÚ, takže když nebude rozumný důvod ke kácení, může se to nepovolit.
6. Z větší části (spodní část) jsou to pozemky zarostlé převážně neprostupnými křovinami.
7. Ano, tuto změnu budou platit noví vlastníci.
8. 4 m je podle mě dostačující na průjezd.
9. Třetí sloupek je hlavní rozvaděč a platil ho ČEZ.
10. Jméno odhadce nevím, ale na požádání ti ho sdělí jistě starosta.
Jak už jsem výše psal, vycházeli jsme z ceny pozemků běžné bez I.S.
Veřejná soutěž, to myslíš na co?
V žádostech bylo uvedeno záměr stavby RD, a i na tomto základě se rozhodovalo.

7.8.2009 (13:35) Drtič
Ale to je omyl. Obec má rozhodovací práva na vše co se děje v katastru obce a je jedno jestli si někdo pálí na sokromé zahradě fyzické osoby listí nebo projíždí-li po krajské silnici těžkotonážní automobil, na který ta silnice není stavěná. Obec – tedy její zástupci starosta a zastupitelstvo – mají právo a povinnost se starat aby k takovýmto věcem nedocházelo, což se nestará. Promiňte, ale tvrdit, že starosta několikrát o něco žádal, když se tu nikdy za poslední dva roky neobjevil, je přinejmenším hloupé a vymlouvat se na vysílačky je ještě hloupější. Když to jde v jiných obcích nevím proč by to nemělo jít tady, jen se začít starat a s hlubším důrazem se věnovat tomu, co je teď v naší obci opravdu nejpalčivější – reálná hrozba ztráty domů a zejména životů!
At demonstrace. Koukám asi k Vám došlo, že se na ni chystáme, ale nevím jak byste se tam jako zastupitel vyjímal, neboť to bude zejména demonstrace proti neschopnosti zastupitelstva s tím něco udělat – tři roky nicnedělání už stačily. Každopádně tak i tak každou pomoc vítáme – není mým koníčkem chodit tam a zpátky po přechodu, abych zastavil dopravu a ostentativně tak musel dávat najevo co zřejmě uniklo pozornosti zastupitelů, že tu také bydlí lidé….

Tomáš Musil reaguje: |7.8.2009 (22:13)
Nechci tvrdit, že se nemůžu mýlit, ale co jsem se zajímal o tuto problematiku, nikde jsem nenašel nic, jak by jsme jako zastupitelstvo mohli přímo zajistit, aby tudy neprojížděla nákladní auta. Běžte se prosím podívat na křižovatku, jaká že je tam umístěná dopravní značka. Pozor, to není zákaz odbočování automobilů těžších 12ti tun. Jinou značku tam jako obec umístit nemůžeme. Pokud znáte nějaký způsob jak na to, proč za námi někdy nepřijdete a s touto problematikou neporadíte? To že jste starostu neviděl, neznamená, že tam nebyl, jenom se mnou několikrát v tomto úseku byl a jednou dokonce sám zastavil řidiče cisterny. A jestli si myslíte, že mě toto nezajímá, to se mýlíte, také mám děti, bydlím hned vedle Bahníkovi ulice a v Bahníkovce mám prarodiče. Co se týče demonstrace, to slyším až tu prvně. Blokovat ulici mě napadlo samotného už kdysi. Chcete-li to pojmout jako protest proti zastupitelstvu, nevadí, klidně se zúčastním, já chci s lidmi komunikovat. Mrzí mě, že si myslíte, že nic neděláme. Proč se za mnou pane doktore někdy nestavíte, myslím že by jsme si toho měli dosti co říci.

6.8.2009 (08:49) Tyčáci
Když už jsme u těch problémů, co ten zásadní KDY konečně začne obecní úřad/zastupitelstvo něco dělat s nákladními vozy v Bahníkově ulici – jeden nákladní vůz za druhým, domy se boří/děti se budí/roky utíkají a statutární zástupci nedělají nic!!

tetka reaguje: |6.8.2009 (17:45)
tak nevím, jestli s tím obecní úřad něco zmůže….jedině by si starosta lehnul na silnici….pokud tu nemají ta auta co dělat, tak snad platíme policii

Tyčáci reaguje: |6.8.2009 (20:18)
Kecy, prdy, beďary teta – když to jde jinde tak to musí jít tady, když by pro to někdo něco dělal! – ještě jsem tu neviděl policii vážit – ono ani nemusí vážit – cokoli je nákladní má samo o sobě více jak 12 tun aniž by mělo náklad. Platíme si policii a statutární orgány jsou tu od toho, aby se činili v informování, ale nedělají nic nebo alespoň nic co by vedlo k jakémukoliv výsledku. Jen co jsem dopsal těhle pár řádků projely dva nákladní vozy.

Tomáš Musil reaguje: |6.8.2009 (21:47)
Bahníkova ulice je silnice 2. třídy, takže obec sama o sobě s tímto nemůže ani nesmí nic dělat. Vše záleží na kraji, jako vlastníkovi, ten odpovídá za jejich správu. Pokud vím, tak starosta několikrát žádal, aby policie (celní správa) prováděla častější vážení aut. Bohužel celní správa, která má vážení na starosti váží vždy jen v ulici Na Hrázi, ať se to obci líbí či ne. Mimo jiné, podle mě ani toto vážení nemá žádný smysl, protože většina nákladních aut je vybavena CB vysílačkami, takže první odchycené auto ihned informuje ostatní a ti se místu vážení vyhnou. Takže jediná možnost opravdu je, jít blokovat tuto ulici vlastními těly, rád se k tomuto připojím, když je to krajskému úřadu lhostejné.